مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به احتمال یخبندان شبانه در این استان هشدار داد و از آماده‌باش دستگاه‌های امدادی و خدمات خبر داد.

سایت شماره یک:

حامد یزدی مهر با اشاره به صدور هشدار زرد سازمان هواشناسی مبنی بر فعالیت دو سامانه بارشی توأم با کاهش دما و وقوع باد شدید در استان تهران گفت: طبق این پیش بینی از فردا چهارشنبه، ۲۰ دی ماه تا روز شنبه ۲۳ دی ماه شاهد فعالیت این سامانه‌ها خواهیم بود، لذا از همه شهروندان می‌خواهیم نسبت به هشدار صادر شده از سوی مدیریت بحران توجه ویژه را داشته و تمهیدات لازم را برای پیشگیری از وقوع حوادث و مخاطرات احتمالی اتخاذ کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه از سوی سازمان هواشناسی کاهش چهار تا هشت درجه‌ای دمای هوا پیش‌بینی شده است، گفت: با توجه به اینکه احتمال یخ زدگی لوله و کنتورهای آب وجود دارد، لازم است که اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به این تأسیسات انجام شود. 

وی در ادامه بر همکاری و مدیریت مصرف انرژی توسط مردم تاکید کرد و گفت: با انجام راهکارهای ساده‌ای مثل تنظیم دمای منازل بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی گراد، گرم کردن یک یا چند اتاق و نه تمام خانه، پوشیدن لباس گرم در منزل، جلوگیری از هدر رفت گرما، خاموش کردن وسایل گرمایشی اضافی، روشن نگذاشتن بخاری هنگام خروج از خانه و ... می‌توان در کاهش مصرف گاز صرفه جویی لازم را داشت.

یزدی مهر در خصوص تردد در جاده‌های کوهستانی به سبب لغزندگی مسیرها نیز هشدار داد و افزود: با توجه به فعالیت سامانه بارشی برف و باران، احتمال جاری شدن روان آب‌ها نیز وجود دارد و توصیه اکید مدیریت بحران به مردم عدم اتراق و فاصله گرفتن از رودخانه‌ها و مسیل‌ها و همچنین عدم صعود به ارتفاعات است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از ابلاغ هشدار به همه عوامل ستادی و اجرایی و عضو ستاد مدیریت بحران خبر داد و گفت: تا اطلاع ثانوی مدیریت بحران در حال آماده باش کامل خواهد بود.

وی به پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع باد شدید در نواحی غربی، جنوبی و ارتفاعات استان تهران نیز اشاره کرد و گفت: لازم است که استحکام سازه‌های موقت و عدم تردد و توقف در کنار درختان کهنسال و تابلوهای تبلیغاتی مورد توجه قرار بگیرد. همچنین از همه رانندگان و مسافران می‌خواهیم در صورت ضرورت به حضور در جاده‌های کوهستانی از میزان سوخت خودرو و همراه داشتن تجهیزات زمستانی مطمئن باشند.

تگ های مرتبط

ارسال نظر