ایران خودرو | خبر مهم ایران خودرو

ایران خودرو با افزایش ۴۶۵ میلیون تومانی این محصول بازار را شوکه کرد!

سایت شماره یک:

قیمت خودرو فوتون G۷ ایران خودرو با گیربکس اتوماتیک به نسبت قیمت قدیم آن رشدی حول و حوش ۴۶۵ میلیون تومانی را به خود دیده است.
اقتصاد نیوز نوشت: آبی های جاده مخصوص پیش از این حاضر بودند این محصول مونتاژی چینی خود را در قبال دریافت نزدیک به یک میلیارد و ۸۸۵ میلیون تومان برای متقاضیان فاکتور کنند.
به نظر می رسد دلیل این رشد قیمت را باید اجرای ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو جست وجو کرد. بر اساس این ماده قانونی، خودروسازان باید براساس جداول منتشر شده برای هر محصول خود تعداد مشخصی گواهی اسقاط ارائه دهند. به عنوان مثال پیش از این ایران خودرو می توانست یک گواهی اسقاط برای شماره گذاری چهار دستگاه از محصولات سواری خود ارائه دهد اما با اجرای ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو باید به ازای هر دستگاه محصول سواری ۱.۵ گواهی اسقاط ارائه دهد.
بنابراین افزایش قیمت پیکاپ فوتون G7 با گیربکس اتوماتیک نیز به همین دلیل اتفاق افتاده است‌ البته این گمانه هم مطرح است که همه افزایش قیمت این محصول مونتاژی چینی به این دلیل نبوده باشد و ایران خودرویی ها به دلیل افزایش هزینه های مرتبط با تولید قیمت این پیکاپ را در مبدا افزایش داده اند‌.

افزایش قیمت سرسام آور این محصول ایران خودرو در حالی اتفاق  افتاده که قیمت بازاری آن پیش از این حدود دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود. افزایش قیمت فوتون G7 با گیربکس اتوماتیک بازار خودرو به خصوص بازار پیکاپ ها را شوک زده کرد.

پیش بینی روند رشد قیمت در ایران خودرو

ایران خودرو

پیش بینی می شود رشد قیمت کارخانه ای این محصول ایران خودرو روی قیمت های بازاری این پیکاپ نیز تاثیر منفی گذاشته و نمودار قیمت بازاری آن را صعودی کند.

افزایش قیمت محصولات خودروسازان طی حدود ۴۵ روزی که از سال ۱۴۰۳ گذشته برای برخی از خودروها اتفاق افتاده است این در حالیست که مدیران وزارت صمت به طور شفاف دلیل این افزایش قیمت ها را اعلام نکردند. سکوت سیاست گذار خودرویی در قبال افزایش قیمت کارخانه ای خودروها می توانند دو طرف عرضه و تقاضا را در بازار سر در گم کرده و منجر به نوسانی شدن قیمت بازاری محصولات شرکت های خودروساز شود.

تگ های مرتبط

ارسال نظر