تیم‌های استقلال و پرسپولیس در مرحله بعدی جام حذفی با پیکان و ذوب آهن روبرو خواهند شد.

سایت شماره یک:

به گزارش "ورزش سه"، قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی ایران برگزار شد و اصغر مدیرروستا و صمد مرفاوی که مهمانان این مراسم بودند به ترتیب گوی‌ها را بیرون آورده و تیم‌ها حریفان خود را شناختند. تیم‌هایی که در مرحله قبلی میهمان بودند در این مرحله میزبان شدند و برای حریفانی با وضعیت مشابه برای تعیین میزبانی در انتها قرعه کشی دیگری انجام شد.

اولین قرعه به پرسپولیس و ذوب آهن تعلق داشت که در همین هفته در آزادی با یکدیگر رو به رو شده بودند و سرخ‌ها با دو گل آنها را شکست دادند. میزبان این جدال با قرعه مشخص شد و شاگردان یحیی باید به اصفهان سفر کنند.

مس رفسنجان و پدیده مشهد دومین قرعه مشخص شده بود که رفسنجانی‌ها باید از تیم بحران زده پدیده میزبانی کنند. سومین قرعه به نام نساجی مازندران و گل‌گهر درآمد و گل‌گهر که طبق گفته امیرقلعه نویی انگیزه بالایی برای فتح جام حذفی دارد در صورت آماده بودن چمن ورزشگاه باید به ساری سفر کند.

چهارمین قرعه به پیکان و استقلال تعلق داشت که این دیدار به میزبانی خودروسازان برگزار خواهد شد. استقلال فصل گذشته پیکان را در جام حذفی شکست داده بود و در این فصل لیگ هم برد پرگلی را مقابل آنها تجربه کرد.

 اولین تیم لیگ یکی که نامش از گوی‌ها بیرون آمد خیبر خرم آباد بود که مشخص شد باید از صنعت نفت آبادان میزبانی کند. اما شاید حساس‌ترین مسابقه این مرحله در ششمین قرعه معلوم شد؛ جایی که آلومینیوم و سپاهان حریف یکدیگر شدند. اراکی‌ها به عنوان میزبان این بازی انتخاب شدند و سپاهان که در این هفته برای مصاف با پرسپولیس به اراک می‌رود باید در انتهای دی نیز این سفر را برای دیدار مرحله یک هشتم جام حذفی تکرار کند. سپاهان و آلومینیوم در این فصل لیگ برتر مدعی نشان داده‌اند و باید دید کدام تیم به جمع هشت تیم خواهد رسید.

دومین تیم لیگ یکی در هفتمین قرعه نامش از گوی‌ خارج شد. مس کرمان مدافع عنوان قهرمانی یعنی فولاد خوزستان را به عنوان حریف خود در مرحله یک هشتم شناخت. کرمانی‌ها میزبان این دیدار خواهند بود.

جالب اینکه نام تیمی که شاید تیم‌های دیگر دوست داشتند آن را به همراه گوی تیم خود ببینند در آخرین قرعه بیرون آورده شد. خلیج فارس ماهشهر لیگ دویی که با شکست دادن هوادار شگفتی‌ساز شده بود نفت مسجد سلیمان را به عنوان حریف خود شناخت. این مسابقه به میزبانی نفتی‌ها در مسجدسلیمان برگزار خواهد شد.

13:28-مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی ایران 27 و 28 دی برگزار خواهد شد و هشت تیم نهایی مشخص خواهند شد.

13:28-واکنش مرفاوی به قرعه استقلال: اگر در ورزشگاه آزادی بازی کنند، بهتر است ولی اینطور نیست و ورزشگاهی دیگر انتخاب خواهد شد. در مجموع اما تیمی که می خواهد قهرمان بشود، برایش فرقی نباید داشته باشد که در چه شهری بازی خواهد کرد.

13:27- قرعه کشی یک هشتم  نهایی جام حذفی ایران به این شرح است:

ذوب آهن - پرسپولیس

مس رفسنجان - پدیده

نساجی - گل گهر

پیکان - استقلال

خیبر - نفت آبادان

 آلومینیوم - سپاهان

مس کرمان - فولاد

نفت و مسجد سلیمان- خلیج فارس ماهشهر

13:25 - اواسط اسفند 1400 یا اواسط فروردین سال بعد دو تاریخ احتمالی برگزاری مرحله یک چهارم نهایی اعلام شد.

13:22- سپاهان که با پیروزی مقابل شهید اورکی اسلامشهر در نقش جهان به مرحله یک هشتم نهایی راه یافته است، در این مرحله طبق قرعه میهمان شد و باید به اراک سفر کند تا دیداری سخت را در ورزشگاه امام خمینی مقابل شاگردان رسول خطیبی برگزار کند؛ ورزشگاهی که سپاهانی ها دو روز دیگر نیز مقابل پرسپولیس در آن به میدان می‌روند و حالا این انتخاب و بازی کردن در این ورزشگاه، می‌‎تواند شرایط بهتری برای آنها در این دیدار خارج از خانه رقم بزند.

13:20-استقلال و پرسپولیس هر دو در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات جام حذفی فصل 1401-1400 میهمان هستند، اما پرسپولیس برای انجام این مسابقه باید به اصفهان و  فولادشهر برود و این در حالی است که استقلال باید چندکیلومتر آنطرف تر از ورزشگاه آزادی به مصاف شاگردان مجتبی حسینی برود. مسابقه ای که تداعی کننده دیدار رفت دو تیم در لیگ است که در ورزشگاه دستگردی اکباتان با پیروزی 3 بر صفر آبی پوشان خاتمه یافت.

13:20- خیبر خرم آباد نیز از شاگردان منصوریان میزبانی خواهد کرد. اتفاقی که فصل گذشته نیز برای صنعت نفت رخ داده بود.

13:19- دیدار استقلال و پیکان نیز به میزبانی خودروسازان برگزار خواهد شد. دیداری که به احتمال فراوان در ورزشگاه پاس قوامین (دستگردی) برگزار خواهد شد.

13:18- پس از انجام قرعه‌کشی برای تعیین تیم‌های میزبان و مهمان، مشخص شد که دیدار پرسپولیس و ذوب‌آهن باید در استادیوم فولادشهر اصفهان برگزار شود

13:17- تنها تیم لیگ دویی این مرحله، خلیج فارس ماهشهر باید به مصاف نفت مسجد سلیمان رود و این بازی به میزبانی نفتی‌ها برگزار می‌شود.

13:16- تیم دسته اولی مس کرمان باید در مرحله یک هشتم به مصاف فولاد خوزستان رود و از مدافع عنوان قهرمانی میزبانی کند.

13:16- استقلال و پیکان فصل قبل نیز در مرحله یک شانزدهم نهایی به مصاف هم رفته بودند.

13:15-پدیده مشهد و مس رفسنجان باید در این مرحله با یکدیگر دیدار کنند.

13:15- استقلال و پیکان حریف هم شدند. برای تعیین تیم میزبان، در پایان قرعه کشی می شود.

13:14- نساجی مازندران  و گل گهرسیرجان به میزبانی نساجی به مصاف هم خواهند رفت.

13:12-قرعه کشی میزبان بازی پرسپولیس و ذوب آهن در انتها انجام می‌شود‌.

13:12- ذوب آهن نخستین قرعه‌ای بود که از گوی درآمد و این تیم باید به مصاف پرسپولیس برود.

13:10 - اصغر مدیر روستا و صمد مرفاوی مهمانان قرعه کشی در این مراسم هستند.

تگ های مرتبط
ارسال نظر