سایت شماره یک:

نمایان شدن کد خطا یا ارور لباسشویی ال جی نشانگر وجود یک ایراد در سیستم کلی دستگاه می باشد که با تشخیص صحیح آن قادر به برطرف کردن مشکل خواهیم بود.در این مقاله با فهرست کاملی از ارورهای ماشین لباسشویی ال جی و همچنین معنا و مفهوم آن در کنار روش های رفع مشکلات ماشین لباسشویی ال جی آشنا خواهید شد. توجه داشته باشید برای تعمیر لباسشویی ال جی هنگام بروز برخی از این خطاها نیازی به حضور نیروی متخصص نبوده و با چند اقدام ساده ارور توسط صاحب دستگاه قابل حل شدن است.

اخطارهای لباسشویی ال جی

معنی کد خطا و یا ارور نمایش داده شده چیست؟ این اولین سؤالی است که شخص به هنگام مواجه شدن با یک کد خطا روی صفحه نمایشگر دستگاه، از خود خواهد پرسید و به دنبال جواب آن میگردد.

با مطالعه ادامه این مطلب به معنا و مفهوم هر یک از انواع ارور لباسشویی ال جی پی خواهید برد.

خطای IE لباسشویی ال جی

به هنگام بروز این کد خطای IE لباسشویی ال جی دستگاه از آب پر نخواهد شد. احتمال یخ زدگی لوله های ورودی با توجه به شرایط آب و هوایی که دستگاه در آن مکان قرار گرفته نیز وجود دارد و باید در آن حیطه گرما را برای از بین بردن یخ زدگی لوله ها افزایش داد. از جمله عوامل متعدد دیگری که باعث نمایش این ارور لباسشویی ال جی میشود، پارگی یا تاخوردگی شلنگ انتقال آب و یا مسدود شدن فیلترهای ورودی دستگاه است.

خطای DE لباسشویی ال جی

کد خطای DE لباسشویی ال جی به معنای قفل نشدن درب لباسشویی است. به صورت کلی این ارور ماشین لباسشویی ال جی با انجام یک ریست به احتمال رفع خواهد شد. برای ریست کردن، فقط کافی است که ماشین لباسشویی را از برق کشیده و به مدت ۵ ثانیه دکمه START یا PAUSE  را فشار دهید. سپس به برق وصل کنید.

احتمال اینکه درب لباسشویی را محکم و با دقت نبسته باشید نیز وجود دارد که در این صورت با وارد کردن فشار کم به درب دستگاه این ارور برطرف خواهد شد.

در صورت  برطرف نشدن ارور DE لباسشویی ال جی، ایراد ناشی از میکروسوئیچ دستگاه بوده و حتما باید توسط تکنسین متخصص تعمیر لباسشویی ال جی بازدید شده و رفع عیب صحیح و اصولی برای مشکلات ماشین لباسشویی ال جی صورت گیرد.

 خطای CE لباسشویی ال جی

بروز کد خطای CE لباسشویی ال جی وجود ایراد در بخش تاخو لباسشویی ال جی را اطلاع میدهد که در بیشتر اوقات با نوسان های شدید دستگاه نیز همراه است.باتوجه به حساسیت و تخصصی بودن قطعه ناخو و نقش مهم آن در غملکرد دستگاه، هنگام مواجه با این ارور حتما تعمیر لباسشویی ال جی خود را به تکنسین متخصص بسپارید.

 خطای FE لباسشویی ال جی

اگر مقدار سطح آب در حین روند شستشوی لباسشویی ال جی بیش از حد مجاز افزایش یافته باشد، کد خطای FE لباسشویی ال جی بر روی نمایشگر دستگاه نمایان خواهد شد. ایراد در بخش هیدروستات دستگاه یا در واقع همان سنسورتشخیص سطح آب، عامل بیداری ارور FE لباسشویی ال جی می باشد و تداخلی جدی در عملکرد کلی دستگاه را گزارش می دهد. در این صورت حتما باید دستگاه را به دست یک تکنسین متخصص سپرده تا به رفع اصولی ایراد دستگاه بپردازد.

 خطای TE لباسشویی ال جی

به هنگام افزایش میزان دمای آب، خطای TE لباسشویی ال جی نمایان می گردد. در این زمان باید دمای آب ورودی یا بخش ترموستات دستگاه بررسی شود. در برخی مواقع هنگام رخ دادن این کد خطا، با انتخاب برنامه شستشو با آب سرد، ارور TE به راحتی برطرف خواهد شد. این خطا از نظر دشواری در رفع و تعمیر در دسته ارورهای با سختی متوسط قرار دارد اگر هنگام موتجه شدن با آن و نیاز به خدمات تعمیر لباسشویی ال جی قادر به حل آن نبودید این کار را به تکنسین متخصص در این زمینه بسپارید.

حتماً می‌دانید که ماشین لباسشویی ال جی یکی از بهترین برندها به شمار می‌رود. گارانتی و خدمات پس از فروش این دستگاه بهترین بودن این برند را به شما اثبات می‌کند. اگر نگران  ایرادات و خرابی لباسشویی ال جی خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم، مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی تعمیر آنلاین را انتخاب کنید. تعمیر ماشین لباسشویی ال جی شما با مراجعه به تعمیر آنلاین به سادگی به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

 خطای E6 لباسشویی ال جی

هنگامی که شیئی خارجی مانند سکه، کلید و...در میانه محفظه دستگاه گیر کرده باشد، با خطای E6 مواجه خواهیم شد. برای رفع این کد خطا کافیست لباس‌ها را از داخل لباسشویی خارج کرده و فضای مابین محفظه را دقیق بررسی نمایید و پس از یافتن شیئ خارجی، دستگاه را مجدد راه‌اندازی کنید.

 خطای SE لباسشویی ال جی

کد خطای SE لباسشویی ال جی به بخش سنسور لباسشویی ال جی مرتبط است و رخ دادن ایرادی را در این قسمت گزارش میدهد. احتمال اینکه ارور SE با انجام یک ریست ساده برطرف گردد وجود دارد، اما اگر این مشکل همچنان پابرجا ماند، باید در سریع ترین زمان ممکن توسط تکنسین متخصص بازدید شده و عیب یابی صحیح برای دستگاه صورت گیرد.

 ارور OE لباسشویی ال جی

ارور OE لباسشویی ال جی هنگامی نمایان میگردد که روند تخلیه آب دستگاه متوقف شده و دچار اختلال شود. این عدم تخلیه آب کثیف حاصل از شستشو، به چند عامل وابسته است، از جمله محل اتصال شلنگ تخلیه در فاضلاب منزل و احتمال گرفتگی و مسدود شدن آن، در این مورد برای رفع سریع این ارور ماشین لباسشویی ال جی حتما باید از یک تکنسین متخصص کمک دریافت شود.

پیچ خوردگی و خم خوردگی در شلنگ تخلیه لباسشویی نیز می‌تواند مانع روند تخلیه صحیح آب گردد.

2

در ادامه، بررسی فیلتر پمپ تخلیه فراموش نشود. آب قبل از انتقال به پمپ تخلیه، ابتدا از این فیلتر عبور کرده و این قطعه اشیای کوچک جامانده در لباس مانند سکه و کلید و... را به دام می‌اندازد و با گذشتن از این مرحله، آب به پمپ تخلیه، منتقل می گردد. تمیز کردن دوره ای فیلترتخلیه از لرزش، ایجاد صدا و نشتی آب لباسشویی جلوگیری خواهد کرد.

 ارور UE لباسشویی ال جی

ظاهر شدن کد خطا UE لباسشویی ال جی به ظرفیت دستگاه و حجم لباس‌های داخل دیگ مرتبط میشود. به صورتی که اگر حجم لباس‌های ریخته شده بیشتر از ظرفیت لباسشویی و یا کمتر از ظرفیت استاندارد باشد، ارور UE نمایان میگردد. این مشکل با توجه به اندازه ظرفیت لباسشویی و رعایت در حجم لباس های ریخته شده در دستگاه به سادگی برطرف خواهد شد.

به هنگام انداختن انواع پرده، پتو و ملحفه (ملافه) یا انواع عروسک در داخل لباسشویی ال جی نیزبا این ارور مواجه می‌شوید. انتخاب برنامه شستشو نادرست هم یکی عوامل بروز ارور UE لباسشویی ال جی می باشد.

 ارور CL لباسشویی ال جی

ارور CL لباسشویی ال جی نشان دهنده فعال شدن قفل کودک لباسشویی ال جی است. با فعال شدن این گزینه در لباسشویی، صفحه کنترل نمایشگرغیر فعال میگردد و شما قادر به تغییر تنظیمات نخواهید بود. به خاطر داشته باشید که برای فعال کردن آپشن قفل کودک و یا غیرفعال کردن آن، باید دکمه  child lock  را به مدت ۳ ثانیه فشار داده و نگه دارید. بات.جه به سادگی رفع این خطا هنگام مواجه شدن با آن برای تعمیر لباسشویی ال جی ضاحب دستگاه میتواند به راحتی دست به کار شده و در کمترین زمان ایراد را برطرف سازد.

  ارور LE لباسشویی ال جی

به هنگام بروز مشکل و اختلال در بخش موتور و بورد لباسشویی ال جی، ارور LE لباسشویی ال جی بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر خواهد شد. بیشتر افراد در تشخیص ارور LEبا ارور IE در لباسشویی‌های ال جی دچار اشتباه می شوند. پس دانستن معنی و مفهوم هرکدام به تشخیص بهتر ایراد دستگاه به شما کمک خواهد کرد.

در قدم اول درب ماشین لباسشویی را بررسی نمایید و از محکم بودن و صحیح بسته شدن آن اطمینان حاصل کنید زیرا قفل نشدن درب دستگاه باعث ایجاد ارور LE می گردد.

گیر کردن اشیاء ریز مختلف در دستگاه نیز باعث ایجاد اختلال و بروز این ارور خواهد شد. حتما برای رفع اصولی این و تعمیر لباسشویی ال جی از تکنسین متخصص برای بازدید و بررسی دقیق دستگاه کمک دریافت کنید.

3

 

ارور PE لباسشویی ال جی

ارور PE نمایانگر اختلال در عمکلرد سنسور سطح آب دستگاه یا بخش هیدروستات است. ایراد در سیم کشی اتصال هیدروستات به برد و یا خرابی و آسیب دیدگی این قطعه موجب ظاهر شدن این ارور میشود. در برخی مواقع خاموش کردن دستگاه و کشیدن پریز آن از برق و سپس وصل کردن جریان برق و راه اندازی مجدد دستگاه، باعث رفع این کد خطا خواهد شد. اما اگر همچنان پس از انجام این کار  با ارو PE مواجه شدید، حتما باید تکنسین مجرب و متخصص به دستگاه از آن بازدید داشته و عیب یابی صحیح برای رفع اصولی این ارور به عمل آورد.

 ارور PF لباسشویی ال جی

اگر منبع تغذیه لباسشویی ال جی با قطعی برق مواجه شود، ارور PF لباسشویی ال جی نمایان خواهد شد. برای رفع این ایراد یک بار دستگاه را مجدد راه اندازی نمایید (خاموش و روشن کردن). در برخی مواقع ارور PF لباسشویی ال جی ناشی از خرابی و آسیب دیدگی پریز برق است که باعث نوسانات و قطعی برق می‌گردد.

 ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی

ارور AE ماشین لباسشویی ال جی ناشی از عوامل متعددی است. اگر در حین روند شستشو، دستگاه متوقف گردد و ارور ae بر روی نمایشگر نشان داده شود، ایراد به بخش برد کنترل لباسشویی مرتبط است و در این مورد دستگاه باید توسط متخصص بررسی شده و اقدامات اصولی برای تعمیر لباسشویی ال جی انجام گردد.یکی دیگر از عوامل رخ دادن ارور ae پاره شدن و نشت آب از شیلنگ است که بهترین راه حل تعویض این قطعه می باشد.

 

ارور                           توضیحات ارور توضیحات
IE آب وارد دستگاه نمیشود SE ایراد در بخش سنسور لباسشویی
DE درب دستگاه قفل نمیشود OE عدم تخلیه آب دستگاه
CE ایراد در بخش موتور لباسشویی UE عدم رعایت مقدار ظرفیت دستگاه
FE خرابی سنسور تشخیص آب دستگاه CL قفل کودک
TE ایراد در بخش ترموستات LE ایراد در بخش موتور و برد
E6 گیر کردن شی خارجی در محفظه PE ایراد در بخش هیدرواستات
PF ایراد در بخش منبع تغذیه AE ایراد در بخش برد لباسشویی

 

تلاش براین بود که به سادگی هرچه تمام تر با معنا و مفهوم مجموعه ای از انواع ارور ماشین لباسشویی ال جی آشنا شویم تا در تشخیص و همچنین برطرف سازی آن ها و تعمیر لباسشویی ال جی آگاه باشیم.برای اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید دیگر مقالات مرتبط با ارور لباسشویی ال جی را مطالعه نمایید. گستره‌ی وسیع مقالات سایت تعمیرآنلاین شما را با کاربردی ترین نکات لوازم خانگی آشنا خواهد کرد.

برگرفته از وبسایت: تعمیر آنلاین (tamironline.com)

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر