طرز تهیه یک ژله جذاب ویژه شب یلدا را ببینید.

سایت شماره یک:

شب یلدا متفاوت باش؛ این دسر شب یلدا فقط ۳ بسته ژله می‌خواهد و پنیر و خامه و کمی ژلاتین و خیلی راحت است.

مواد لازم

ژله قرمز یک بسته

ژله آلوئه ورا یک بسته

ژله لیمو یا طالبی یک بسته

خامه صبحانه یک بسته دویست گرمی

پنیر خامه‌ای ۲۰۰ گرم

پودر ژلاتین ۲ قاشق غذاخوری

وانیل نصف قاشق غذاخوری

عسل ۳ قاشق (یا شکر ۴ یا ۵ قاشق غذاخوری)

آب جوش

طرز تهیه

ژله قرمز را در یک لیوان سرخالی آب جوش حل کنید و بگذارید کامل خنک شود و نصف لیوان شیر بزنید و بگذارید داخل یخچال تا ۲ ساعت کامل بماند. بعد داخل یک ظرف خیس شده برگردانید و به صورت نواری برش بزنید.

ژله آلوئه ورا را داخل یک لیوان آب جوش حل کنید و کمی کف قالب بریزید و بگذارید داخل یخچال نیم بند شود. حالا ژله نواری را روی لایه نازک آلوئه ورا بچینید و مجددا ژله آلوئه ورا را بگذارید نیم بند شود و مجددا ژله نواری و باقی ژله آلوئه ورا که این لایه کامل پر شود و روی نوار‌ها را کامل ژله آلوئه را بگیرد.

لایه سفید خامه و پنیر خامه‌ای و چند قاشق عسل (یا ۴ قاشق شکر) و وانیل را با پشت قاشق صاف و یکدست کنید. پودر ژلاتین را رویش نصف فنجان آب سرد بریزید و هم بزنید. وقتی کف کرد روی بخار کتری یا داخل مایکروفر بن ماری کنید و به مخلوط پنیری اضافه و مخلوط کنید.

اگر یکدست نشد چند دقیقه روی بخار کتری بگذارید و بن ماری کنید و روی لایه نواری بریزید. بگذارید داخل یخچال. حالا ژله سبز رنگ را در یک لیوان سرخالی آب جوش را حل کنید و یک قطره رنگ خوراکی سبز بزنید و خنک که شد نصف لیوان شیر را بریزید روی لایه پنیری که نیم بند شده و ۸ ساعت داخل یخچال بماند و تمام.

تگ های مرتبط

ارسال نظر