شامگاه اول تیرماه سال ۹۵ زن جوانی به نام فتانه با پلیس تماس گرفت و از مرگ شوهر ۳۸ ساله اش به نام سعید خبر داد. ماموران پلیس بلافاصله به خانه این زوج در پردیس رفتند و جسد سعید با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد.

سایت شماره یک:

زن جوان که متهم است با همدستی یک پزشک، شوهرش را با خوراندن سم سیانور کشته در دادگاه کیفری تهران محاکمه می شود.

شامگاه اول تیرماه سال ۹۵ زن جوانی به نام فتانه با پلیس تماس گرفت و از مرگ شوهر ۳۸ ساله اش به نام سعید خبر داد. ماموران پلیس بلافاصله به خانه این زوج  در پردیس رفتند و جسد سعید با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد.

فتانه ۳۶ ساله به ماموران پلیس گفت: من و دخترم تارا در خانه بودیم که شوهرم از محل کار به خانه آمد و شام خورد .او کنار سفره شام دراز کشید و خوابش برد. چند ساعت بعد وقتی متوجه شدم پتو از روی شوهرم کنار رفته بالای سر او رفتم و متوجه شدم از دهانش کف خارج شده وشوهرم نفس نمی کشید. من فهمیدم سعید جان سپرده است.

با اظهارات این زن ماموران پلیس به بررسی پرداختند و به  اختلاف های دنباله دار فتانه و سعید پی بردند.

در این میان پزشکی قانونی علت فوت را مسمومیت با سیانور اعلام کرد و با اعلام نظر کارشناسان پزشکی قانونی پرونده رنگ و بویی جنایی به خود گرفت و پدر و مادر سعید از عروسشان شکایت کردند.

ماموران پلیس به بررسی پرداختند و دریافتند در فاصله ساعت ۲۱ تا 22:30 که سعید جان سپرده فتانه  ۱۲ مرتبه با پزشکی به نام محمود تماس گرفته بود.

با افشای این ماجرا فتانه  تحت بازجویی قرار گرفت و به درگیری با همسرش اعتراف کرده و گفت: من و  همسرم با وجود داشتن یک دختر همیشه با هم اختلاف داشتیم و حتی چند بار مچ یکدیگر را گرفته بودیم .اما من از نحوه مرگ شوهرم اطلاعی ندارم و احتمالاً شوهرم با خوردن سیانور خودکشی کرده است.

وی ادامه داد:  آن شب هم با پزشک ۵۰ ساله تماس گرفتم و درباره مسائل کاری از او سوال پرسیدم 

به این ترتیب پزشک میانسال  بازداشت شد اما مدعی شد از تماس های رد و بدل شده او و فتانه ابراز بی اطلاعی کرد و گفت :من اصلا  آن شب با فتانه تماسی نگرفته بودم .من قبلااو  را می‌شناختم و چند بار و با هم رابطه کاری داشتیم.

وقتی پدر و مادر و دوستان سعید اعلام کردند قربانی  مردی سرخوش و اهل تفریح و ورزش بوده همان  شب  نیز مانند هفته‌های قبل همراه دوستانش به فوتبال رفته و از  سلامت جسمانی برخوردار بوده است فرضیه خودکشی سعید رنگ باخت.

همچنین در فاز دیگری از تحقیقات روشن شد فتانه به تازگی از شوهرش شکایت کرده  و کار به کنترل خطوط تلفنی آنها کشیده شده بود فرضیه جنایت خانوادگی پررنگ تر شد.

به این ترتیب با توجه به وجود اختلاف های شدید میان سعید و همسرش ،تماس‌های برقرار شده میان فتانه و پزشکی میانسال ،اظهارات دوستان سعید و اینکه آن شب  غیر از همسر وفرزند قربانی کسی در خانه نبوده و با توجه به اثر بخشی فوری سم سیانور به نظر می‌رسد شخص  دیگری در این ماجرا دست نداشته است ، برای فتانه  به اتهام قتل همسرش و برای محمود به اتهام معاونت در این جنایت کیفرخواست صادر و پرونده شان به شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا به زودی به جرم آنها رسیدگی شود. این در حالی است که اولیاء دم درخواست قصاص را مطرح کرده‌اند.

منبع: رکنا

تگ های مرتبط

ارسال نظر