سهام عدالت | شرایط دریافت وام با سهام عدالت

شرایط دریافت وام با وثیقه سهام عدالت اعلام شده است

سایت شماره یک:

سهام عدالت کمک خوبی برای کسانی است که وثیقه ملکی و منقول دیگری ندارند.خبرهای سهام عدالت را با ما دنبال کنید.

دریافت وام 300 میلیونی با وثیقه سهام عدالت اجرایی شد

نمایندگان در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1403 کل کشور، با بند (ث) و ردیف‌های (7)، (8) و (9) تبصره( 13) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.
 در بند (ث) تبصره (13) ماده واحده این لایحه آمده است: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است مطابق با قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و قوانین مربوط به ایثارگران، قانون حمایت از حقوق معلولان، قانون جهش تولید دانش بنیان، قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و تسهیلات موضوع ماده(77) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(2) ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه زندانیان نیازمند از محل سپرده‌های قرض‌الحسنه اعم از جاری و پس‌انداز شبکه بانکی (غیر از بانک‌های قرض‌الحسنه) پس از کسر سپرده قانونی را تا سقف سه میلیون میلیارد (3.000.000.000.000.000) ریال به قرض‌الحسنه ازدواج، فرزندآوری و ودیعه یا خرید یا ساخت مسکن و دیگر موارد ذکرشده در قوانین فوق اختصاص داده و از طریق بانک‌های عامل (به تشخیص شورای پول و اعتبار) به شرح زیر نسبت به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اقدام نماید.

همچنین در ردیف (7) بند (ث) تبصره (13) ماده واحده این لایحه آمده است:‌ بند (ت) و اجرای (2) و (5) بند (ح) تبصره (16) قانون بودجه سال 1402 تنفیذ می‌شود. بانک مرکزی مکلف است ضمن اجرای تکالف منظور در راستای شفافیت و انضباط بخشی به استفاده از تسهیلات بانکی با اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را به نحوی مدیریت کند که تعداد جوانان در صف وام ازدواج در پایان هر ماه کمتر از 40 هزار نفر باشد.

در  ردیف (8) بند (ث) تبصره (13) ماده واحده این لایحه آمده است: ‌ پس از اعتبارسنجی متقاضیان و در صورت عدم تکافوی اعتبار آنها، به منظور ‌تأمین رکن ضامن، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی موظفند با توثیق حساب یارانه یا سهام عدالت متقاضیان یا بستگان درجه اول از طبقه اول آنها یا سایر دارایی‌های مالی وی یا تنها دریافت یک فقره سفته و یک نفر ضامن نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام نمایند.

همچنین در ردیف (9) بند (ث) تبصره (13) ماده واحده این لایحه آمده است: تسهیلات موضوع این بند از حکم موضوع ماده (10) قانون خدمت وظیفه عمومی ‌‌مستثنی است.منبع:خانه ملت

تگ های مرتبط

ارسال نظر