سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران از وقوع حریق یک کارگاه تولید کفش در خیابان خیام خبر داد.

سایت شماره یک:

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران از وقوع حریق یک کارگاه تولید کفش در خیابان خیام خبر داد. جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اعلام کرد: ساعت ۳:۱۹ دقیقه بامداد امروز «دوشنبه۲۵ دی ماه ۱۴۰۲»، حادثه آتش‌سوزی در یک ساختمان در خیابان خیام پایین‌تر از میدان محمدیه کوچه کلانه رخ داد.

او افزود: بلافاصله ۴ ایستگاه آتش‌نشانی به همراه تجهیزات پشتیبانی به محل اعزام شدند و آتش‌نشان‌ها به مدت چهار دقیقه به محل رسیدند و مشاهده کردند که در ساختمان سه طبقه قدیمی که کل این ساختمان، هم قسمت حیاط و هم داخل خانه تبدیل شده بود، به یک کارگاه تولیدی کفش طعمه حریق شده است.

ملکی ادامه داد: حیاط با مواد کاذب و با سقف کاذب و شیروانی پوشانده شده بود و طبقه همکف، انبار چسب کفاشی بود که بسیار قابل اشتعال هست و همچنین طبقات بالاتر هم انبار کارتن و کفش‌های تولید شده بود. دو طبقه فوقانی کاملاً شعله‌ور شده بود و آتش در حال سرایت به طبقه همکف بود و حتی آتش به سمت پشت‌بام هم رسیده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران بیان کرد: آتش‌نشان‌ها عملیات را از چند جهت آغاز کردند و خیلی سریع موفق شدند تا آتش را تحت کنترل خود بگیرند. خوشبختانه مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشتیم و با اینکه ساختمان قدیمی بود اما با تدابیر همکاران از ریزش ساختمان جلوگیری شد.

او  افزود: شعله‌زنی و لکه‌گیری سریعاً انجام شد و در نهایت ساعت ۶ صبحُ آتش‌نشان‌ها محل حادثه را تحویل مالک دادند.

ملکی اظهار داشت: به روزهای پایانی سال که نزدیک می‌شویم مشاغل این‌چنینی مثل کارگاه‌های تولیدی کفش، پوشاک، مبل‌سازی‌ها و پارچه بافی ها فعالیت بیشتر می‌کنند لذا خواهشمندیم به اندازه نیاز روزانه و در حد یکیُ دو روز جنس وارد بکنندِ اگر بخواهید حجم زیادی از جنس را برای چند هفته وارد بکنند ریسک خطر را بالا می‌رود و حتماً در کارگاه‌های خود باید خاموش کننده یا شلنگ آب در دسترس داشته باشید.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در پایان تاکید کرد: کارگرانی هم که در محل کار می‌کنند، اصول ایمنی را خصوصاً از باب سیم‌کشی‌های برق اطمینان رعایت کنندِ وسایل گازسوزشان، وسایل شعله آزاد نباشد و طرز استفاده از خاموش کننده را بلد باشند.

منبع: تسنیم

تگ های مرتبط

ارسال نظر