باشگاه استقلال برخلاف رویه گذشته موفق شد در یک پرونده شکایت خارجی‌ها دست پر بیرون بیاید.

سایت شماره یک:

به گزارش "ورزش سه"، باشگاه استقلال روز گذشته طی اطلاعیه اعلام کرد که در پرونده شکایت شیخ دیاباته از این باشگاه آنها مبلغ شکایت را تا حد زیادی پایین آوردند و حالا باید 175 هزار دلار با نظر فیفا به مهاجم سابق خود پرداخت کنند.

دیاباته از باشگاه استقلال شکایتی را به مبلغ 537 هزار دلار در فیفا مطرح کرد و تصور می‌شد او بتواند باشگاه ایرانی را محکوم کند اما در صدور حکم اتفاق دیگری را شاهد بودیم.

برخلاف اکثر موارد که در پرونده شکایت خارجی ها از تیم های ایرانی معمولا شاهد شکست های سنگین وکلای باشگاه های کشورمان هستیم اما اینبار در دادگاه استقلالی‌ها به خوبی توانستند خواسته خود را در خصوص کاهش مبلغ مورد ادعای دیاباته به اثبات بنشانند.

در دفاعیات بخش حقوقی باشگاه استقلال که توسط امور بین الملل این باشگاه در دو مرحله به فیفا ارسال شد، اسناد و مستندات پرداختی و جرایم انضباطی از جمله تاخیر و غیبت های غیرموجه این بازیکن در تغییر روند پرونده کاملا تاثیرگذار بود.

پیش از این در موارد مشابه باشگاه‌های ایرانی به جریمه و کسر بخشی از قرارداد بازیکن یا مربی خارجی استناد می‌کردند اما معمولا مدارک و مستندات قانونی لازم را در اختیار نداشتند تا جریمه اعمال شده را به صورت قانونی اثبات کنند. حالا استقلال در پرونده شکایت دیاباته این موضوع را به اثبات رساند که یک پیروزی مهم تلقی می‌شود.

 

گفتنی است؛ بر اساس حکم فیفا حالا استقلالی‌ها 45 روز زمان دارند تا مبلغ 175 هزار دلار محکوم شده را بپردازند که مبلغی بسیار کمتر از مبلغ شکایت دیاباته است.

 

تگ های مرتبط

ارسال نظر