اون جهانی طلا در بازار امروز با کمی کاهش همراه بود و به نرخ ۱۷۵۵ دلار رسید. کاهش اونس جهانی در کنار کاهش نرخ ارز موجب کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه شد. قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۵۷ هزار تومان کاهش یافت

 طلا سقوط کرد! + جزئیات بیشتر
سایت شماره یک:

 

 

 

 

 در بازار امروز اونس جهانی طلا در بازار با کاهش نسبی همراه بود و به ۱۷۵۵ دلار رسید. کاهش اونس جهانی و همچنین کاهش قیمت دلار و از دست دادن کانال ۲۸ هزار تومان باعث کاهش قیمت طلا و سکه در بازار امروز شد.

قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۵۷ هزار تومان رسید. قیمت طلا ۱۸ عیار در بالاترین نرخ امروز قیمت یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومان را ثبت کرد.

قیمت سکه در بازار امروز در کانال ۱۱ میلیون و ۸۰۰ باقی ماند و در سایت اتحادیه طلا تهران با نرخ ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان ثبت شد.

امید سرمایه‌گذاران به افزایش اونس جهانی

قیمت طلا

با توجه به بالا آمدن ارزش ذاتی قیمت سکه، احتمال افت زیاد در بازار سکه کمی دور از انتظار است. البته ممکن است تعطیلی های اواسط هفته موجب شود که گروهی از معامله گران به صورت موقت از بازار خارج شوند. معمولا کسانی که اهل ریسک نیستند، در شرایط ابهام آلود، بخشی از دارایی های سکه یا ارز خود را به فروش خواهند رساند.

یکی از دلایلی که باعت نزول دلار شده سیگنال جدیدی است که از سوی بانک مرکزی مخابره شد. بانک مرکزی به افزایش قیمت دلار واکنش نشان داده است و گفته است پر قدرت بازار ارز را کنترل میکنیم. بانک مرکزی از دیروز برای طول هفته قصد دارد، از دو جناح نوسان قیمت دلار را مدیریت کند. بازار ارز متشکل و سامانه نیما. بازار ارز متشکل منبع تامین اسکناس و سامانه نیما منبع تامین حواله محسوب می‌شود و شنیده‌ها حاکی از آن بود که بانک مرکزی قصد دارد از ابزار خود در این دو منبع تامین ارزی استفاده و نوسان قیمت دلار در این هفته را کنترل کند.

یک عده از معامله گران بازار ارز معتقدند دلار در شرایط فعلی وارد فاز استراحت شده است تا بار دیگر پر قدرت وارد روند صعود شود.

 

تگ های مرتبط

ارسال نظر