قیمت دلار

بعد از پاسخ محکم ایران به اسرائیل، برخلاف پیش بینی ها بازار ارز نه تنها افزایشی نشد بلکه در مدار کاهش قرار گرفت.

سایت شماره یک:

بعد از پاسخ گسترده ایران که بامداد امروز (26 فروردین ماه) در پاسخ به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه انجام شد واتفاقا موجب حیرت جهان هم شد در بازار داخلی شاهد واکنش مثبت بودیم.

بازار ارز که در روزهای گذشته با هیجانات شدید همراه بود و بعضا در کانالهای تلگرامی نرخهای نجومی برای دلار وسایر ارزها به ثبت می رسید امروز با افزایش فروشنده ها مواجه شده است که علت اصلی آنها پاسخ محکم ایران به اسرائیل می باشد.

این درحالی است که در کانالهای تلگرامی از شب گذشته حتی قیمت دلار به کانالهای بالای 70 هزار تومان هم رفته بود و بعضی از رسانه های بیگانه از جمله بی بی سی هم بر موج دلار 70 هزار تومانی می دمیدند اما پاسخ محکم ایران به اسرائیل واکنش مثبت بازار ارز را به همراه داشته تا جایی که دلالها هم در خیابان منوچهری اعتراف می کنند دلار 70 هزار تومانی از همان اول هم فقط جو بود.

هم اکنون در خیابان فردوسی دلالها دلار را از مردم با قیمت 64 هزار تومان به زور می خرند و در کانال 65 و 66 هزار تومان به اندک خریداران بازار می فروشند. این در حالی است که در برخی کانال‌های تلگرامی که به نظر می رسد، بیشتر قیمت سازی می کنند تا معامله ارز، قیمت دلار 2 تا 3 هزار تومان بالاتر از قیمت واقعی کف بازار اعلام می شود.

مشاهدات میدانی از خیابان منوچهری که پاتوق دلالان ارز می باشد نشان می دهد که همهمه بین غیردلالها بالا گرفته و اکثرا سعی دارند در همین قیمتها دلارهای خود را که پیش از این در قیمتهای بالاتر خریده بودند بفروشند.

دلالها می گویند بعد از پاسخ محکم ایران جو بازار به کلی برعکس شد و نگرانی ها تاحدودی از بین رفت.

منبع: تسنیم


 

تگ های مرتبط

ارسال نظر