یارانه نقدی | یارانه نقدی خانوارهای جدید

زمان واریز یارانه نقدی زوج ها| تازه عروس و دامادها بخوانند

سایت شماره یک:

زوج های تازه ازدواج کرده برای دریافت یارانه نقدی می بایست پرونده خود را در پلیس ۱۰+، تکمیل کرده و اطلاعات خود را در سامانه مربوطه وارد کنند.

زوج های جوان برای یارانه نقدی چه کنند؟

به گزارش اقتصادنیوز، چگونگی اختصاص یارانه نقدی به زوج های جوان موضوع مهمی بود که چندی پیش سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه هم به آن اشاره کرد. حسین میرزایی، درباره زوجینی که به تازگی ازدواج کرده‌اند، گفت: «این افراد پس از تشکیل پرونده در پلیس ۱۰+، مراحل لازم را طی و سپس اطلاعات خود را با ذکر دلیل در سامانه‌ای که اعلام خواهیم کرد، وارد کنند تا مراحل لازم طی شود.»
وی همچنین ادامه داد: «این افراد اگر هنوز یارانه شان را از خانواده‌شان جدا نکرده باشند و یارانه شان وصل باشد که مشکلی وجود ندارد؛ اما اگر یارانه شان قطع شده باشد و یا قصد داشته باشند با حساب یارانه خود را تفکیک کنند باید به پلیس ۱۰+ مراجعه و پرونده تشکیل بدهند.»
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه، درباره مدت زمان رسیدگی به درخواست‌های مطرح شده برای جاماندگان نیز گفت: «این مدت زمان برای سنجش شاخص‌ها بستگی به میزان درخواست‌ها دارد، اما همان طور که سخنگوی دولت اعلام کرد، افرادی که به هر دلیلی در حال حاضر در لیست مشمولان قرار نگرفته‌اند در صورت درخواست رسیدگی مجدد و تایید درخواست توسط وزارت رفاه مشمول بسته خواهند شد.»
میرزایی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره فهرست مشمولان دریافت بسته حمایتی اعم از کارگران فصلی، دستفروشان، دختران مجرد و ... تاکید کرد: «هر آن کس که دارای کد ملی باشد بنابر بررسی وسع مالی خانوارها چنانچه افراد در زمره سه دهک بالای درآمدی نباشند، می‌توانند مشمول این طرح قرار بگیرند و درخواست خود را برای دریافت این بسته حمایتی ارائه کند. دریافت بسته‌ها ابدا قشری نیست که بگوییم یک قشر مشمول هستند و قشر دیگر مشمول نیستند.»

تگ های مرتبط

ارسال نظر