آندرس کونیا و استبان اوستوجیچ داوران بازی آرژانتین و برزیل به دلیل عدم اخراج نیکولاس اوتامندی با محرومیت روبرو شدند.

سایت شماره یک:

به گزارش "ورزش سه"، یکی از حساس‌ترین رقابت های مقدماتی جام جهانی در ماه نوامبر بامداد امروز بین آرژانتین و برزیل برگزار شد؛ مسابقه ای که نهایتاً با تساوی بدون گل پایان یافت. اگرچه این بازی گلی در بر نداشت اما یک صحنه جنجالی سر و صدای زیادی به پا کرد.

ماجرا از این قرار بود که مدافع تیم ملی آرژانتین یعنی نیکولاس اوتامندی با آرنج به ستاره برزیل، رافینیا ضربه زد. این مسئله در ابتدا از چشم داور اروگوئه ای مسابقه یعنی ماتیاس کونیا دور ماند. با این حال انتظار می رفت که VAR به این صحنه ورود کند و ستاره تیم ملی آرژانتین را به دلیل خطای خشن اخراج کند اما این اتفاق رخ نداد.

در واقع استبان اوستوجیچ، داور ویدئوی مسابقه نیز بعد از بازبینی صحنه تصمیم گرفت که نیکولاس اوتامندی تنها یک کارت زرد دریافت کند؛ مسئله ای که بسیار عجیب بود و اعتراض اعضای تیم ملی برزیل را هم به همراه داشت اما حالا بعد از مسابقه مشخص شده که هر دو داور اروگوئه ای محروم شده اند.

بر اساس اعلام سازمان فوتبال آمریکای جنوبی آندرس کونیا و استبان اوستوجیچ تا اطلاع ثانوی از قضاوت محروم خواهند بود. در این بیانیه آمده است: "ضربه آرنج نیکولاس اوتامندی به وضوح بازیکن برزیل را به خطر انداخت. با توجه به این موضوع آندرس کونیا و استبان اوستوجیچ با محرومیت تا اطلاع ثانوی روبرو می شوند و این تصمیم پیش از این به آنها اطلاع داده شده است."

در این بین مکالمه بین دو داوران هنگام تصمیم گیری درباره این صحنه نیز جالب توجه است.

وی ای آر یک: می خواهم شدت ضربه را ببینم

وی ای آر دو: تصویر بسته این صحنه را تکرار کنید

وی ای آر یک: با ساعد ضربه وارد شد

وی آر دو: نه

وی ای آر یک: من فکر می‌کنم این ضربه ای با شدت متوسط با آرنج به صورت است. بله. به نظر من این فقط یک کارت زرد دارد. به نظر من  کارت قرمز نیست. موافقید؟

وی ای آر دو: بله ما موافقیم

وی ای آر یک: آندرس بررسی کامل انجام شد و در حد یک کارت زرد بود.

داور: البته

اپراتور وی ای آر: کارمان تمام شد؟

وی ای آر یک: بله ممنون سانتیاگو

وی ای آر یک: لطفا 10 ثانیه دیگر به من فرصت بدهید. تصویر برگردد.

وی ای آر دو: صبر کن، از نو تصویر را نشان بده.

وی ای آر یک: اجازه دهید تایید کنیم همان کارت زرد درست است.

 

تگ های مرتبط

ارسال نظر