قیمت خودرو| قیمت خودرو خارجی

قیمت خودرو طی چند روز اخیر به صورت نسبی وارد روند کاهشی شد. اما آیا دستور رئیس جمهوری منجر به کاهش قیمت‌ها شد یا عوامل دیگری در این زمینه دخیل بوده‌اند؟ واکنش مردم به این اتفاق چه بود؟

سایت شماره یک:

رئیس جمهور در ۱۱ اسفندماه بازدیدی از ایران‌خودرو داشت، و دستوراتی را به خودروسازان داد. ازجمله آن‌ها می‌توان به افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو در سال ۱۴۰۱، خروج خودروهای قدیمی از چرخه تولید و عرضه خودروهای جدید اشاره کرد.

اما بخشی از دستورات سیدابراهیم رئیسی. نیز می‌تواند سیگنالی برای بازار باشد. از جمله تامین قطعات مورد نیاز و ترخیص و عرضه فوری خودروهای دپوشده در انبارهای شرکت‌های خودروساز به بازار و ایجاد زمینه واردات خودرو.

دستورات باعث کاهش قیمت شد؟

حال، گفته می‌شود قیمت خودرو در بازار خودروی کشور از زمانی که رئیس جمهوری از ایران‌خودرو بازدید کرد با کاهش همراه شد.

در واقع از ابتدای اسفند افزایش قیمت خودرو متوقف شد و در روزهای اخیر نیز روند کاهشی ادامه داشت. آیا دیدار رئیسی از ایران خودرو باعث کاهش قیمت خودرو در بازار شد یا بازار روال طبیعی خود را طی می‌کند؟

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران گفت: در این مدت قیمت خودرو ریزش داشته است. در سایت‌های ثبت آگهی کاهش قیمت مشاهده می‌شود.

او افزود: در ابتدای اسفند قیمت دلار ۲۶ هزار تومان بود. اما اکنون به کانال ۲۵ هزار تومان وارد شده است. کاهش نرخ ارز و دستورات رئیس جمهوری در کاهش قیمت تاثیرگذار بود.

 

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر