سایت شماره یک:

ارز دیجیتال بیت کوین در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال مقدار بسیار زیادی از ارزهای دیجیتال موجود در جهان را تشکیل می‌دهد. برای خرید بیت گ.یم نیازی به عضویت در یک وب سایت انحصاری نیست. فقط کافی است در صرافی بیت پین ثبت نام کنید. نکته مهم در خرید بیت کوین این است که باید بهترین زمان خرید بیت کوین و بهترین زمان مناسب جهت معاملات آن را در نظر بگیرید.

مقاله بیت کوین

این نوشتار، ترجمه یکی از مقالات کوین‌تلگراف است به هیچ‌وجه سیگنال خرید یا فروش نیست!

بهترین روز و زمان برای خرید بیت کوین آن زمانی است که قیمت بیت کوین به نسبت پایین بوده و پیش بینی می‌‌شود پس از این نقطه قیمت آن روند افزایشی داشته باشد. ارزش بیت کوین نیز مانند سهام موجود در بازار سهام می‌تواند در طول روز تغییر کند. شما باید قبل از خرید این رمزارز از خود بپرسید: آیا زمان خوبی برای خرید بیت کوین است؟ آیا امروز بهترین زمان خرید بیت کوین است؟

در برخی از مقالات و منابع خبری بهترین زمان خرید بیت کوین را روز یکشنبه و یا دوشنبه اعلام کرده‌اند. به عقیده برخی از افراد پس از روزهای یکشنبه و دوشنبه قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد.

ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟

بیت کوین با نماد اختصاری BTC اولین پول ‌دیجیتالی غیر‌متمرکز دنیا است، سال ۲۰۰۸ شخصی ناشناس به نام ساتوشی ناکاماتو مقاله‌ای را منتشر کرد و در آن پروژهای متن‌باز را به دنیا معرفی کرد. بیت کوین یک شبکه پرداخت مستقیم آنلاین است که افراد میتوانند بدون هیچ واسطه و هیچ موسسه مالی انتقال پول را برای یکدیگر انجام دهند‌.

در حال حاضر بیت کوین به عنوان یکی از دارایی‌های مورد تأیید در دنیا شناخته می‌شود و بسیاری از افراد در دنیا در این ارز برای سرمایه‌گذاری در بلند مدت حساب می‌کنند. این رمزارز به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود و قیمت بسیاری از رمزارزها در دنیا تحت تأثیر این رمزارز قرار می‌گیرد.

بهترین روز خرید بیت کوین از نظر برخی از اقتصاددانان

به گفته برخی از کارشناسان، ارزش واقعی یک ارز دیجیتال را باید بالاتر از ارزش فعلی آن در نظر بگیرید. بیت کوین دارای ارزشی است که می‌تواند در رابطه با دلار آمریکا و سایر ارزها بسیار بیشتر از روابط نسبی مبادله‌ای که بین بسیاری از ارزهای فیات وجود دارد، نوسان داشته باشد. بنابراین نمی‌توانید آن را مانند مبادله بین دو ارز سنتی تصور کنید.

وقتی تقاضای خرید برای رمزارزی زیاد باشد، قیمت آن نیز بالا خواهد رفت. پس شما باید بهترین زمان خرید بیت کوین را زمانی در نظر بگیرید که تقاضای زیادی برای خرید آن وجود ندارد. ساعات کاری در طول روز ایالات متحده، بدترین زمان برای خرید بیت کوین است؛ زیرا افراد بیشتری در این ساعات از شبانه روز در حال معامله هستند. البته که بهتر است ساعات کاری خارج از ایالات متحده را نیز در نظر بگیرید.

پوشش رسانه‌ای ارزهای دیجیتال نیز می‌تواند تاثیر زیادی بر ارزش بیت کوین در آینده‌ای نه چندان دور داشته باشد. شاید شما هرگز نتوانید بهترین زمان خرید بیت کوین را پیش بینی کنید. اما با توجه به بازار و روند بازار در روزها، هفته‌ها و ماه‌های گذشته شاید پیش بینی قیمتی بیت کوین امکان‌پذیر باشد؛ زیرا بسیاری از بزرگان در این حوزه معتقدند که تاریخ در حوزه معاملات و بازار ارزهای دیجیتال تکرار می‌شود.

بهترین ساعات خرید بیت کوین

غیر از بهترین روز خرید بیت کوین، بسیاری معتقدند که حتی بهتر است ساعات مشخصی را نیز برای خرید بیت کوین در نظر گرفت. مثلا بهتر است بیت کوین را بعدازظهر خریداری کرد، زیرا قیمت‌ها در بعدازظهر تمایل به روند کاهشی دارند. به طور متوسط بهترین زمان برای خرید بیت کوین از ساعت ۱۵ تا ۱۶ است. اگر اهل شب‌زنده‌داری هستید، حتی می‌توانید از ساعت ۱۱ شب تا نیمه‌های شب نیز خریدهای خوبی در خصوص خرید بیت کوین داشته باشید.

بهترین ماه خرید بیت کوین

بهترین ماه خرید بیت کوین

بهترین ماه خرید بیت کوین

به عقیده برخی از تحلیل‌گران در حوزه بازار ارزهای دیجیتال، ماه آگوست بهترین ماه از سال برای خرید بیت کوین است. از آن جا که بیت کوین اولین رمزارز بوده و سابقه‌ای طولانی دارد، روندهای بازار آن نشان می‌دهد که ماه آگوست بهترین قیمت‌ها را برای خرید بیت کوین داشته است.

عقیده چارلز ادواردز (Charles Edwards) در خصوص بهترین روز خرید بیت کوین

چارلز ادواردز (Charles Edwards) مدیر دارایی دیجیتال Capriole، معتقد است بر اساس داده‌های اخیر، تحلیل بازار و نمودارهای قیمتی، عصر یکشنبه بهترین زمان برای خرید بیت کوین است.

برای اثبات فرضیات بالا در خصوص بهترین زمان خرید بیت کوین، دلایل مختلفی وجود دارد. اول این که که بیت کوین ممکن است با پایان هفته عملکرد بهتری داشته باشد. زیرا معمولاً در آخر هفته حجم معاملات کمتری را ثبت می‌کند که احتمال نوسانات بالا را افزایش می‌دهد. دوم این که بازارهای جهانی که معاملات بیت کوین را به نحوی تسهیل می‌کنند در تعطیلات آخر هفته بسته می‌شوند.

این موضوع فرصت خوبی برای خرید بیت کوین است؛ زیرا باعث افزایش نوسانات قیمت در شروع هفته می‌شود. در آخر هفته با بسته شدن بازارهای جهانی سنتی، حجم معاملات در صرافی‌های بیت کوین کاهش می‌یابد. زمانی که معامله‌گران فعال کمتری در بازار وجود داشته باشند، بازار را در برابر اقدامات نوسان قیمت، آسیب پذیرتر می‌کند. با توجه به حجم کم معاملات بیت کوین در آخر هفته، بیت کوین نیز تمایل به عقب نشینی ناگهانی دارد. به طوری که ممکن است قیمت آن یک شبه به طور ناگهانی به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

همان‌‌طور که می‌دانید، بیت کوین برخلاف بازارهای دیگر مانند بازار سهام و بورس در آخر هفته و تعطیلات نیز در صرافی‌ها معامله می‌شود. از این رو زمانی که آن بازارها در یک روز بسته و باز می‌شوند، معمولاً یک شکاف در قیمت به وجود می‌آید. پر کردن این شکاف نظریه‌ای است که به طور گسترده در بازار ارزهای دیجیتال شناخته شده است. داده‌ها نشان می‌دهد که بازار مبادلات بیت کوین معمولاً برای پر کردن شکاف بین بازارها حرکت می‌کند. در نتیجه پس از تعطیلات آخر هفته بیت کوین اغلب شاهد یک حرکت قیمتی بزرگ است.

نکات مهم در خصوص خرید رمزارز بیت کوین

با توجه به نتایجی که در خصوص بهترین زمان خرید بیت کوین به دست آوردیم بهتر است قبل از ورود به این بازار نکات بسیار مهمی را مدنظر قرار دهید.

ابتدا این که بازار ارزهای دیجیتال را به خوبی بشناسید. برای خرید و فروش و معامله بیت کوین و سایر رمزارزها باید دانش و اطلاعات لازم و کافی در خصوص ارزهای دیجیتال، تاریخچه پیدایش آن‌ها، روند قیمتی و اخبار مرتبط با هر یک را کسب نمایید. قدم بعدی، تعیین استراتژی معاملاتی است. انتخاب بهترین زمان و بهترین زمان خرید بیت کوین نیز یکی از مسائل مهم در استراتژی معاملاتی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. این که بدانید چه زمانی بهترین زمان خرید و چه زمانی بهترین زمان فروش و خارج شدن از بازار است، می‌تواند سوددهی در معاملات را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

دو نوع استراتژی در معاملات بیت کوین وجود دارد. استراتژی بلندمدت که هدف آن خرید به موقع بیت کوین و نگه‌داری بلندمدت این رمزارز در پرتفوی خود است. به این استراتژی هولد کردن می‌گویند که اغلب دارای ریسک کمتری نسبت به معاملات روزانه دارد. استراتژی بعدی، استراتژی کوتاه مدت یا همان معاملات روزانه بیت کوین است. ریسک در این نوع معاملات بسیار زیاد بوده و بنابراین نقش «دیدگاه بهترین روز خرید بیت کوین» در آن بسیار پررنگ خواهد بود. در معاملات روزانه می‌بایست در زمان بسیار مناسب که قیمت بیت کوین پایین است خرید را انجام داد و پس از افزایش قیمت چنددرصدی و در زمان مناسب آن را فروخت.

گفتار پایانی!

بهترین زمان خرید بیت کوین دارای چند تئوری است که با توجه به دیدگاه‌های مختلف متخصصان این حوزه، روزهای مختلفی در آن عنوان گردیده است. یکی از این تئوری‌ها خرید بیت کوین در روزهای یکشنبه و یا دوشنبه است. به عقیده برخی به دلیل این که بازارهای جهانی دیگر در روزهای آخر هفته تعطیل هستند و حجم معاملات کاهش می‌یابد خرید بیت کوین به دلیل قیمت پایین آن، بسیار مناسب خواهد بود. این پیش بینی‌ها کار ساده‌ای نیست و برای ورود به این حوزه بهتر است ابتدا با سرمایه کم وارد شوید تا از میزان ضرر و زیان بسیار، در امان باشید.

سوالات متداول!

بهترین زمان برای خرید بیت کوین چه زمانی است؟

بر اساس تجربیات به دست آمده از سرمایه گذاران بهترین زمان خرید بیت کوین زمانی است که مردم مشغول به کار نباشند. پس می‌توان روز یکشنبه و ساعات مربوط به نیمه شب را بهترین زمان خرید بیت کوین دانست.

بر اساس عقیده «چارلز ادواردز» بهترین زمان خرید بیت کوین چه زمانی است؟

براساس تحلیل صورت گرفته توسط «چارلز ادواردز» بهترین زمان خرید بیت کوین عصر یکشنبه است.

https://bitpin.ir/academy/the-best-day-to-buy-bitcoins/

 

تگ های مرتبط

ارسال نظر