یوفا قصد دارد کارت‌های زرد بازیکنان تیم‌های حاضر در مرحله پلی‌آف جام جهانی را ببخشد.

سایت شماره یک:

به گزارش "ورزش سه"، مجموعا 107 بازیکن از 12 تیم حاضر در مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر از قاره اروپا کارت زرد داشته و یک کارت تا محرومیت از بازی بعدی فاصله دارند.

چنین اتفاقی به این معناست که هر کدام از این بازیکنان که کارت زردی دریافت کند، در صورت صعود تیمش به دیدار نهایی قادر به همراهی آنها نخواهد بود. 

با این حال، منبعی به ESPN گفته با این که مسابقات پلی آف بر اساس قوانین جز رقابت‌های انتخابی است و هر کارت زرد دریافتی به مرحله بعدی منتقل خواهد  شد اما احتمال دارد که یوفا کارت‌های زرد بازیکنان تا به اینجای کار را ببخشد. 

یوفا به ESPN اعلام کرده که تعداد کشورهایی که تا به حال درخواست خود برای تغییر این قانون را ارائه کرده‌اند نشان می‌دهد که تمامی تیم‌های حاضر در پلی آف با آن موافق هستند. 

سخنگوی یوفا به این سایت خبری گفت:« بعضی از کشورهای صعود کرده به پلی آف جام جهانی به این موضوع اعتراض کرده‌اند. این رقابت متعلق به فیفاست و آنها درباره قوانین تصمیم می‌گیرند. یوفا نظرات هر 12 تیم حاضر در این مسابقات را دریافت کرده و اطلاعاتش را در نهایت به فیفا منتقل می‌کند.»

تیم‌هایی که در مرحله انتخابی 10 بازی را در بخش گروهی برگزار کردند نیز احساس می‌کنند که انصاف درباره آنها در قیاس با تیم‌هایی که هشتت بازی انجام داده‌اند رعایت نشده است. 

فدریکو کیه‌زا، فدریکو برناردسکی، لورنزو اینسینیه، متئو پسینا، نیکولو بارلا، جان لوییجی دوناروما، جورجو کیه‌لینی و لورنزو پلگیرینی  10 بازیکن ایتالیا هستند که در خطر محرومیت قرار دارند تا این تیم در کنار سوئد، لهستان و مقدونیه شمالی و پس از ترکیه با 13 بازیکن، بیشترین تعداد یک کارته را در اختیار داشت باشد. 

تیم ملی پرتغال نیز با شش بازیکن یک کارته بهترین شرایط را در بین 12 تیم حاضر در مسابقات پلی آف دارد.

 

 

تگ های مرتبط

ارسال نظر