سایت شماره یک:

ایرانی ها به دلیل سنت هایی که از قدیم داشته و دارند همیشه در اجرای مراسم خود از ذبح گوسفند استفاده می کنند. این مراسم ممکن است مهمانی یا جشن باشد یا ادای نذر، که به هر حال نیاز دارند تا از گوسفند زنده جهت انجام آن استفاده کنند. با توجه به آگهی های زیادی که در سایت های اینترنتی به چشم می خورد یکی از دغدغه های خریداران گوشت گوسفند، اطمینان از تازه و سالم بودن آن است و اکثر افراد سردرگم می شوند که مراکز معتبر کجاست و به کجا می توانند جهت خرید دام زنده اعتماد کنند؟

همچنین برخی از افراد نمی دانند که گوشت مصرفی روزانه خود را از کدام قصابی یا کشتارگاه تهیه نمایند که به آن اطمینان کافی داشته باشند و گوشتی بدون مشکل و سالم تهیه نمایند. گوشت نامرغوب می تواند امراض دام را به بدن انسان وارد نماید و آن ها را دچار بیماری های مختلف کند.

انتخاب چنین مراکزی در حال حاضر که تقلب زیاد شده است کار آسانی نیست و نیاز به تحقیق و بررسی دارد.

مورد دیگری که برای خریداران پیش می آید این است که نمی دانند که خرید گوشت از قصابی بهتر است یا این که یک گوسفند زنده را تهیه و ذبح نمایند؟ خرید کدام مورد به صرفه تر می باشد؟ برخی از افراد به گمان اینکه گوسفند زنده مبلغ خیلی بالایی نیاز دارد سمت خرید آن نمی روند ولی با خرید بخش های مختلف گوسفند هزینه بالاتری را صرف می کنند.

خرید گوسفند زنده علاوه بر صرفه اقصادی دارای محاسنی می باشد که افراد با دانستن آن ترجیح می دهند خریدی انجام دهند که دام را خودشان قبل ذبح بررسی نموده اند و پس از ذبح هم از گوشت لذیذ و تازه آن استفاده کنند.

گوسفند زندهمحاسن خرید گوسفند زنده نسبت به گوشت

 •  اطمینان خریداراز کیفیت گوشت گوسفند زنده

  • خریداران گوسفنده زنده می توانند قبل از ذبح دام از کیفیت وهمچنین سلامت گوشت آن مطمئن باشند. با دیدن گوسفند زنده و محل نگهداری آن وهمچنین مشخصات ظاهری آن می توانند از سرحال و جوان بودن گوسفند به این اطمینان دست یابند که گوشت آن از نوع مرغوب می باشد. در صورتی که افراد گوشت خریداری شده از قصابی را نمی دانند از کجا تامین شده است و چه کیفیتی دارد؟
 • تازه بودن گوشت

  • افراد زمانی که گوشت تازه گوسفند زنده را مصرف می کنند می دانند که گوشت تا چه حد تازه بوده و می توانند طعم تازگی آن را حس نمایند. به طور یقین مصرف گوشت گوسفند تازه مزه دیگری را به غذاها می دهد و برای سلامتی هم بسیار مفید می باشد. گوشت مانده رنگ تیره ای دارد و طعم و بوی بدی به غذا می دهد.

   استفاده ازگوشت گوسفند زنده برای مصرف چندین نفر

   خریداران گوشت گوسفند زنده می توانند در صورتی که به این حجم از گوشت یک گوسفند کامل نیازی ندارند آن را با چند خانواده دیگرشریک شوید و با این کار هم هزینه آن ها پایین تر می آید و هم می توانند هر ماه گوشت تازه تری داشته باشند.

 • استفاده از مشتقات گوسفند مانند جگر و کله پاچه

  • شما با خرید گوسفند زنده می توانید از مشتقات دیگر بدن گوسفند هم استفاده نمایید. برای تهیه این موارد مانند کله پاچه، جگر و دل گوسفند باید هزینه جداگانه می دادید که با خرید یک گوسفند هم گوشت تازه دارید و هم از این موارد با یک هزینه استفاده می کنید.

گوسفند زنده یا گوشت گوسفند؟

با توجه به مزایایی که گفتیم خرید گوسفند زنده دارای مزایای بسیاری در برابر خرید گوشت ذبح شده می باشد و خریدن آن هم به دلایل بالا به صرفه تر از خرید گوشت است. پس در صورتی که نیاز به خرید گوشت تازه و با صرفه اقتصادی دارید پیشنهاد می گردد که با رعایت یکسری از نکات گوسفند زنده خریداری نمایید. افرادی یک بار خرید گوسفند زنده را تجربه کرده باشند و طعم گوشت تازه را چشیده باشند می دانند که تفاوت آن ها در لذیذ بودن گوشت ها می باشد.

 

نکات مهم در زمان خرید گوسفند زنده

خریداران گوسفند زنده باید توجه کنند که جهت خرید گوسفنده زنده به مراکز نامعتبر یا افراد ناشناسی که دام را در مکان های غیربهداشتی پرورش می دهند و با دادن آب و نمک وزن دام را الکی بالا می برند، رجوع نکنند و حتما از مراکز معتبر که تحت نظر اداره دامپزشکی می باشد، استفاده نمایند و در این مورد و مجوزات آن ها تحقیق نمایند.

سلامت دام بسیار مهم است زیرا درصورتی که دام دچار تب مالت یا انگل یا... باشد می تواند علاوه بر ضرر مالی از خرید آن، سلامت شما و اطرافیانتان را هم به خطر بیندازد. پس گوسفند را از مراکزی تهیه نمایید که دارای دامپزشک بوده تا از سلامت دام مطمئن گردید و همچنین بتوانند ذبح اسلامی را انجام دهند.

وزن گوسفند هم مورد مهمی می باشد زیرا درمراکزی که نامعتبر نمی باشند به گوسفندان آب و نمک داده می شود تا سنگین وزن شوند و سود بیشتری را کسب کنند. بنابراین باید به دنبال مرکزی معتبر جهت خرید باشید و خرید خود را در صبح زود انجام نمایید که وزن گوسفند وزن طبیعی باشد.

 

گروه گوسفند زنده لایو شیپ 

تا اینجای مطلب مزایای خرید گوسفند زنده را یادآور شدیم که در صورتی که شما عزیزان قصد خرید گوسفند زنده را داشته باشید بتوانید خرید خود را از لایو شیپ انجام دهید. گروه لایو شیپ با تجربه چندین ساله و موفق توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید و همیشه گوشتی تازه و با کیفیت را در اختیار خریداران قرار دهد. رضایت مشتریان دائم ما نشان دهنده ارائه خدمات همیشگی ما به همشهریان تهرانی می باشد. شما هم می توانید جهت خرید گوسفند زنده با شماره های اعلام شده در سایت لایو شیپ تماس حاصل نمایید که گوسفند زنده را در درب منزل و یا به صورت حضوری تحویل بگیرید. 

☎تماس جهت خرید گوسفند زنده و مشاوره: 09122005029 آقای آرین- گروه گوسفند زنده livesheep.com

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر