انتخاب 4 تکنیک اشتباه از پارسا جعفری باعث دریافت گلی شد که اهمیت آموزش و تاکید بر تکنیکهای دروازه بانی نوین را بیش از پیش نشان می‌دهد.

سایت شماره یک:

به گزارش "ورزش سه"، همه دروازه‌بان‌ها روزهای فوق العاده و روزهای بدی را تجربه می‌کنند که پارسا هم از این قاعده مستثنا نیست و او این تجربه بزرگ را در سن کم بدست آورد. او قطعا یکی از دروازه‌بان‌های آینده‌دار فوتبال ایران است.

گل دقیقه 60 پرسپولیس روی ارسال وحید امیری قبل از هر چیز اهمیت استقرار (نحوه ایستادن دروازه‌بان برای خروج کردن) و دوم یکی دیگر از فاکتور های اصلی دروازه بانی یعنی جاگیری مناسب را نشان می‌دهد.

نحوه ایستادن پارسا برای خروج اشتباه بود و به اصطلاح فوتبالی ها باید زاویه بدن به‌صورت نیم تیغ یا همان زاویه 45 درجه می‌بود ولی زاویه ایستادن پارسا کاملا به سمت توپ بود.

دوم اینکه وحید امیری با پای راست توپ را حمل و ارسال کرد که این ارسال «بیرون گرد» نامیده می‌شود و پارسا می بایست وسط دروازه مایل به دیرک دو می‌بود.

تکنیک سومی که اشتباه انتخاب کرد نحوه گام برداشتن و چرخاندن بدن پارسا به‌ صورتی بود که اول برای دفع توپ با دست مخالف به کرنر اقدام کرد و بعد از اینکه متوجه شد می‌تواند توپ را جمع کند بدنش را به سمت زمین چرخاند ولی به دلیل عدم فرصت کافی نتوانست روی پای چپ خود جهش کند تا در نقطه اوج توپ را جمع کند.

چهارمین تکنیک اشتباه پارسا دریافت پنجه او بود که می‌بایست حالت مثلثی پنجه‌ها را برای دریافت انجام می‌داد که با بدشانسی محض این توپ به گل تبدیل شد.

اهمیت تصمیم گیری سریع و انتخاب تکنیک مناسب برای مهار توپ یکی دیگر از فاکتورهای اصلی دروازه بانی است که در این گل کاملا مشهود بود.

تگ های مرتبط
ارسال نظر