متقاضیان ثبت نام مسکن می‌توانند با ورود به سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن و ارائه کد ملی از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

سایت شماره یک:

طرح نهضت ملی مسکن یکی از طرح‌های مهم دولت سیزدهم و وعده انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان برای حل مشکل مسکن در کشور است. این طرح با هدف ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در چهار سال برای اقشار مختلف جامعه در حال اجرا است.

با آغاز قانون جهش تولید مسکن و ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن افراد می‌توانند با وجود شرایط لازم، فرآیند ثبت نام خود را در سامانه ملی نهضت مسکن آغاز کنند و از فرصتی صاحب‌خانه شدن در دولت سیزدهم بهره‌مند شوند. سامانه نهضت ملی مسکن به عنوان این امکان ثبت نام برای متقاضیان را فراهم می‌کند و همچنین امکان پیگیری فرآیند ثبت نام مسکن ملی را برای افراد فراهم می‌کند.

متقاضیان می‌توانند با استفاده از کد ملی، مشاهده و پیگیری مراحل مسکن ملی، انجام استعلام و دریافت نتایج پیگیری تأیید نهضت ملی مسکن را مطلع شوند.

در راستای اجرای قانون جهش تولید مسکن برای متقاضیان این حوزه برخی قوانین و شرایط برای ثبت نام وضع شد که تنها متقاضیانی که دارای چهارچوب و قوانین بودند امکان ورود به سامانه ملی نهضت مسکن را دارند. در ادامه افرادی که فرایند ثبت نام خود را انجام دادند به دنبال پیگیری ثبت نام نهضت ملی مسکن هستند تا در صورتی که جز لیست تأیید شدگان بودند، باقی مدارک مراحل بعدی این طرح را تکمیل کنند.

پیگیری ثبت نام مسکن ملی ۱۴۰۲ از طریق سایت saman.mrud.ir امکان پذیر است و افرادی که می‌خواهند از نتیجه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن مطلع شوند باید وارد سایت ثبت نام شده و با وارد کردن اطلاعات لازم، نتیجه ثبت نام خود را مشاهده کنند.

نحوه پیگیری نهضت ملی مسکن با کد ملی

برای اینکه ثبت نام کنندگان طرح مسکن ملی، بتوانند از آخرین وضعیت درخواست ثبت نام خود در این طرح مطلع شوند، بخشی با عنوان (مشاهده و پیگیری درخواست‌ها) در سایت ثبت نام مسکن ملی قرار داده شده تا متقاضیان پیگیری، بتوانند با مراجعه به آن بخش، درخواست خود را پیگیری نمایند. از این رو، در این بخش، به آموزش نحوه پیگیری ثبت نام مسکن ملی ۱۴۰۲ می‌پردازیم که مطابق مراحل زیر است:

ابتدا آدرس سایت ثبت نام مسکن ملی saman.mrud.ir را سرچ کرده تا وارد صفحه اصلی سامانه ثبت نام مسکن ملی شوید.

تگ های مرتبط

ارسال نظر