قیمت پراید | قیمت خودرو

پراید مدل ۱۱۱ هاچ بک صفر به قیمت ۱۵۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

پراید امروز چند شد؟ (۷ شهریور)
سایت شماره یک:

قیمت پراید امروز با افزایش قیمت همراه بود.  قیمت پراید  در بازار خودرو اعلام شد.  قیمت پراید  با افزایش شدید خود در سال 99 با واکنش های زیادی مواجه شده بود.  قیمت پراید  فعلا روند نزولی به خود گرفته است. جدیدترین  قیمت پراید  را در ادامه خبر مشاهده کنید.

قیمت پرایدگرانی خودرو رکورد زد/ قیمت های دور از باور!

پرسه دلار در محدود ۲۶هزار تومان و تداوم کاهش شدید عرضه خودرو به بازار زمینه رشد قیمت‌ها در بازار بی‌رونق خودروهای داخلی و وارداتی را فراهم کرد. این شرایط موجب ورود پراید ۱۱۱به مرز ۱۵۰میلیون تومان و رسیدن قیمت پژو ۲۰۶تیپ ۲ به ۲۴۸میلیون تومان شد، قیمت خودروهای خارجی نیز ۱۰تا ۴۰درصد افزایش یافت.

سیر صعودی قیمت خودروهای داخلی، مونتاژی و وارداتی که در یک‌ماه گذشته با نوسان نرخ ارز و برخی تحولات سیاسی آغاز شده بود با وجود تعطیلات یک هفته‌ای بازار خودرو همچنان ادامه دارد. مشاهدات میدانی  از رشد ۵ تا ۲۰میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی حکایت دارد. به‌گفته کارشناسان صنعت خودرو و فعالان صنفی، نرخ اغلب خودروهای پرتیراژ داخلی و خارجی با قیمت‌هایی عرضه می‌شود که تا‌کنون در بازار خودرو بی‌سابقه بوده است.

افزایش قیمت همه خودروهای خانواده پراید و پژو در شرایطی است که سیر صعودی قیمت‌ها در بازار خودروهای مونتاژی و وارداتی نیز همچنان ادامه دارد. اگرچه نرخ ارز متهم اصلی افزایش اخیر قیمت خودرو است اما برخی فعالان صنفی، انتظارات تورمی، چشم‌انداز مبهم تحولات سیاسی در افغانستان، تغییر دولت، تداوم ممنوعیت واردات و افت شدید عرضه خودروهای داخلی را از دیگر عوامل مؤثر در رکوردشکنی اخیر قیمت خودروها در حاشیه بازار قلمداد می‌کنند.

گزارش میدانی از قیمت انواع خودروهای پرتیراژ داخلی در آگهی‌های فروش فضای مجازی در ۱۰روز گذشته بیانگر تداوم سیر صعودی قیمت برخی خودروها و یا بالا ماندن قیمت بقیه خودروهایی است که تا هفته گذشته افزایش ۵تا بیش از ۲۰میلیون تومانی را تجربه کرده بود.

کاهش شدید عرضه، عامل قیمت‌سازی خودرو

یک کارشناس صنعت خودرو با اشاره به رشد قیمت خودروهای پرتیراژ در فضای مجازی عدم‌عرضه خودرو جدید به بازار به بهانه دعوای خودروسازان با شورای رقابت را عامل این گرانی دانست و گفت: واقعیت آن است که از ابتدای امسال حجم تحویل خودرو از طریق طرح‌های فروش فوری و پیش فروش خودروسازان بسیار کم شده است چرا که حجم خودروهایی که در قالب طرح فروش فوری عرضه شده و سند آزاد داشته باشند بسیار کم شده است؛ این در حالی است که اکنون در بازار خودرو عملا معامله‌ای انجام نمی‌شود و قیمت‌های اعلام شده در فضای مجازی نیز فقط در حد پیشنهاد است.

قیمت پراید

فربد زاوه افزود: اگر دیدگاه علیرضا رزم حسینی، وزیر سابق صمت در مورد دپوی ۴۵۰ هزار خودرو از سال گذشته در پارکینگ‌ها را بپذیریم، این امر بدان معناست که از مجموع تولید حدود یک میلیون دستگاه خودرو در سال گذشته تنها حدود ۵۵۰ هزار دستگاه خودرو مصرف‌کننده داشته است و اینگونه نبوده که کمبود خودرو در بازار عامل گرانی باشد. او افزود: به بیان دیگر حجم واقعی بازار خودرو ۵۵۰ هزار دستگاه خودرو بوده و اگر این آمار را مبنا قرار دهیم نیازی به تولید خودرو در سال‌جاری نداریم و با این روند باید قیمت‌ها ریزش کرده و خودروسازان ورشکست شوند. زاوه افزود: سند بسیاری از خودروهای پیش فروش شده سال گذشته که سند آن آزاد نبوده است، امسال آزاد می‌شود و عملا محصولات جدید کارخانه‌های خودروسازی نمی‌توانند با محصول قبلی خود که سال گذشته به پارکینگ‌ها رفته رقابت کنند؛ مثلا ایران خودرو که پژو ۲۰۶ تیپ دو را به قیمت ۶۰ میلیون تومان در سال گذشته تولید کرده و اکنون این خودرو در پارکینگ موجود است نمی‌تواند خودروی تولید شده را با هزینه و قیمت جدید در بازار به فروش برساند.

تگ های مرتبط

ارسال نظر