امام (ره)

ناگفته های تهیه کننده فیلم معروف زندگی امام (ره) | نمی دانم چرا فیلم را اکران نمی کنند من حتی حاضرم...

سایت شماره یک:

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «فرزند صبح» با اشاره به لزوم صدور مجوز اکران این فیلم از سوی موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی(ره)، گفت: سال‌هاست این فیلم آماده نمایش است ولی نگرانم چرا اکران نمی‌شود، حتی حاضرم فیلم را به صورت رایگان در سکوها نمایش دهند.
به گزارش همشهری آنلاین، فیلم فرزند صبح به کارگردانی بهروز افخمی از سال ۱۳۸۶جلوی دوربین رفته و هنوز موفق به اکران در سنیماها نشده است. چندسالی است در روزهای منتهی به سالگرد قیام خونین ۱۵ خرداد و رحلت امام خمینی(ره)، زمزمه‌هایی مبنی بر نمایش و اکران این فیلم که به زندگی امام خمینی(ره) می‌پردازد، به گوش می‌رسد، به همین بهانه با تهیه‌کننده این اثر، محمدرضا شرف‌الدین به گفت‌وگو نشستیم.

شرف‌الدین درباره شرایط فعلی فیلم گفت: فیلم فرزند صبح سال‌هاست که آماده نمایش است اما موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی(ره) باید اجازه دهد تا این فیلم اکران شود. چون طبق وصیت امام، این موسسه مسئول کلیه موضوعات محتوایی ارزش‌های حضرت امام (ره)، پس از رحلت ایشان است.

امام ره

تهیه‌کننده فیلم فرزند صبح ادامه داد: این فیلم در افتتاحیه دوازدهمین جشنواره فیلم عمار نمایش داده شد. اتفاقا دیده شد، و من آن را به موسسه تحویل دادم اما تا امروز منتظر عنایت موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی(ره) برای اکران عمومی هستیم. بر اساس وصیت سیاسی و الهی حضرت امام (ره)، پس از رحلت آثاری که درباره ایشان تولید می‌شود باید به تایید دفتر حفظ و نشر آثار امام خمینی (ره) برسد.

شرف‌الدین با بیان اینکه هر سال درباره اکران فیلم صحبت می‌شود، گفت: تا کنون موسسه به جهت استعلام و درخواست برای پروانه نمایش اقدامی انجام نداده است، این اثری است که من سال‌ها برای آن زحمت کشیدم و دلم می‌خواست دیده و اکران شود و ۱۵ خرداد بهترین موقع برای اکران آن است.

شرف الدین ادامه داد: من حاضرم که فیلم را به صورت رایگان در سکوها نمایش دهند و آنها هم بسیار استقبال می‌کنند. هرچند سرمایه‌گذار باید تصمیم بگیرد و من کارهای اجرایی آن را انجام دهم، به عنوان تهیه‌کننده نگران این فیلم هستم که چرا اکران نشده است. «فرزندصبح» درباره یک شخصیت بزرگ و تحول‌انگیز تاریخ ملی ماست که خارج از مسائل قانونی و حقوقی به عنوان یک اثر سینمایی معتقدم که معاونت سینمایی باید اکران این فیلم را مطالبه کند

تهیه‌کننده فیلم فرزند صبح افزود: فیلم قصه دارد، بازیگر دارد، کارگردان دارد و تمام شاخصه‌های یک فیلم برتر را دارد. از این‌ها مهم‌تر، درباره یک شخصیت بزرگ و تحول‌انگیز تاریخ ملی ماست که خارج از مسائل قانونی و حقوقی به عنوان یک اثر سینمایی معتقدم که معاونت سینمایی باید اکران این فیلم را مطالبه کند.

تهیه‌کننده فیلم زنانی که با گرگ‌ها دویده‌اند افزود: در حال حاضر فیلمی در هنر و تجربه دارم که همچنان تلاش می‌کنم کارهای اکران آن را تکمیل کنم. هرچند که از صفر تا صد این پروژه، یک ریال هم دستمزد نگرفتم، اما چون این فیلم ساخته و آماده شد، من تلاش می‌کنم که فیلم دیده شود. اگر دیده نشود که فایده ندارد. اتفاقی که برای فرزند صبح افتاده است.

شرف‌الدین با اشاره به بهروز افخمی و تلاش های او برای اکران فیلم گفت: آقای افخمی هم در تلاش برای اکران فیلم است. سال گذشته یکی از سکوها و یک پخش سینمایی را هماهنگ کردیم و همه کارها را انجام دادیم اما آنها طبق قانون باید اجازه پخش فیلم را بدهند. فعلا توپ در زمین این دوستان است.

تگ های مرتبط

ارسال نظر