ایلان ماسک | مالیات ایلان ماسک | ایلان ماسک پولدارترین فرد جهان

ایلان ماسک مدیرعامل خودروسازی تسلا است که در دنیای فناوری و تکنولوژی به خوبی عرض اندام می‌کند.

سایت شماره یک:

ایلان ماسک با تولید خودروهای برقی تسلا و همچنین مدیریت شرکت فضایی اسپیس ایکس در آمریکا بدون شک جزو موفق ترین افراد عصر حاضر است که نام او در تاریخ ماندگار خواهد بود. پیش از این نیز ایلان ماسک با خبر راه اندازی اینترنت ماهواره ای انقلابی در دنیای تکنولوژی به وجود آورد. موفقیت مستمر ایلان ماسک باعث شده تا او با اختلاف زیادی ثروتمندترین فرد در جهان شود. شاید جالب باشد بدانید که مالیات ثروتمندترین فرد در جهان چقدر است؟ ایلان ماسک امروز در توییتر خود نوشت امسال باید 11 میلیارد دلار مالیات بپردازد.

ایلان ماسک به مفت خوری متهم شد

در پی نظرسنجی اینترنتی ایلان ماسک درباره پرداخت میلیاردها دلار مالیات و متهم شدنش به «مفت‌خوری» توسط یک سناتور آمریکایی، رئیس شرکت خودروسازی تسلا اعلام کرد که امسال ۱۱ میلیارد دلار مالیات پرداخت خواهد کرد.

اواسط آبان، پس از آنکه دموکرات‌های کنگره آمریکا طرح «مالیات میلیاردرها» را برای تصویب در کنگره پیشنهاد کردند، آقای ماسک در توییتی نوشت اگر کاربران توییتر تایید کنند حاضر است سهام خود در شرکت تسلا را بفروشد و صرف پرداخت مالیات کند. در این نظرسنجی بیش از ۳ و نیم میلیون نفر شرکت کردند و اکثریت آنها رای به پرداخت مالیات دادند.

علاوه بر نظرسنجی توییتری، الیزابت وارن، سناتور دموکرات، نیز با انتشار توئیتی آقای ماسک را به «مفت‌خوری» متهم کرد و گفت به جای سوء استفاده از دیگران، مالیاتش را بپردازد. او روز شنبه در واکنش به این توئیت اعلام کرد که در سال جاری «بیشتر از هر آمریکایی در طول تاریخ، مالیات پرداخت خواهد کرد».

آقای ماسک، ثروتمندترین فرد جهان که اخیرا توسط مجله تایم به عنوان شخصیت سال انتخاب شده است، در هفته‌های اخیر ۱۴ میلیارد دلار از سهام خود در تسلا فروخته است.

مجله فوربس پیشتر ثروت ایلان ماسک ۵۰ ساله را ۲۶۵.۴ میلیارد دلار تخمین زده است. وی اهل آفریقای جنوبی است و تابعیت آمریکایی و کانادایی نیز دارد.

ایلان ماسک

ایلان ماسک در ترکیه 

ماهواره جدید مخابراتی ترکیه روز یکشنبه ۱۹ دسامبر (۲۸ آذر) از سوی شرکت آمریکایی اسپیس ایکس به فضا پرتاب شد.

ترک‌سَت ۵بی (Turksat 5B) که از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در ایالت فلوریدای آمریکا پرتاب شد، طی ۱۶۴ روز به مدار ۴۲ درجه شرقی خواهد رسید. سپس یک روند آزمایشی ۴۵ روزه را آغاز خواهد کرد.

ایرباس این ماهواره را ساخته است و در تاریخ ۲۹ نوامبر از فرانسه به آمریکا منتقل شد. مقامات ترکیه از این ماهواره به‌عنوان قدرتمندترین ماهواره این کشور نام می‌برند. این ماهواره قادر به انتقال اطلاعات با ظرفیت بیش از ۵۵ گیگابیت خواهد بود.

بازدهی این ماهواره حداقل ۲۰ برابر بیشتر از ماهواره‌های کلاس ثابت (FSS) است.

طبق نوشته خبرگزاری دولتی آناتولی ترک‌سَت ۵بی با کمک صنعت داخلی ترکیه تولید شده است.

طبق این گزارش، علاوه بر ترکیه کل خاورمیانه، خلیج فارس، دریای سرخ، مدیترانه، شمال و شرق آفریقا، نیجریه، آفریقای جنوبی و کشورهای همسایه تحت پوشش این ماهواره قرار خواهند گرفت.

ایلان ماسک مورد تمجید رجب طیب اردوغان

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در پیامی ویدئویی پس از پرتاب این ماهواره از آن به‌عنوان «لحظه غرور آفرینی برای ترکیه» یاد کرد.

وی گفت: «امروز ترک‌سَت ۵بی، قدرتمندترین و پرظرفیت‌ترین ماهواره ارتباطی کشورمان را به فضا پرتاب کردیم و در این پروژه ماهواره‌ای موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس را نیز انتخاب کردیم.»

وی از ایلان ماسک و شرکت او اسپیس ایکس به دلیل آنچه او آن را «سر فرود نیاوردن در برابر باج‌گیری و فشار لابی‌های ضد ترکیه» نامید تشکر کرد.

رئیس جمهوری ترکیه روز پنجشنبه گذشته در یک تماس ویدئویی با ایلان ماسک درباره روند پرتاب این ماهواره صحبت کرده بود.

این نخستین همکاری ایلان ماسک با ترکیه در پرتاب ماهواره نبود بلکه در ژانویه گذشته یک ماهواره دیگر ترکیه با نام ترک‌ست پنج‌آ (Turksat 5A) از سوی اسپیس ایکس به فضا پرتاب شد.

اردوغان در پیام امروز خود گفت که سرعت و ظرفیت انتقال داده‌ها با راه‌اندازی این ماهواره به بیش از ۱۵ برابر خواهد رسید.

بدین ترتیب شمار ماهواره‌های ارتباطی فعال ترکیه به پنج ماهواره و تعداد کل ماهواره‌های این کشور به هشت ماهواره افزایش می‌یابد.

ایلان ماسک چینی هم آمد

ویدئویی از یک مرد چینی به دلیل اینکه شباهت عجیبی به ایلان ماسک شخصیت سال تایم دارد پربازدید شده است. در ویدئوی کوتاهی که در ابتدا در TikTok منتشر شد، این مرد که خود را ایلان ماسک چینی معرفی می‌کند، در کنار خودرویی ایستاده و از مدیرعامل تسلا تقلید می‌کند.

 

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر