جانشین پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق ویلایی در لواسانات و کشف تلفن های همراه قاچاق در پایانه جنوب خبر داد.

سایت شماره یک:

سرهنگ اردشیر نادری با بیان جزئیاتی از دو پرونده این پلیس، از دستگیری سارق اموال یک ویلا در لواسانات و یک قاچاقچی تلفن همراه در ترمینال جنوب خبر داد. 

نادری درباره جزئیات پرونده دستگیری سارق ویلا گفت: مدتی پیش یک فقره سرقت از منزل در روستای «کُند» شهرستان لواسانات به پلیس اعلام شد. با پرس‌وجو  از مالک مشخص شد صاحب این خانه، به تازگی یک نگهبان را استخدام کرده است. با بررسی دوربین های مداربسته این خانه مشخص شد این نگهبان که کلیدهای ویلا را نیز در اختیار داشت؛ هر چند وقت یک بار بدون اطلاع مالک، به این ویلا مراجعه ‌کرده است.

نادری گفت: در بررسی‌های پلیسی مشخص شد این فرد از نبود مالک سوءاستفاده کرده و با هر بار حضور در ویلا، اقدام به سرقت از این خانه کرده است.  سپس با صحنه‌سازی به مالک ویلا، گزارش سرقت داده بود. بنا به اعلام مالک، ارزش تقریبی اموال مسروقه حدود چهار میلیارد ریال بوده است. 

وی با اشاره به شناسایی و دستگیری این فردافزود: اقامتگاه متهم در پاکدشت شناسایی شد و با اقدام به موقع افسران پلیس، این فرد دستگیر شد. 

جانشین پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: مقداری از امول مسروقه توسط پلیس در منزل متهم کشف شد. همچنین مشخص شد مقداری از اموال مسروقه توسط یک مالخر به قیمت بسیار پائینی از سارق خریداری شده است. 

نادری از دستگیری این مالخر نیز خبر داد و به شهروندان توصیه کرد: برای حفظ امنیت خانه و محل کار خود، از دوربین های مداربسته و دزدگیر استفاده کرده و کلید خود را در اختیار کسی قرار ندهند. 

کشف موبایل قاچاق در پایانه جنوب

نادری با اشاره به دیگر پرونده این پلیس گفت: در روزهای اخیر ماموران کلانتری ۲۰۸ پایانه جنوب، در حال گشت زنی در این پایانه بودند که به فردی مشکوک شدند. همکاران من این فرد را مورد بازرسی قرار دادند و در کیف همراه این متهم،  ۱۰ دستگاه تلفن همراه از برند آیفون کشف شد.

جانشین پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: در بررسی های پلیسی مشخص شد تمام این تلفن ها، قاچاق هستند و  ارزش تقریبی آنها حدود ۱۰ میلیارد ریال است.

نادری گفت: این فرد دستگیر  و به مقر پلیس انتقال داده شد. همچنین اموال کشف شده نیز به توقیف پلیس درآمد. متهم نیز تحت بازجویی قرار گرفت که در جریان آن به چندین فقره حمل و ارسال تلفن های همراه قاچاق به شهرهای مختلف از طریق پایانه اتوبوسرانی اعتراف کرد. این فرد به همراه پرونده متشکله و برای ادامه روند رسیدگی به جرم به پلیس امنیت اقتصادی معرفی شد.

تگ های مرتبط

ارسال نظر