نمایش خیره کننده امیری در نیمه دوم نبرد با لبنان سبب شد تا اسکوچیچ با استفاده دوباره از او در دفاع چپ توانایی‌های هجومی و قدرت دوندگی کم‌نظیرش را محدود نکند.

سایت شماره یک:

به گزارش "ورزش سه"، دیدار ایران برابر لبنان گره خورده بود و در حال مشاهده آخرین دقایق اولین شکست دراگان اسکوچیچ با تیم ملی ایران بودیم که وحید امیری با پاسی که به قلب خط دفاعی قرمزپوشان لبنانی ارسال کرد، موجب شد تا دفاع آنها اشتباه کند و سردار آزمون که با دروازه‌بان تک تک شده بود، گل تساوی را به ثمر رساند. این پایان کار نبود و چند دقیقه بعد، نفوذ امیری از سمت راست خط دفاعی لبنان و یک و دوی خوبی که با علی قلی‌‎زاده داشت، با پاس در عرض و رو به عقب او همراه شد که در مرحله اول ضربه آزمون پس از برخورد به مدافعین تیم حریف برگشت داده شد، ولی احمد نوراللهی کمی آنطرف‌تر حضور داشت و با شوت دقیقی که زد، سه امتیاز حیاتی دیدار برابر لبنان را که در ورزشگاه صیدا با چمن نامناسب برگزار شد را به حساب شاگردان اسکوچیچ واریز کرد.

همین نمایش سبب شد تا اسکوچیچ تصمیم دیگری برای وحید امیری بگیرد و این بازیکن که در نیمه اول دیدار برابر لبنان در دفاع چپ بازی کرده بود و در نیمه دوم با حضورش در پشت مهاجمین و وینگر چپ نتیجه بازی را تعیین کرده بود، در دیدار برابر سوریه از ابتدا در پست وینگر چپ مورد استفاده قرار گرفت. با این تغییر امیری برخلاف بازی برابر لبنان، برای اینکه بار دیگر نتیجه بازی را تحت تاثیر حضور خودش قرار بدهد، خیلی زمان نیاز نداشت و روی یک ضدحمله با پاس دقیقی که با بغل پای چپ پشت سر دو مدافع میانی سوریه برای آزمون فراهم کرد، زمینه‌ساز گل برتری ایران شد؛ گلی که در مصاف با تیم‌هایی که با قصد دفاع وارد زمین می‌شوند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و با بیرون کشیدن حریف از لاک دفاعی، به بازی روان تیم در دقایق باقی مانده کمک می‌کند.

 

تگ های مرتبط

ارسال نظر