روش استعلام سیم کارت با کد ملی را در متن زیر بخوانید.

سایت شماره یک:

از آنجایی که اپراتوهای تلفن همراه در کشور ما از تنوع قابل توجهی برخوردارند و هر یک امکانات ویژه‌ای را ارائه می‌دهند، ممکن است کاربران گوشی موبایل بیش از یک سیم‌کارت داشته و به مرور زمان تعدادشان را فراموش کنند. از این رو استعلام سیم‌کارت کمک بسزایی خواهد کرد. همچنین ممکن است به دلیل عدم استفاده از سیم‌کارت در طولانی مدت، خط مذکور مصادره و به غیر انتقال یابد. در این صورت، استعلام سیم‌کارت برای شخصی که می‌خواهد بداند چه تعداد از سیم‌کارت‌هایی که در اختیار دارد به نام خود و چه تعداد به نام افراد دیگری است. در ادامه به بررسی روش‌های استعلام سیم‌کارت با کد ملی خواهیم پرداخت.

ضرورت استعلام سیم‌کارت

ابتدا باید گفت اگر از سیم‌کارتی استفاده نمی‌کنید یا به آن نیازی ندارید، بهتر است نسبت به مسدود سازی سیم کارت فورا اقدام کنید. در غیر این صورت ممکن است افراد سودجو از سیم‌کارت‌های تحت مالکیت افراد دیگر برای کارهای خلاف قانون استفاده کنند. در این مواقع هر مشکلی در مورد آن سیم‌کارت پیش آید، بر عهده مالک سیم‌کارت است. در یک سری موارد نیز اپراتور به طور خودکار و بعد از اعلام اخطار از طریق پیامک، خط استفاده نشده را مصاده کرده و مجدد به فروش می‌گذارد که اتفاق چندان جالبی نیست. بنابراین اگر شما هم از تعداد سیم‌کارت‌های تحت مالکیت خود بی‌خبرید بهتر است همین حالا با استعلام سیم‌کارت‌های خود از وقوع اتفاقات جبران ناپذیر جلوگیری کنید. 

روش‌های استعلام سیم‌کارت

استعلام تعداد سیم‌کارت و سیم‌کارت‌های تحت مالکیت خود با کد ملی از طریق راه‌های مختلف امکان پذیر است و همه افراد به راحتی می‌توانند با استفاده از یکی از روش‌های موجود، استعلام سیم‌کارت خود را انجام دهند. برای دانستن اینکه چه تعداد سیم‌کارت هنوز به نام شما است، یکی از روش‌های زیر که در ادامه کامل شرح داده خواهد شد را انجام دهید.

استعلام سیم‌کارت از طریق سایت

استعلام سیم‌کارت از طریق پیامک

استعلام سیم‌کارت از طریق اپلیکیشن

استعلام تعداد سیم‌کارت از طریق سایت

برای استعلام سیم‌کارت از طریق سایت ابتدا در گوگل سایت «تنظیم مقررات رادیویی» را جستجو کنید. سایت اصلی در اول صفحه قرار گرفته پس روی اولین سایت کلیک کنید تا وارد سایت مورد نظر شوید. سپس به قسمت حقوق کاربران مراجعه کنید. در این قسمت تعداد زیادی خدمات وجود دارد که برای استعلام تعداد سیم‌کارت باید روی گزینه ادامه حقوق کاربران کلیک کنید. سپس روی گزینه استعلام سرویس‌های مشترکین کلیک کنید. هر دو گزینه اطمینان دارم را تیک بزنید و روی مرحله بعد کلیک کنید.

در مرحله بعدی از شما درخواست می‌شود که نوع شناسه هویتی مورد نظر خود را انتخاب کنید. روی گزینه کد ملی کلیک کنید. در فیلد اول کد ملی، در فیلد دوم شماره تلفن همراه و در فیلد سوم کد امنیتی را بزنید و روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

اگر تمام مراحل بالا به درستی انجام شد و اطلاعات را به درستی وارد کردید، در مرحله بعد با پیامی‌مشابه تصویر زیر روبرو خواهید شد. پس از مدت زمان کوتاهی پیامکی حاوی تعداد سیم‌کارت‌های شما به شماره تلفن همراهتان ارسال می‌شود. در این پیامک، تعداد سیم‌کارت‌های به نام شما در هر اپراتور به طور مجزا ذکر شده است.

استعلام سیم‌کارت از طریق پیامک

برای استعلام سیم‌کارت از این طریق تنها نیاز است کد ملی خود را به شماره‌های ۳۰۰۰۱۵۰ و ۳۰۰۰۵۰۴۹۱ ارسال کرده، تا از تعداد سیم‌کارت‌هایی که به نام شما است، استعلام بگیرید.

استعلام سیم‌کارت از طریق اپلیکیشن

استعلام تعداد سیم‌کارت از طریق سایت و پیامک، تنها تعداد سیم‌کارت‌های به نام شما را نمایش می‌دهد. در واقع، با این دو روش هیچ اطلاعاتی از شماره سیم‌کارت در اختیار شما قرار نمی‌گیرد. برای اطلاع از شماره سیم‌کارت باید حتما اپلیکیشن اپراتور مورد نظر مانند، رایتل من، همراه من و ایرانسل من را دانلود کنید. این برنامه‌ها اطلاعات سیم‌کارت‌های شما، یعنی همان شماره سیم‌کارت‌ها را به طور کامل نمایش می‌دهند. در این روش محدودیتی از قبیل زمان و یا تعداد استعلام‌ها وجود ندارد و شما می‌توانید به راحتی از این دو اپلیکیشن استفاده کنید.

استفاده از این امکان در برنامه‌های، رایتل، همراه و ایرانسل بسیار آسان است. برای نمونه می‌توانید برنامه همراه من را نصب کنید. شماره همراه خود را وارد کرده و پس از وارد شدن به برنامه، روی آیکن بالای صفحه که مربوط به اطلاعات شخصی شما است، بزنید تا سیم‌کارت‌های شما همراه با شماره تماس نمایش داده شود.

افرادی که مشترک سیم‌کارت‌های ایرانسل هستند، باید وارد اپلیکیشن “ایرانسل من” شوند، که از آن طریق نام مالک اصلی سیم‌کارت فعال بر روی موبایل قابل مشاهده خواهد بود. روش دیگر برای سیم‌کارت‌های ایرانسل استفاده از کد دستوری #۸۰* است.

افرادی که مشترک سیم‌کارت‌های رایتل هستند و به عنوان مثال از گوشی شیائومی استفاده میکنند نیز می‌توانند از اپلیکیشن “رایتل من” استفاده کنند. روش دیگر برای استعلام در این سیم‌کارت، استفاده از کد دستوری #۲۱۱* است.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر برای استعلام تعداد سیم‌کارت‌ها اقدام کرده‌اید، برای اقدام مجدد نیاز است ۱۰ روز از استعلام قبلی گذشته باشد.

تگ های مرتبط

ارسال نظر