اگر متأهل و جزو بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی هستید می‌توانید معادل حقوق یک ماه خود را به‌عنوان هدیه ازدواج از سامان تأمین اجتماعی دریافت کنید.

سایت شماره یک:

سازمان تأمین اجتماعی است اعلام کرده به بیمه‌شدگان زن یا مرد که برای اولین بار ازدواج می‌کنند مبلغی به عنوان کمک هزینه ازدواج پرداخت می‌کند و در صورتی که هم مرد و هم زن واجد شرایط باشند کمک هزینه ازدواج به هر دو نفر داده خواهد شد. 

به گفته سازمان تامین اجتماعی، هدف از اجرای این طرح ترغیب بیمه‌شدگان به ازدواج و فرزندآوری است و میزان کمک هزینه ازدواج برابر با یک‌ماه متوسط حقوق یا مزد بیمه شده است. یعنی جمع دریافتی مشمول کسر حق بیمه در آخرین دو سال قبل از ازدواج تقسیم بر ۲۴ می‌شود. درصورتی که عدد حاصل کمتر از حداقل دستمزد کارگر عادی در تاریخ عقد باشد مبلغ مذکور تا حداقل دستمزد زمان عقد تعدیل می‌شود.

نحوه دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی

متقاضیان برای دریافت کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی نیازی به مراجعه حضوری ندارند بلکه کلیه امور ثبت‌نام از طریق سایت تامین اجتماعی انجام می‌شود. برای این کار ابتدا وارد سایت es.tamin.ir شوید و از منوی بیمه‌شدگان وارید قسمت حمایت‌های کوتاه‌مدت شده و درخواست کمک هزینه ازدواج را انتخاب کنید و اطلاعات خودتان  و همسرتان را وارد کنید و ثبت را بزنید.

شرایط لازم برای دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی

شرایط لازم برای دریافت هدیه تامین اجتماعی به شرح زیر است:

۱- بیمه شده باید ظرف ۵ سال قبل از تاریخ ازدواج حداقل ۷۲۰ روز سابقه کار و پرداخت حق بیمه داشته باشد

۲- در تاریخ ازدواج رابطه استخدامی بیمه شده با کارفرما قطع نشده باشد

۳- ازدواج اول باشد

۴- عقد ازدواج دائم بوده و در دفتر اسناد رسمی ازدواج ثبت شده باشد 

مدارک لازم برای دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی

۱. اصل و تصویر صفحات مورد نیاز عقدنامه 

۲. اصل و تصویر صفحات اول و دوم شناسنامه بیمه شده و همسر وی 

۳. تعهد کتبی بیمه شده مبنی بر اینکه برای اولین بار ازدواج کرده است.

۴. دفترچه درمانی بیمه شده.

تگ های مرتبط

ارسال نظر