امیر آقایی

اینجا معرفی ۱۳ فیلم و سریال برتر امیر آقایی را می‌بینید

سایت شماره یک:

امیر آقایی از همان قدم‌های اولی که در سال ۸۰ برای بازیگری برداشت نشان داد با پدیده خوبی در بازیگری طرف هستیم. نگاهی به کارنامه بازیگری او ثابت می‌کند که او پله پله برای موفقیت‌هایش حرکت کرده و انتخاب‌های درست باعث شده است تبدیل به یکی از ستاره‌های مطرح سینما و نمایش خانگی شود که بازی‌اش در هر فیلم می‌تواند کنجکاوی‌برانگیز باشد. در ادامه مروری داریم بر بهترین‌ بازی‌های او در نمایش خانگی و سینما.

بهترین فیلم ها و سریال های امیر آقایی بر اساس سال انتشار مرتب شده‌اند

سریال خون سرد | امیرحسین ترابی | ۱۴۰۱

نام کاراکتر: کسری کیا

خون سرد روایتی جنایی از جنایت‌های یک دکتر پزشکی قانونی است که سعی می‌کند در مقام مجری قانون و فردی که به دنبال عدالت است به تنهایی از مجرمین انتقام بگیرد. امیر آقایی در نقش دکتر کسی کیا به خوبی در قامت این نقش ایستاد و یکی از نقش‌های ماندگار در سریال‌ها را بازی کرد. تسلط او بر دو وجه از شخصیت کسری کیا و کشتن آدم‌ها نشان می‌دهد او درک درستی از نقش‌هایش دارد.

فیلم خائن کشی | مسعود کیمیایی | ۱۴۰۰

نام کاراکتر: مهدی بلیغ

داستان فیلم در مورد گروهی است که می‌خواهند از بانک ملی دزدی کنند. مهدی، شاهرخ، گیو، اطلس و دیگرانی دزدان ظاهری بانک هستند. اما این پول را برای قرضه ملی مصدق می‌خواهند. مصدق بر سر این مسئله اصرار می‌ورزد که نفت ایران باید ملی شود. از سویی سرکردهٔ این گروه دلباخته زنی است اما در درگیری‌هایی که در جلوی بانک با پلیس بالا می‌گیرد او تیر می‌خورد و باقی فرار می‌کنند. امیر آقایی نقش شخصیت تاریخی‌ای را بازی می‌کند که در واقعیت به بزرگترین کلاهبردار تاریخ ایران معروف است. مهدی بلیغ که با نقشه حرفه‌ای توانست از بانک ملی دزدی کند. بازی امیر آقایی دقیقا شبیه همان کاراکتر رفیق‌باز، مشکوک ولی مقتدر و عاشقی است که کیمیایی دوست دارد و سرنوشتش هم همانی است که از فیلم‌های کیمیایی برمی‌آید.

معرفی کامل فیلم خائن کشی

سریال آقازاده | بهرنگ توفیقی | ۱۳۹۹

نام کاراکتر: نیما / ابوذر بحری

امیر آقایی در سریال آقازاده در نقش همان آقازاده‌هایی بازی کرد که در جامعه امروز ایران با استفاده از موقعیت شغلی پدرهایشان ثروت و قدرت را در کنار رسوایی‌های اخلاقی و فساد توامان دارند. بازی خوب امیر آقایی در نقش نیما بحری به خوبی توانست شهوت قدرت و ثروت را در چنین افرادی که با استفاده از رانت به مناصبی رسیدند نشان دهد.

فیلم شنای پروانه |‌محمد کارت | ۱۳۹۸

نام کاراکتر: هاشم

امیر آقایی در شنای پروانه متفاوت‌ترین نقشش را بازی کرد. نقش گنده لات منطقه جنوب شهر تهران که در یک ماجرای ناخواسته مجبور می‌شود همسرش را به خاطر پخش شدن فیلم شنای در استخرش بکشد و این اتفاق ماجراهای تازه‌ای را رقم می‌زند. بازی دیدنی آقایی باعث شد سیمرغ نقش مکمل جشنواره فجر را به دست بیاورد.

فیلم دیدن این فیلم جرم است | رضا زهتابچیان | ۱۳۹۷

امیر آقایی در فیلم زهتابچیان در نقش کوتاه اما موثری حضور دارد. فیلم به ماجرای درگیری دو نهاد انقلابی می‌پردازد. جوانی بسیجی مؤمن پس از آنکه همسر محجبه‌اش مورد ضرب و شتم یک شهروند تابعیت ایرانی-انگلیسی قرار می‌گیرد و نهایتاً منجر به سقط جنینش می‌شود، تصمیم می‌گیرد با دستگیری ضارب او را به سزای عملش برساند اما زمانی که مشخص می‌شود ضارب یکی از اقوام اشخاص رده بالای حکومتی است، کار به جاهای پیچیده می‌کشد. آقایی در نقش عموی جوان بسیجی که یکی از سرداران عالی رتبه سپاه است با ورود به ماجرا این اتفاق را جمع می‌کند و ماجرا تمام می‌شود.

فیلم روسی | امیر ثقفی | ۱۳۹۶

نام کاراکتر: توماج

روسی یک فیلم عاشقانه است که به تراژدی ختم می‌شود. مردی به نام توماج (امیر آقایی) از زندان فرار می‌کند و قصد پیدا کردن و انتقام از کسی را دارد که به همسرش مرجان (طناز طباطبایی) تجاوز کرده است. از گذشته رابطه‌ی عاشقانه بین مرجان و یوسف وجود داشته و برادر یوسف که ابراهیم نام دارد دوست صمیمی توماج است و …

فیلم بدون تاریخ بدون امضا | وحید جلیلوند | ۱۳۹۵

نام کاراکتر: دکتر کاوه نریمان

دکتر کاوه نریمان (امیر آقایی) در هنگام رانندگی با یک موتورسیکلت که خانواده ای سوار آن بوده تصادف می‌کند و ظاهراً مشکلی برای هیچ یک از اعضای خانواده پیش نمی‌آید. اما فردای آن روز او در محل کارش، یعنی پزشکی قانونی، با جسد پسر همان خانواده روبه‌رو می‌شود اما از رویارویی با خانواده متوفی خودداری می کند تا متوجه دلیل اصلی مرگ پسر شود. بازی دیدنی امیر آقایی در این فیلم یکی از نقاط عطف بازیگری او به حساب می‌آید.

فیلم بادیگارد | ابراهیم حاتمی‌کیا | ۱۳۹۴

موضوع دربارهٔ بادیگاردی است به نام «حیدر» که وظیفه حفاظت از مسؤولان بلندپایه کشور را برعهده دارد. نقش او را پرویز پرستویی بازی می‌کند. حیدر شخصیت آرمانگرایی است که مسائلی را در کارش می‌بیند و این مسائل او را نسبت به کارش دچار تضاد و شک و تردید می‌کند. امیر آقایی در نقش فرمانده اصلی گروه محافظان مسئولان که در واقع فرمانده حیدر هم هست در این فیلم بازی می‌کند و نگران سرنوشت حیدر در طول فیلم است. این دومین همکاری آقایی و حاتمی‌کیا بعد از فیلم ارتفاع پست است.

فیلم چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت | وحید جلیلوند | ۱۳۹۳

نام کاراکتر: جلال آشتیانی

داستان دربارهٔ سه شخصیت است که روایت هر کدام به‌صورت جداگانه بازگو می‌شود. جلال آشتیانی که ۳۰ میلیون از دارایی خود را برای کمک به نیازمندان در روزنامه آگهی داده‌است – لیلا که بخاطر مشکل همسرش که بر اثر یک تصادف از کار افتاده و نیاز به مبلغ ۱۵ میلیون برای جراحی دارد – ستاره که پدر و مادر خود را در زلزله بم از دست داده و سال‌هاست با خانواده عمه‌اش زندگی می‌کند و حالا برخلاف میل خانواده مخفیانه با پسری به نام مرتضی عقد کرده.

فیلم کوچه بی‌نام | هاتف علیمردانی | ۱۳۹۳

نام کاراکتر: بابک

این فیلم درباره دو خانواده سنتی است که در خانه‌ای قدیمی زندگی می‌کنند. پسر جوان قرار است برای کار به خرم آباد برود. حاج مهدی عموی او با اصرار برایش بلیت هواپیما می‌گیرد و فردا خبر می‌رسد که هواپیما سقوط کرده‌است و این آغاز درگیری‌ها و چالش های داستان در زندگی این دو خانواده می شود… امیر آقایی در یک نقش فرعی نقش دوست پسر پولدار و عیاش محدثه با بازی باران کوثری را بازی می‌کند. بازی او در این فیلم در چند سکانس کوتاه است اما آنقدر گیرا و خوب است که نامزدی جشنواره فجر را برایش به همراه داشت.

فیلم سعادت آباد | مازیار میری | ۱۳۹۸

نام کاراکتر: علی

سعادت آباد روایتی از زندگی آدم‌های سنتی در فضای مدرن را به تصویر می‌کشد. رابطه‌هایی که گذشته آن‌ها باعث از هم پاشیدگی روابط زوج‌ها می‌شود و دروغ‌های مصلحتی که زندگی‌ها را از بین می‌برد. امیر آقایی در نقش علی یک مرد متعصب است که با لاله با بازی مهناز افشار ازدواج کرده و در یک مهمانی شبانه با دوستانشان برخی واقعیت‌ها رو می‌شود. از جمله اینکه لاله بدون اطلاع به علی می‌خواهد فرزندشان را سقط کند. بازی آقایی در این فیلم یکی از بازی‌های خوب کارنامه او به حساب می‌آید.

فیلم مرگ کسب و کار من است | امیر ثقفی | ۱۳۸۹

مرگ کسب و کار من است یکی از فیلم‌های متفاوت سینمای ایران است که استعدادی چون امیر ثقفی را به سینمای ایران معرفی کرد. فیلم درباره دزدیدن کابل‌های برق فشار قوی برای کسب درآمد توسط چند نفر است. امیر آقایی در این فیلم سخت و برفی و جاده‌ای نقش یکی از این افراد را بازی می‌کند که بازی ماندگاری در کارنامه او به حساب می‌آید.

فیلم ارتفاع پست | ابراهیم حاتمی‌کیا | ۱۳۸۰

نام کاراکتر: حسن

قاسم که ادعا می‌کند برای خانواده و دوستانش در یک شرکت صنعتی در بندرعباس کار پیدا کرده‌است، آن‌ها را سوار هواپیما می‌کند. اما تنها نرگس است که از قصد قاسم خبر دارد. قاسم قصد هواپیماربایی دارد. امیر آقایی در اولین تجربه بازیگری در سینما در فیلم ارتفاع پست حاتمی‌کیا نقش یکی از برادران نرگس را بازی می‌کند که سودای رفتن به خارج از کشور برای زندگی بهتر دارد.

 

 

تگ های مرتبط

ارسال نظر