قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه الان | قیمت طلا و سکه امروز

قیمت طلا و سکه طی هفته گذشته، در روندی باثبات قرار گرفت و نوسانات انس جهانی طلا، نتوانست اثری بر روند قیمت‌ها در بازار طلای داخلی داشته باشد. هفته گذشته بازدهی طلا کاهش محدودی داشت و سکه با رشد بازدهی همراه شد.

سایت شماره یک:

قیمت طلا و سکه مدام در نوسان است. قیمت طلا و سکه ارزان نمی شود. قیمت طلا و سکه مدتی است بسیار گران شده. قیمت طلا و سکه با قیمت دلار هم سو است. برای اطلاع بیشتر از قیمت طلا و سکه مطلب زیر را بخوانید. 

هفته دوم آذر قیمت طلا و سکه در داخل کشور نوسانات افزایشی و کاهشی محدودی داشت. روند قیمت طلا در محدوه مشخصی گرفتار شده و فعالان بازار طلا معتقدند این بازار از ثبات نسبی خوبی برخوردار است. روند تقاضا در بازار طلا همچنان رکودی است و تغییری نکرده است. 

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

تحلیلگران اقتصادی کف قیمت سکه امامی را محدوده ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی می‌دانند. آنها معتقدند اگر سکه امامی به کف ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی که منطقه جامانده رفتاری است، برسد محدوده‌ شیرینی برای خرید رقم خواهد زد.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۲۰۳۰ دلاری در حال معامله است.

رشد محدود قطعات سکه

در آخرین معامله هفته اخیر (شانزدهم آذر ۱۴۰۲) قیمت سکه امامی با رقم ۲۹ میلیون و ۳۴۸ هزار تومان معامله شد و افزایشی در حدود ۲۰۰ هزار تومانی داشت. سکه‌ بهار نیز با همین مقدار افزایش با قیمت ۲۵ میلیون و ۸۰۱ هزار تومان معامله شد.

قیمت نیم‌سکه و ربع سکه، با رشد ۵۰ هزار تومانی به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شدند. روز گذشته سکه گرمی تنها قطعه‌ای بود که تغییر قیمت نداشت و روی رقم پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومانی ایستاد.

طلا و سکه هم‌مسیر شدند

در آخرین روز هفته، قیمت طلا رشد داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افزایش ۳۱ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون ۷۲۱ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشدی در حدود ۱۰ هزار تومان داشت و با رقم دو میلیون و ۴۷۵ هزار تومان معامله شد. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۴۴۲ هزار تومان رسید.

روز پنجشنبه حباب سکه در تمام قطعات رشد داشت. حباب سکه‌‌ امامی ۲۱ هزار تومان، سکه بهار ۷۹ هزار تومان، نیم‌سکه ۲۲ هزار تومان، ربع سکه ۱۹ هزار تومان و سکه‌گرمی ۶ هزار تومان رشد داشت.

تگ های مرتبط

ارسال نظر