وام مسکن

میثم اروز، مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگو با حیات گفت: وام مسکن ایثارگران شامل وام خرید و ساخت مسکن به ایثارگرانی پرداخت می شود که تاکنون از وام مسکن استفاده نکرده اند.

سایت شماره یک:

وام مسکن وی در پاسخ به سوال «حیات» مبنی بر اینکه این وام شامل کدام ایثارگران است؟ گفت: همه جانبازان، والدین شهدا، همسران شهدا، فرزندان شهدا، آزادگان و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد که تاکنون از تسهیلات مسکن استفاده نکرده اند می توانند برای دریافت این وام اقدام کنند.

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: ثبت نام اولیه این وام به صورت اینترنتی است. متقاضیان وام می بایست برای ثبت نام اولیه به سامانه ایثار من مراجعه کنند.

رقم دقیق وام مسکن ایثارگران

اروز در مورد مبلغ وام مسکن ایثارگران گفت: مبلغ وام در حال حاضر در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت ۶۰۰، مراکز استان ها ۵۰۰، شهرها ۴۰۰ و روستاها ۳۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۰ ساله و کارمزد ۴ درصد است.

وی ادامه داد: این وام می بایست صرف خرید یا ساخت مسکن شود.

وام مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۳ چه زمانی وارد فاز اجرا می شود؟

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه گفت: وام مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۲ به دلیل عدم پیش بینی قانون بودجه از مسیر هیات وزیران برای اجرا عبور کرد و به همین دلیل با تاخیر در پایان سال گذشته به بنیاد شهید و امور ایثارگران ابلاغ و وارد فاز اجرا شد. به همین دلیل، این وام تا پایان خرداد ماه سال جاری اعتبار دارد.

اروز خاطرنشان کرد: وام مسکن ایثارگران در حال حاضر از محل سال ۱۴۰۲ پایان خرداد ۱۴۰۳ پرداخت می شود. وام مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۳ در قانون بودجه تا سقف ۷۵۰ میلیون تومان پیش بینی شده ولی احتمالا زمان اجرای آن نیمه دوم سال خواهد بود. بنابراین ایثارگران برای آنکه در صف وام معطل نمانند می توانند پیش از خرداد ۱۴۰۳ برای دریافت آن اقدام کنند.

تگ های مرتبط

ارسال نظر