مرد شیاد که با جلب اعتماد زنان تنها و میانسال از آنها سرقت و کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.

سایت شماره یک:

مرد شیاد که با جلب اعتماد زنان تنها و میانسال از آنها سرقت و کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.

 سردار کارآگاه «علی ولیپورگودرزی» رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: با وقوع سرقت‌های سریالی از خانه‌های چند زن میانسال و کلاهبرداری از آنها با شگرد مشابه، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه دهم پلیس آگاهی قرار گرفت. تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان داد، یک مرد جوان در فضای مجازی طعمه‌های خود را که اغلب زنان میانسال و مجرد بودند، شناسایی کرده و پس از اعتمادسازی به قصد سرقت وارد خانه آنها شده است. در ادامه تحقیقات مشخص شد، متهم پس از اینکه مدارک هویتی زنان را به همراه طلاها و پول به سرقت برده با استفاده از این مدارک دست به اعمال مجرمانه دیگری از جمله کلاهبرداری زده است.

وی افزود: بنا بر حساسیت موضوع، کارآگاهان وارد عمل شدند و با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی، هویت متهم را شناسایی کردند که در ادامه نیز مخفیگاه وی کشف شد. کارآگاهان در گام بعدی پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی راهی مخفیگاه متهم شدند و وی را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند که متهم در همان بازجویی‌های اولیه به جرم خود مبنی بر سرقت و کلاهبرداری از زنان میانسال اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی، متهم برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شاکی‌ها در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

تگ های مرتبط

ارسال نظر