کمپ ناصر حجازی تهران، مجموعه‌ای فرهنگی- ورزشی است که به باشگاه استقلال تهران تعلق دارد. این نام به خاطر اسطوره باشگاه استقلال، مرحوم ناصر حجازی روی این مجموعه گذاشته شده است.

کمپ ناصر حجازی کجاست؟
سایت شماره یک:

این کمپ در سال‌های ۸۷-۸۹ ساخته شد و در اواخر سال ۸۹ مورد بهره‌برداری قرار گرفت. تیم باشگاه استقلال در سال ۹۲ به این مرکز منتقل شد. اگر می‌خواهید بدانید که کمپ ناصر حجازی چند متر است ؟ باید بگوییم که مساحت این مجموعه حدودا ۴ هکتار است.

این کمپ محلی عالی برای تمرین‌های چند سال اخیر باشگاه استقلال بوده است. در این مقاله با این کمپ بیشتر آشنا می‌شویم.

تاریخچه کمپ ناصر حجازی

ساخت کمپ برای اولین بار در سال ۱۳۷۸ کلید خورد. این اتفاق مربوط به سال‌های مدیریت آقای علی فتح‌الله‌زاده بوده است. نام این طرح “کمپ اختصاصی باشگاه فرهنگی-ورزشی استقلال ایران” بوده است.

البته زمین کمپ از سال ۱۳۷۰ برای این منظور در نظر گرفته شده بود. اما متاسفانه به علت تغییرات مدیریتی و سایر مشکلات، ساخت این مجموعه به تعویق افتاد. در فانزی بخوانید: باشگاه آرارات در اواسط دهه ۸۰ این ساخت و ساز دوباره آغاز شد. در این میان چند بار کار تعطیل شد؛ تا اینکه دوباره در سال ۱۳۸۷ کلنگ ساخت این کمپ زده شد.

کمپ ناصر حجازیزمانی که مرحوم ناصر حجازی فوت کرد، این مجموعه به افتخار ناصر حجازی به نام ایشان تغییر یافت. رویای حضور ایشان در برنامه افتتاح مجموعه کمپ، برای دوست‌داران ایشان بسیار ناگوار بود. تا قبل از تاسیس این مجموعه، تمرین‌های باشگاه استقلال در ورزشگاه دستگردی انجام می‌شد. در نهایت اولین تمرین‌های تیم در کمپ حجازی، از تابستان ۹۱ آغاز شد. در پی درگیری‌هایی که در فصل ۹۱-۹۲ و در میان هواداران باشگاه استقلال اتفاق افتاد، خانواده مرحوم حجازی خواستار تغییر نام کمپ شدند.

اما این موضوع با صحبت‌های آقای فتح‌الله‌زاده منتفی شد. وضعیت کمپ ناصر حجازی خیلی جالب نیست و گاها تمرین‌های تیم استقلال در آن انجام نمی‌شود. در سال‌های اخیر این تمرین‌ها در ورزشگاه صنایع دفاع برگزار می‌شود. این موضوع، لطمه زیادی به مخارج صرف شده برای ساخت این مجموعه می‌زند. طبق ادعای آقای علی فتح‌الله‌زاده، مالکیت و سند کمپ متعلق به باشگاه استقلال است. این ادعا توسط روابط عمومی باشگاه استقلال نیز تایید شده است.

امکانات کمپ این مجموعه ورزشی شامل قسمت‌هایی مانند زمین چمن، سکوی تماشاچیان، سالن‌های ورزشی، استخر، رستوران، هتل و … می‌باشد. البته برخی از قسمت‌های این مجموعه هنوز به طور کامل ساخته نشده است؛ اما در برنامه ساخت و ساز این مجموعه قرار دارد. زمین چمن طبیعی و مصنوعی، مدرسه فوتبال، سالن بدنسازی و استخر کمپ ساخته شده است.

قرار است هتل ۴ ستاره، واحدهای تجاری، استخر و سونا، زمین تنیس و پارکینگ چهار طبقه نیز در کمپ حجازی ساخته شود.

ساعت کاری مجموعه

این کمپ طبق برنامه‌های تمرینی باشگاه استقلال فعالیت می‌کند. برای اطلاع از برنامه سالن‌های بدنسازی، مدرسه فوتبال و … با شماره تلفن کمپ ناصر حجازی (۰۲۱۴۴۱۶۳۷۱۳ الی ۰۲۱۴۴۱۶۳۷۱۵) تماس بگیرید. پارکینگ پارکینگ طبقاتی ۴ طبقه‌ این مجموعه به زودی ساخته خواهد شد و مراجعه‌کنندگان می‌توانند از امکانات آن استفاده کنند.

 چطور به کمپ برویم؟

برای رفتن به کمپ از ماشین شخصی، اتوبوس یا مترو استفاده کنید. نزدیکترین ایستگاه مترو به کمپ ناصر حجازی، ایستگاه میرداماد است. این ایستگاه ۱٫۴ کیلومتر تا کمپ فاصله دارد. ایستگاه اتوبوس همت نیز ۸۶۶ متر تا کمپ فاصله دارد. با توجه به اینکه امکان پارک در اطراف باشگاه وجود دارد و پارکینگ کمپ نیز ساخته خواهد شد، بهتر است از ماشین شخصی استفاده کنید.

ارسال نظر