ستاره ایرانی برای اینکه تیمش را به فینال جام حذفی امارات برساند تنها نیاز به پنج ضربه به توپ و پیش‌روی 10 متری به محوطه جریمه حریف داشت.

سایت شماره یک:

به گزارش "ورزش سه"، یک ضربه تمام کننده و بعد نگاه به دوربین برای نمایش یک چهره تازه. این بار با موی مرتب و سبیل زورویی که نشانگر بازیگوشی ذاتی این مهاجم ایرانی است که در هر مسابقه آرایش تازه‌ای را برای صورت و موی خود انتخاب می‌کند. شاید خرافه‌ای برای آنکه در هر مسابقه بهتر از قبلی باشد.

قایدی پیش از گل منتظر ارسال یک توپ پشت دفاع بود اما وقتی مدافع راست عجمان با ضربه سر توپ را برگرداند، او با یک گام به عقب خود را روی خط آفساید نگه داشت تا موقعیت احتمالی از دست نرود و وقتی توپ برگشتی بلافاصله به او رسید، یک فرار طولی به داخل محوطه جریمه و ضربه با پای چپ به زاویه مخالف، حریف را تسلیم کرد.

قایدی از چنگ مدافع مستقیمش گریخته و رسیدن به او دیگر امکان ندارد: 1-0.

بعد از این گل، مهدی قایدی رو به دوربین با انگشتانش چایی را به هم زد. شادی جالب و استفاده شده در فوتبال جهان که قبل از او، بازیکنانی مانند آلکس مورگان ستاره تیم زنان آمریکا یا سرژ گنبری مهاجم تیم بایرن و البته جیمز هاردن فوق ستاره NBA انجام داده بودند؛ به نشانه سهولت و شیرینی کاری که مشغول انجامش هستند.

شادی قایدی رو به عکاس رسمی باشگاه؛ شیرین کاری عکس مورد علاقه هواداران شباب الاهلی.

از زمان حضور مهدی قایدی در امیرنشین دبی، نزدیک به 4 ماه می گذرد و او در این شهر بزرگ خاورمیانه ای لنگر انداخته و از زندگی خانوادگی لذت می برد. سکونت در برجی که باشگاه الاهلی برای او در نظر گرفته و حضور در تمرین و هم نشینی با احمد نوراللهی و مدیربرنامه اش که البته بعد از درخشش او یا احمد، رستورانی را قرق می کند تا با هم درباره تک تک لحظاتی که به درخشش یکی از این دو بازیکن منجر شده، صحبت کنند؛ این عادتی است از ابتدای شروع این فصل لیگ امارات و برنامه ای که این دو بازیکن به آن علاقه ویژه ای دارند و دوست دارند بعد از هر مسابقه اتفاق بیفتد.

یکی از رسانه های اماراتی با واکنش به درخشش این بازیکن ایرانی نوشته است: «آمار مهدی قایدی بی نظیر است، ای هوادار الاهلی حالا می خواهی باور کنی یا نکنی! او در 4 بازی گذشته 14 موقعیت 100 درصد گلزنی برای تیمش ساخت که 7 مورد آن موقعیت تک به تک بود. از این تعداد یک مورد آن به گل ختم شد و در 2 مورد نیز باعث خلق خطای پنالتی شد. این فقط در 4 بازی آخر او بوده است!»

قایدی که مدتی به صورت تناوب در ترکیب اصلی تیمش قرار می گرفت و یا به عنوان بازیکن ذخیره وارد زمین می شد، توانسته است به خوبی جای خودش را در ترکیب اصلی شباب الاهلی باز کند. او پس از گلزنی به النصر در 5 دیدار گذشته از ابتدا به میدان رفته و در 3 دیدار به صورت کامل و در 2 بازی نیز دقیقه 88 تعویض شده است.

درخشش او در لباس شوالیه های سرخ سبب شده است تا کمی از فشار انتقادات از روی مهدی علی برداشته شود اگرچه برخی از هواداران شباب الاهلی هنوز از این مربی بابت بی‌سلیقگی در چیدن ترکیب و نیمکت نشینی قایدی در بازی‌های قبلی انتقاد می‌کنند. 

 بازیکنی که می تواند این درخشش را ادامه داد و در بازی های بعدی تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی نیز عصای دست اسکوچیچ شود.

تگ های مرتبط
ارسال نظر