تیم ملی ایران با ارائه نمایشی برتر با گل‌های جذاب سردار و قلی‌زاده و البته پنالتی حاج‌صفی با سه گل سوریه را شکست داد تا صدرنشینی ایران تداوم یابد.

سایت شماره یک:

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی ایران از همان دقایق ابتدایی برتری خود را به حریف دیکته کرد و با چند تغییر در ترکیب اولیه نیز با کیفیت نشان داد. یوزها ابتدا با ارسال فوق العاده امیری و گل زیبای سردار پیش افتادند؛ سپس هند سوما در محوطه از چشم VAR دور نماند تا کاپیتان حاج صفی از روی نقطه پنالتی اختلاف را به دو گل برساند.

در نیمه دوم هم علی رغم برتری دو گله، ایران عقب ننشست و بارها راه‌های مختلف گل‌زنی را امتحان کرد و در نهایت با حرکت انفرادی فوق العاده قلی زاده به گل سوم دست یافت تا در شب پیروزی سه گله کره برابر عراق، ایران نیز از جدی‌ترین رقیبش حتی در تعداد گل‌ها برای پیروز شدن عقب نماند. با این پیروزی ارزشمند ایران ۱۶ امتیازی شد و همچنان در صدر باقی ماند و گام بلندی برای صعود به جام جهانی قطر برداشت.

سه‌شنبه 25 آبان؛ ساعت 19:30/ مرحله نهایی انتخابی جام جهانی/ورزشگاه ملک عبدالله ثانی امان / تیم داوری؛ داور اصلی: ما نینگ(چین)

کمک داوران: شای زیانگ و کاو یو(چین)؛ داور چهارم: شین ینها وو(چین)

اخطار

احمد الاشقر(دقیقه ۳۵)

ترکیب سوریه:

خالد الحجی عثمان

 عمرو میدانی

 محمد العنز

موید الخولی

فهد الیوسف

 ثائر کروما

عمرو جنیات(۴۶-محمدالباهر)

احمدالاشقر(۷۲-محمد المرمور)

خالد کرداوغلی(۴۶-محمدریحانیه)

 محمود المواس 

 عمر السومه

ترکیب ایران:

امیر عابدزاده

صادق محرمی

احسان حاج صفی(۶۵-میلاد سرلک)

شجاع خلیل‌زاده

سعید عزت اللهی(۸۰-اللهیار صیادمنش)

امید نورافکن

احمد نورالهی

وحید امیری

محمدحسین کنعانی‌زادگان

علی قلی‌زاده

سردار آزمون(۹۰-مهدی قایدی)

سوریه ۰ ایران ۱(دقیقه ۳۳: سردار آزمون): پاس فوق العاده و بلند وحید امیری از زمین ایران، به پشت مدافعان به سردار رسید و شماره 20 ایران گل اول بازی را به زیبایی روی زمین به ثمر رساند.

سوریه ۰ ایران ۲(دقیقه۴۲: احسان حاج صفی):  پنالتی‌ای که وحید امیری به کمک VAR گرفت را احسان حاج صفی به گل تبدیل کرد. کاپیتان احسان در حالی که عثمان جهت توپ را تشخیص داده بود با زاویه مناسب توپ را به سمت راست دروازه سوریه فرستاد.(ویدیو)

سوریه ۰ ایران ۳(دقیقه ۸۹: علی قلی‌زاده): حرکت فوق العاده قلی زاده از سمت چپ با دریبل‌ها و حرکات تکنیکی او منجر به گل سوم ایران روی حرکت انفرادی او شد.

لحظات حساس

دقیقه۷: فرصت نصفه و نیمه برای بازیکنان سوریه در محوطه که عابدزاده توپ را در شش قدم جمع کرد.

دقیقه۸: سانتر سوری‌ها از سمت چپ و ضربه سر کم جان سوما را امیرعابدزاده جمع کرد.

دقیقه ۱۰: فرصت مناسب برای ایران روی ارسال حاج صفی که توسط مدافعان سوریه دور شد.

دقیقه۱۶: فرصت برای سوریه که با مزاحمت مدافعان شوت آرام محمود المواس در اختیار عابدزاده قرار گرفت.

دقیقه ۱۷: سانتر از سمت چپ امیری با دفع ناقص مدافعان حریف همراه بود و شوت احمدنوراللهی در برگشت پس از برخورد به زمین به بیرون رفت.

دقیقه ۲۲: فرصت برای ایران روی حرکت انفرادی  قلی زاده از سمت راست که با تک روی و بی دقتی او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۴: شوت در چارچوب امیدنورافکن از پشت محوطه را خالد عثمان مهار کرد.

دقیقه۳۸: داور برای چک کردن صحنه برخورد توپ امیری به دست سوما از VAR کمک گرفت و در نهایت نقطه پنالتی را به سود ایران نشان داد.

دقیقه ۴۳: درست پس از گل ایران با اشتباه مدافعان فرصتی عالی برای محمود المواس به وجود آمد که شوت محکم او به تیرک افقی برخورد کرد.

دقیقه ۳+۴۵: شوت محکم احمد نوراللهی پیش از سوت داور از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۲: سانتر سوری‌ها روی سر سوما نشست و این موقعیت از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۳: موقعیت فوق العاده برای ایران روی حرکت فوق العاده امیری و پاس به آزمون به دست آمد که ضربه سردار از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۰: حرکت در عرض قلی زاده و پاس خوب به نوراللهی با شوت احمدنور همراه بود که عثمان، گلر سوریه توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۷۴: دوئل احمد نور وخالد عثمان همچنان ادامه دارد و شوت فوق العاده احمد بار دیگر راهی کرنر شد.

دقیقه ۸۸: فشار سوریه از سمت چپ و شوت محمد ریحانیه پس از برخورد به شجاع به کرنر رفت.

*بهترین بازیکن

وحید امیری بازهم تحسین برانگیز ظاهر شد و اگرچه نامش در بین گلزنان ایران نیست اما پاس گل فوق العاده‌اش به سردار آزمون ایران را در مسیر پیروزی قرار داد. امیری مانند همیشه تا ثانیه پایانی خستگی ناپذیر بود؛ او با دقت پاس بالا و دوندگی و دریبل‌هایش مدافعان سوریه را کلافه کرد و در روزی که در خط حمله به کار گرفته شده بود، بهترین بازیکن میدان در این مسابقه بود.

*اتفاق ویژه

ایران با کسب ۱۶ امتیاز از شش بازی ابتدایی دور نهایی انتخابی جام جهانی، یکی از بهترین شروع‌هایش را داشته و با پیروزی دلچسب مقابل سوریه شاید بتوان صعود ایران به جام جهانی قطر را قطعی دانست. ایران با همین روند می‌تواند علاوه بر صعود در کسب امتیازات در این مرحله نیز رکورد شکنی کند.

*حضور تماشاگران روی سکوهای ورزشگاه ملک عبدالله و تشویق‌های آنها از نکات قابل توجه در این بازی است.

*عاملان تک گل پیروزی بخش ایران به سوریه در دور رفت یعنی طارمی و جهانبخش در این بازی غایب هستند.

*گل دوم ایران به لطف VAR به ثمر رسید چرا که داور، هَند سوما در محوطه جریمه را در ابتدا تشخیص نداده بود.

*اسکوچیچ همانند بازی رفت مقابل سوریه از روی سکوها تیمش را کوچ می‌کند.

*سردار آزمون با گلزنی در این بازی ۳۹ گله شد و با پشت سر گذاشتن علی کریمی به رکورد جواد نکونام رسید.

*با تعویض شدن حاج صفی، وحید امیری کاپیتان ایران شد.

*امیرعابدزاده که برای نخستین بار در این مرحله به میدان رفته بود مقابل سوریه کلین شیت کرد تا ایران پس از دو بازی دروازه‌اش را بسته نگه داشته باشد.

*دوازدهمین پیروزی اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی ایران به دست آمد و اسکو دوازده برد و یک تساوی را با یوزها تجربه کرده است.

*سردار روی حرکت انفرادی علی قلی زاده نزدیک ترین تماشاگر این گل زیبا بود و درحالی که علی قلی تصمیم گرفته بود پاس ندهد، سردار با گذاشتن دست‌هایش بر سر از حرکات هم‌تیمی‌اش تعجب کرده و اینگونه نسبت به گل سوم ایران واکنش نشان داد.

*نهمین کلین شیت ایران در دوران اسکوچیچ درحالی رقم خورد که حریف علی رغم عقب افتادن فرصت چندانی برای گل‌زنی به ایران به دست نیاورد و تنها چند دقیقه در طول بازی دروازه ایران تحت فشار قرار گرفت.

 

تگ های مرتبط

ارسال نظر