درحالی از تحویل بخشی از واحد‌های مسکن مهر در پردیس ماه‌ها می‌گذرد، اما به دلیل کم‌کاری پیمانکاران واحد‌های مذکور قابل سکونت نیست. این پروژه‌ها فاقد آسانسور، پمپ، مخزن و ... هستند.

سایت شماره یک:

اواخر دیماه امسال مدیرعامل شرکت عمران پردیس به با اشاره به اولتیماتوم به ۱۳ پیمانکار کم‌کار مسکن مهر این شهر گفته بود: پیمانکاران به جای ساخت پروژه‌ها با پول متقاضیان مسکن مهر خانه و خودرو خریدند.

خلیل محبت‌خواه با اشاره به برگزاری جلسه با پیمانکاران کم‌کار مسکن مهر شهر جدید پردیس، اظهار کرد: در گذشته برخی پیمانکاران پروژه مسکن مهر عادت کرده بودند پول را پیش‌پیش دریافت می‌کردند. این‌ها به جای آن‌که پول را به پروژه تزریق کنند با آن ماشین و خانه می‌خریدند.

وی با بیان این‌که  در زمان حاضر همه پیمانکاران -مسکن مهر- منفی هستند، افزود: تا دیروز ۲۴ دیماه به پیمانکاران فرصت دادیم که گزارش مربوط به پروژه‌ها را بیاورند، هر کدام امروز به شرکت عمران نیایند از پروژه‌ها کنار گذاشته می‌شوند.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس بیان کرد: پروژه‌ها را به‌صورت اورژانسی با ۱۵ درصد قیمت بالاتر به پیمانکاران جدید واگذار خواهیم کرد.

به گزارش تسنیم، ۱۳ پیمانکار کم‌کار از سوی شرکت عمران اولتیماتوم گرفته اند.

کمی بیش از یکماه از این اولتیماتوم می‌گذرد و مشخص نیست کدامیک از این پیمانکاران به کار خود ادامه داده و کدامیک از پروژه‌ها کنار گذاشته شده‌اند. اما در این بین معضل دیگری گریبان مالکان مسکن مهر شهر پردیس را گرفته است.

طی ماه‌های اخیر پروژه‌های متعددی در این شهر و با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد. بخشی از این واحد‌ها با گذشت چند ماه از افتتاح و واگذاری به مالکان آنها، قابل سکونت نیستند.

به‌عنوان مثال پروژه‌ای که پیمانکار آن «تحکیم ساخت» است مواردی را که در تعهدش است، در قبال پروژه‌ها انجام نداده است. این پیمانکار که در فاز ۸  در حال ساخت واحد‌های مسکن مهر است، واحد‌ها را بدون آسانسور، پمپ، مخزن، درب ورودی بلوک و درب‌های داخل واحد تحویل مردم می‌دهد.

 این مسئله باعث شده تا مالکان مسکن مهر طی ماه‌های اخیر چندین بار به شرکت عمران شهر جدید پردیس مراجعه کنند. روز گذشته نیز برخی از مالکان مقابل شرکت عمران چادر زده و خواستار ملاقات با مدیرعامل شده بودند.

یکی از این مالکان در گفتگو با خبرنگار تسنیم در این‌باره می‌گوید: حدود ۶ ماه است که واحد مسکن مهر را تحویل گرفته‌ام، اما تاکنون نتوانسته‌ام در ان ساکن شوم.

وی افزود: یکی از مشکلات ما مربوط به دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله وزارت نیرو است. با وجود این‌که واحد مسکن مهر تحویل شده، اما هنوز برق ندارد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر پیمانکار واحد‌ها را بدون درب، پمپ، مخزن و آسانسور  تحویل مردم می‌دهد. وقتی از آن‌ها می‌پرسیم چرا واحد را ناقص تحویل می‌دهید می‌گویند از شرکت عمران طلب داریم. این در حالی است که شرکت عمران نیز می‌گوید هیچ بدهی به پیمانکاران ندارد. در این بین گرفتار شده‌ایم و در این سرما چاره‌ای جز آمدن جلو شرکت عمران پردیس و اعتراض د در این سرما نداریم.

یکی دیگر از مالکان گفت: حدود ۲ ماه است که واحدم را تحویل گرفته‌ام و همان مشکل سایر پروژه‌های واگذار شده را دارد.

وی افزود: خانه‌ام قابلیت سکونت ندارد، در حالی که با وضعیت بد اقتصادی در حال پرداخت اقساط وام هستم.

وی اضافه کرد: از وزیر راه و شهرسازی می‌خواهیم به موضوع تحویل واحد‌های مسکن مهر پردیس وارد شود،  چرا پیمانکاران به تعهدات خود پایبند نیستند. چرا هیچ برخوردی با آن‌ها انجام نمی‌شود. / تسنیم

تگ های مرتبط

ارسال نظر