رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه گفت: امسال قیمت شیرینی شب یلدا در کرمانشاه نسبت به سال گذشته حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.

سایت شماره یک:

محمدرضا ناصری با بیان اینکه برای شب یلدا بیشتر انواع کیک و شیرینی‌تر مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد، گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم کیک بین ۲۰۰ تا ۲۲۰ هزار تومان  و شیرینی تر نیز ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد: برخی خانواده‌ها شیرینی خشک را نیز برای شب یلدا خریداری می‌کنند که قیمت شیرینی خشک نیز بسته به نوع آن کیلویی ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه با بیان اینکه قیمت انواع شیرینی شب یلدا نسبت به سال گذشته حدود ۲۰ درصد افزایش داشته، تاکید کرد: این افزایش قیمت مربوط به نرخ جدیدی است که سه ماه قبل دریافت کردیم که البته با افزایش ۶۰ تا ۷۰ درصدی هزینه‌های ما نسبت به سال قبل متناسب نیست.

ناصری خاطرنشان کرد: قیمت شکلات نیز به نوع و همچنین خارجی و ایرانی بودن آن بستگی دارد و از ۱۴۰ هزار تومان آغاز می‌شود و تا کیلویی ۳۰۰ هزار تومان برای شکلات‌های خارجی است.

به گفته ناصری، قیمت شکلات از سوی شرکت‌های تولید کننده تعیین می‌شود و حدود ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه با بیان اینکه مردم معمولا خرید شیرینی شب یلدا را در همان روزهای پایانی انجام می‌دهند، یادآور شد: البته از هم اکنون تشدید نظارت بر واحدهای صنفی قنادی و کارگاه‌ها از سوی بازرسین اتحادیه با همراهی سایر بخش‌ها آغاز شده و موارد تخلف از جمله رعایت موازین بهداشتی، رعایت قیمت و ... رصد می‌شود.

ناصری به افراد توصیه کرد خرید شیرینی و شکلات شب یلدا را از واحدهای معتبر انجام دهند و از خرید از دستفروشان و یا واحدهای غیرمجاز پرهیز کنند.

منبع: ایسنا

تگ های مرتبط

ارسال نظر