مینا وحید| سن مینا وحید

عکس جدید مینا وحید

سایت شماره یک:

مینا وحید، بازیگر معروف و مشهور سینما و تلوزیون به کنسرت ماکان بند رفت. میناوحید روی سن رفته و میکروفون را از خواننده این گروه می‌گیرد. مینا وحید در این فیلم می‌گوید:«حالم بد بود شما رو دیدم خوب شدم!» نحوه رفتار و پوشش مینا وحید واکنش‌های زیادی را در فضای مجازی برانگیخت. مینا وحید در این ویدئو از امیر مقاره خواننده ماکانبند، به عنوان«دوست خوب» اسم می‌برد.

مینا وحید

بیوگرافی مینا وحید

مینا وحید متولد 17 مرداد 1366 در رشت ، بازیگر سینما و تلویزیون است. فارغ التحصیل فوق لیسانس ادبیات نمایشی از دانشگاه هنری و معماری می باشد که از 20 سالگی با فیلم « آتش سبز» شروع کرد و با «بانوی عمارت» درخشید.

خانواده

مینا وحید در یک خانواده پنج نفره در رشت به دنیا آمد و یک خواهر بنام میترا که تحصیلکرده رشته دکترای روانشناسی بوده دارد و نام تنها برادرش هم میلاد است. پدرش تاجر بودند که خرداد سال 1395 فوت کرد و مادرش فرهنگی می باشد.

از تئاتر تا رد در تست فیلم

فعالیت خود را از زمان دانشجویی با تئاتر شروع کرد و بعدها از طریق یکی از دوستان نویسنده اش به کار سینمایی معرفی شد اما بخاطر استرس زیاد در تست رد شد.

شروع حرفه ای جلوی دوربین

در سال 1386 که 20 ساله بود با فیلم «آتش سبز» به کارگردانی محمدرضا اصلانی در نقش فرعی دوست ناردانه اولین بار جلوی دوربین رفت. با این حال اولین تجربه حرفه ای او بازی در فیلم «ساعت به وقت صفر» سال 1390 بود که در عید نوروز آن سال از شبکه یک به نمایش درآمد.

شهرت با دوران عاشقی

سال 1393 با بازی در فیلم سینمایی «دوران عاشقی» به کارگردانی علیرضا رئیسیان علاوه بر شهرت ، مورد تحسین منتقدان این فیلم قرار گرفت. خودش هم می‌گوید بهترین روز کاری اش زمان بستن قرارداد با این فیلم بود.

رابطه مینا وحید و رضا کیانیان

سال 1394 بازی وی در فیلم «کفش هایم کو؟» بعنوان دختر رضا کیانیان حسابی جنجال برانگیز شد چرا که در طول فیلم سکانس هایی از لمس دست وجود داشت. با اینکه در ابتدا این فیلم هم نوشته شده بود: در طول فیلم دست هایی که رضا کیانیان را لمس می کند ، دستان واقعی همسر ایشان هستند این شائبه بوجود آید که وی همسر آقای کیانیان است که صحت نداشت و منظور دست های خود همسر آقای بازیگر بود

فوت پدر

مینا وحیدی می‌گوید: سال 1395 زمان اکران فیلم «کفش هایم کو؟» پدرم فوت کرد و من دچار شوکی شدم که نتوانستم دو سال کار کنم تا اینکه بعد از آن در سریال بانوی عمارت بازی کردم.

از ورزش تا رژیم غذایی

بیشتر اوقات فراغت را با ورزش پر می کنم تا روی فرم بمانم ، بسکتبال را بصورت حرفه ای دنبال می کنم و مدتی هم اسکواش بازی می کردم. فیلم می بینم ، کلاس بدن و بیان می روم و همیشه هم حواسم به رژیم غذایی ام است.

نقد همیشه خوب است

نقد همیشه خوب است و باید وجود داشته باشد تا عوامل از نقد برای بهبود کار خود بهره ببرند اما برخی از منتقدان به جای نقد بصورت زننده ای توهین می کنند.

ماجرای دست دادن

او می‌گوید: برای برخی از حاشیه هایی مانند دست دادن بازیگران ایرانی زن و مرد در مراسم های خارجی که در کشور به وجود می آید متاسفم. من الان با یکی دست بدهم نمی دانم چه اتفاقی رخ می دهد که اینقدر حساسیت برانگیز باشد که یک ثانیه است و تمام می وشد. او در پاسخ به حرام بودن این کار می گوید: یکی از خانم های سیاستمدار مصاحبه کرده و گفته بود که این مسئله در خیلی از کشورهای مسلمان خارجی آزاد شده است.

رکورددار دایرکت

زمان بازی در بانوی عمارت بخاط نقش جنجالی ام که «جواهر» بود شاید رکورددار دایرکت بودم که از خواستگاری تا انواع فحش برام می آمد.

عشق را تجربه کردم

من خیلی سخت گیرم ، همش منتظرم که یک روزی عاشق بشم. تو سن کم (19 سالگی) عشق را تجربه کردم که بابام فهمید و تلفن هایم خونه را کشید تا اینکه هفته بعد پسره با خانواده اش آمد خواستگاری که بابام قبول نکرد.

معتاد بازی کلش آف کلنز

خیلی گیم بازی می کنم ، «کلش رویال» ، «کلش آف کلنز» و پلی استیشین بیشترین تفریحات اوقات فراغتم هستند ، البته یوگا هم کار می کنم و کتاب هم می خوانم.

افتخارات بین المللی

خانم وحید در تیر ماه 1400 برای بازی در فیلم «بعد از تو» که در جشنوراه اسکیب تون لس آنجلس به نمایش درآمد ، برنده جایزه بهترین بازیگر زن این فستیوال شد.ایشان در سال 1398 هم برای بازی در فیلم کوتاه «کرمچاله» بهترین بازیگر نقش اول زن جشنواره بین المللی فیلم مادرید شده بود.

ناگفته های شخصی

قبل از آنکه بازیگر شوم دانشجوی کارگردانی سوره بود که بنا به دلایلی از ترم چهار دانشگاه را رها کردم و بعد از آن هفت یا هشت شغل را امتحان کردم.شاید باور نکنید ولی در 22 سالگی آموزشگاه رانندگی داشتم و در 25 سالگی خرید و فروش زمین می کردم و بعد 4 – 5 سای مدرس زبان بودم. سپس حدود 3 ماه هم مهماندار بودم که برای شخصیت من سخت بود تا اینکه رها کردم و در نهایت برای فوق لیسانس دوباره به راه خودم در بازیگری بازگشتم.

فیلم سینمایی

● آن دیگری – 1398

● بعد از تو – 1398

● کرمچاله – 1398

● هایلایت – 1396

● کفش هایم کو ؟ – 1394

● دوران عاشقی – 1393

● حنا – 1392

● گیرنده – 1390

● ساعت به وقت صفر – 1390

● آتش بس – 1386

تلویزیون

● برف بی صدا میی بارد – 1400

● افرا – 1400

● بانوی عمارت – 1397

● دختران حوا – 1391

شبکه خانگی

● جزیره – 1400

● شهرزاد 1 – 1394

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر