تارنمای شبکه آمریکایی «سی بی اس» امروز و به نقل از منابع آگاه مدعی شد که حمله تلافی‌جویانه ایران تا ساعاتی دیگر با پرتاب ده‌ها موشک و بیش از ۱۰۰ پهپاد اهداف نظامی رژیم صهیونیستی را هدف قرار خواهد داد.

سایت شماره یک:

رسانه‌های عبری زبان: فضای کابینه جنگ اسرائیل طی روزهای گذشته کاملاً تغییر کرده است / *اعضای کابینه اکنون به طور کامل بر تهدید ایران متمرکز شده‌اند و غزه به اولویت دوم تبدیل شده است.

*شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی: آمریکایی‌ها انتظار دارند که حملات نیروهای مسلح ایران علیه اسرائیل، امروز انجام شود.

آمریکا، آلمان، هند، نروژ، انگلیس و فرانسه از شهروندان خود خواستند تا از سفرهای غیرضروری به اسرائیل خودداری کنند.

کویت و قطر خطاب به آمریکا: از خاک ما نمی‌توانید برای حمله به ایران استفاده کنید

گلوبال آی نیوز در صفحه خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: قطر و کویت به آمریکا اطلاع دادند که اجازه نخواهند داد از حریم هوایی و پایگاه‌های آنها برای حمله به ایران استفاده شود.

‌آکسیوس نیز به نقل از مقامات آمریکایی نوشت: تهران از طریق کشورهای عربی به واشنگتن اطلاع داد که اگر به اسرائیل کمک کند به نیروهایش در منطقه حمله خواهد کرد.

پیام تهران از طریق کشور‌های عربی به واشنگتن: ما به نیرو‌هایی که به ما حمله می‌کنند حمله خواهیم کرد، سر به سر ما نگذارید تا ما هم سر به سرتان نگذاریم

اکسیوس به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد که تهران از طریق کشورهای عربی به واشنگتن اطلاع داد که اگر آمریکا پس از حمله ایران به اسرائیل وارد ماجرا شود، پایگاه‌های آمریکا در منطقه مورد حمله قرار خواهند گرفت.

به گزارش «انتخاب»، این رسانه نوشت: سه مقام آمریکایی گفتند که در روزهای اخیر ایرانی‌ها به چندین کشور عربی گفته‌اند که علی رغم تلاش‌های ایالات متحده برای فاصله گرفتن از حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، تهران همچنان آمریکا را در قبال این حمله که منجر به کشته شدن(شهادت) ژنرال ایرانی شد، مسئول می داند.

پیام ایران این بود که اگر آمریکا پس از حمله ایران به اسرائیل وارد ماجرا شود، پایگاه‌های آمریکا در منطقه مورد حمله قرار خواهند گرفت. یکی از مقامات آمریکایی گفت: «پیام ایران این بود که ما به نیروهایی که به ما حمله می‌کنند حمله خواهیم کرد، سر به سر ما نگذارید تا ما هم سر به سرتان نگذاریم».

اسرائیل پیش از هرگونه حمله تلافی جویانه علیه ایران به آمریکا اطلاع دهد

اکسیوس: مقامات امریکایی و اسرائیلی می گویند دولت بایدن از اسرائیل خواسته است که پیش از هرگونه حمله تلافی جویانه علیه ایران به امریکا اطلاع دهد تا دیدگاهش را پیش از هرگونه تصمیم گیری بگوید/ انتخاب

 آمریکا: تلاش می‌کنیم از جنگ بین ایران و اسرائیل جلوگیری کنیم

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح امریکا می گوید که تلاش می‌کنیم از جنگ بین ایران و اسرائیل جلوگیری و از نیروهای خود در منطقه محافظت کنیم. 

به گزارش «انتخاب»؛ رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده در گفتگو با «سی‌بی‌اس» گفت: تلاش می‌کنیم از جنگ بین ایران و اسرائیل جلوگیری و از نیروهای خود در منطقه محافظت کنیم. 

وی افزود: ما در حال برنامه‌ریزی هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که برای هر چیزی که در منطقه ممکن است رخ دهد آماده هستیم. مشارکت نیروهای ما در جنگ محتمل است، اما تلاش می کنیم از آن اجتناب کنیم.

حمله ایران به اسرائیل تا یکشنبه

یک مقام امریکایی در گفتگو با الجزیره گفت: داده های اطلاعاتی ما حاکی از احتمال بالای حمله ایران به اسرائیل در پایان هفته (تا یکشنبه) است

 گزارش‌ها درباره احتمال حمله ایران به اسرائیل در امروز، هنوز تایید نشده است./ انتخاب

حمله بزرگ ایران به اسرائیل تا ساعاتی دیگر

به گزارش ایرنا، دو مقام ناشناس آمریکایی نوشت که در بدترین سناریوی ممکن برای اسرائیل، پیش بینی می‌شود که ایران تا ساعاتی دیگر حمله‌ای بزرگ را به تلافی حمله به کنسولگری آن در دمشق انجام داده و بیش از ۱۰۰ پهپاد و ده‌ها موشک را به اهداف نظامی سرزمین‌های اشغالی پرتاب کند.

به گفته این مقام ها، دفاع در برابر چنین حمله بزرگی برای اسرائیل چالش‌برانگیز خواهد بود.

سفارت آمریکا در اسرائیل ساعاتی پیش در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که به کلیه کارکنان خود و اعضای خانواده آن‌ها هشدار داده به خارج از مناطق تل‌آویو، قدس اشغالی و بئرالسبع رفت و آمد نکنند.

در این بیانیه آمده است: به دلایل مسائل امنیتی و برای احتیاط بیشتر، رفت و آمد کارکنان سفارت دولت آمریکا به خارج از تل‌آویو (شامل هرتزلیا، نتانیا و ایون یهودا)، اورشلیم (قدس اشغالی) و بئرالسبع در آستانه انتقام ایران از (رژیم) اسرائیل (برای حمله به کنسولگری ایران در دمشق سوریه) تا اطلاع ثانوی محدود شده است.

روزنامه وال استریت ژورنال نیز دیروز (۲۳ فروردین) در گزارشی اختصاصی مدعی شده بود که ایران ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده پاسخ حمله به کنسولگری خود در دمشق را خواهد داد و تل آویو برای حمله مستقیم به شمال یا جنوب سرزمین‌های اشغالی آماده می‌شود.

وال استریت ژورنال به نقل از فردی که نامش عنوان نشده و ادعا می‌شود که گزارش مقام‌های عالی‌رتبه حکومت ایران را دریافت کرده، نوشت که طرح‌های حملات به اسرائیل مورد بحث قرار گرفته، ولی «هیچ تصمیم نهایی اتخاذ نشده است».

وال استریت ژورنال به نقل از یک منبع نوشت که این حمله ممکن است «در داخل مرز‌های اسرائیل» انجام شود.

منبع: خبر فوری

تگ های مرتبط

ارسال نظر