ایران خودرو ریرا | ایران خودرو ریرا روی خط تولید رفت

ایران خودرو ریرا در آستانه عرضه به مردم است

سایت شماره یک:

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با تاکید بر این‌که ایران خودرو ری‌را با کیفیت‌ترین خودروی داخلی خواهد بود، گفت: این خودرو بدون هیچ ایراد و مشکل کیفی وارد بازار خواهد شد.
علیمردان عظیمی، با بیان این‌که امروز در مرحله صنعتی‌سازی خودروی ری‌را هستیم، بیان کرد: این محصول نخستین پلتفرم کلاس CUV  است که مرحله طراحی و صنعتی‌سازی آن در داخل کشور انجام شده است؛ برخی هزینه می‌کنند تا از خارج از کشور خدمات دریافت کنند در حالی که این خدمات در کشور وجود دارد.
عظیمی با اشاره به این‌که محصول ری‌را با قابلیت توسعه برای پلتفرم برقی طراحی شده است، خطاب به وزیر صمت گفت: نسخه برقی آن را هم شما و هم برخی از مسوولان مشاهده و تست کرده اید و مورد قبول واقع شده است. 
وی با اشاره به این‌که ری‌را قابلیت رقابت با خودروهای برقی چینی را دارد، بیان کرد: از جهت قدرت و مسایل فنی، این خودرو از نسخه های چینی بهتر عمل می‌کند.
مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: مجموعه ایران‌خودرو با کارکنان بسیار زحمت‌کش و متخصص، با وجود همه فشارها و سخنان قدری ناجوانمردانه که این روزها در حق این صنعت زده می‌شود، اراده کرده‌اند که اولین باشند و بهترین خدمات را به مردم شریف کشورمان ارایه دهند. 

تا پایان سال آینده نسخه برقی ایران خودرو ری را عرضه خواهد شد

ایران خودرو ریرا

عظیمی با بیان این‌که تا خرداد ماه ری‌را بنزینی حتما به مردم عرضه خواهد شد، گفت: تا پایان سال 1403 نیز نسخه برقی ری‌را به عنوان اولین خودروی برقی کشور، در مجموعه بزرگ ایران خودرو تولید انبوه و تحویل مردم خواهد شد.
وی با بیان این‌که این محصول تقریبا آن‌چه که امروز در بازار خودرو به آن نیاز داریم را می‌تواند به مردم ارایه دهد، خاطرنشان کرد: این خودرو صددرصد در داخل مجموعه کشور و ایران خودرو طراحی و ساخته شده است، پلتفرم آن نیز داخلی بوده و محصول تفکرات جمعی است که امروز در خدمت شما هستند. 

عظیمی با بیان این‌که روزی پیکان در این مجموعه به صورت مونتاژی تولید می شد، اما امروز خودروی تارا و ری‌را تولید داخل می‌شود، گفت: این‌ها اثرات شعار «ما می‌توانیم» و انقلاب اسلامی و تفکر امام عظیم‌الشانی است که تاکید کردند ما باید بر روی پاهای خود بایستیم. مطمئنم متخصصان مجموعه ایران‌خودرو کم‌تر از متخصصان مجموعه موشک سازی کشور نیستند. یقین بدانید که این توان در مجموعه ما وجود دارد و تنها لازم است که با برنامه ریزی از این توان و پتانسیل بسیار ارزشمندی که در مجموعه‌های صنعتی مانند ایران‌خودرو وجود دارد بهره برده و با هدایت درست این توانمندی‌ها را به نتیجه برسانیم.

وی با تاکید بر ضرورت برقی‌سازی محصولات، اظهار کرد: اگر وضعیت حال حاضر استمرار یافته و خودروی برقی وارد کشور نشود، در پنج سال آینده باید حدود 11 میلیارد دلار برای واردات بنزین به کشور هزینه شود. امروز هیچ فردی نباید از تفکر ارزشمند برقی‌سازی کوتاه بیاید، زیرا چاره‌ای جز آن نداریم. امسال بیش از دو میلیارد دلار بنزین وارد کشور شده است، اگر این مبلغ را برای حمایت از برقی سازی صرف می‌کردیم، مطمئن باشید که یک گام جلوتر از امروز بودیم. از دولت محترم و مجلس خواهش می‌کنم از راهبرد برقی سازی و کاهش مصرف سوخت حمایت کنند.

تگ های مرتبط

ارسال نظر