وزیر راه و شهرسازی گفت: کاهش قیمت مسکن در شهر جدید پردیس در برخی فازها به ۴۰ درصد رسیده است.

سایت شماره یک:

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از تصفیه خانه شماره دو فاضلاب شهر پردیس در جمع خبرنگاران درخصوص وضعیت پروژه‌های مسکن مهر پردیس طی چندماه اخیر، با بیان اینکه به نظرم رشد خوبی در ساخت و ساز مسکن در پردیس شاهد هستیم، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در این دوره توسط همکاران ما در وزارت راه و شهرسازی و معاونت سیاسی شهرستان موفق عمل کردند، اجرای سیاست کنترل بازار مسکن بود.

 

آخرین قیمت مسکن در مرکزی ترین نقاط پایتخت در جدول زیر آورده شده است.

وی با بیان اینکه کاهش قیمت مسکن در شهر جدید پردیس در برخی فازها تا ۴۰ درصد کاهس قیمت را شاهد بودیم، گفت: شاید این خبر برای برخی بد باشد اما برای اکثریت جامعه خبری خوب است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: مسکن کالایی برای سوداگری نیست بلکه کالایی برای استفاده عموم مردم است و هرچه بتوانیم از ابزارهای خود استفاده میکنیم تا این کاهش قیمت اتفاق بی‌افتد و کار درست نیز همین است.

 بر اساس گزارش‌های رسمی میانگین قیمت مسکن در شهر تهران طی ماه‌‌‌های اخیر بیش از ۵‌درصد کاهش یافته است. یعنی به صورت تقریبی در هر ماه شاهد کاهش قیمت مسکن با رقمی حدود یک‌درصد بوده‌‌‌ایم‌‌‌. اگرچه به گفته بسیاری از کارشناسان حوزه مسکن، این میزان کاهش بسیار نامحسوس است و در کل بودجه خرید یک واحد مسکونی فعلا تغییر قابل‌توجهی قلمداد نمی‌شود اما می‌تواند امیدوار‌کننده باشد. به اعتقاد فعالان حوزه ساخت‌وساز نتیجه این مبحث را می‌توان برای هر کدام از بخش‌ها شامل تولیدکننده مصالح ساختمانی، سازنده و خریدار متفاوت دید. چرا که روند اصلاح قیمت مسکن برای هر کدام از فعالان در بازه‌های زمانی متفاوت رخ خواهد داد. بر این اساس به گفته این عده ادامه روند کاهشی قیمت مسکن سه اثرگذاری کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای هر کدام از این رسته‌های صنعت ساخت‌‌‌و‌‌‌ساز به همراه خواهد داشت.

بذرپاش ادامه داد: خوشبختانه این اتفاق در شهر جدید پردیس که اکثر ساکنان آن به منازل خود برای اسکان نیاز داشتند اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه قیمت مسکن مهر در برهه‌ای به ۴ میلیارد تومان رسیده بود، عنوان کرد: امروز این مساکن با قیمت‌هایی بسیار کمتر قابل دسترسی است که کاری ارزشمند برای عموم جامعه بود.

 

وزیر راه و شهرسازی افزود: این سیاست نظارت بر مشاوران املاک که به حمدالله بسیاری درحال رعایت مقررات عومی هستند و هم در حوزه عرضه خانه‌های خالی، مکانیزم تنظیمی مانند مالیات بر خانه‌های خالی و سایر روش‌های در دستور کار وزارت راه و شهرسازی بوده و درحال پیگیری است.

وی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم ثبات قیمت مسکن را در کوتاه مدت و ادامه کاهش قیمت را در قدم بعدی کل کشور اجرا کنیم.

منبع: فارس

تگ های مرتبط

ارسال نظر