وام ودیعه مسکن | جزئیات وام ودیعه مسکن | اخبار وام ودیعه مسکن

نرخ سود وام ودیعه مسکن با خبر وزیر راه و شهرسازی کاهش پیدا کرد.

سایت شماره یک:

وام ودیعه مسکن طی سال های اخیر افزایشی شد. وام ودیعه مسکن اقساط در اقساط مناسبی بازپس گرفته می‌شود. وام ودیعه مسکن بسیار پرطرفدار است. وام ودیعه مسکن از سوی بانک ها پرداخت می شود. وام ودیعه مسکن شرایط دریافت خاصی دارد.

وام مسکن

وام ودیعه مسکن چیست؟

شاید هیچ کس فکرش را نمی‌کرد که روزگاری برای اینکه بتوان اجاره‌نشینی کرد و مستاجر بود، باید وام ودیعه مسکن گرفت.زمانی وام خرید مسکن باعث شد تا بخشی از مردم صاحب خانه شوند و از مشکلات اجاره‌نشینی نجات پیدا کنند. خیلی از افراد با با یک وام 6 میلیون تومانی صاحب خانه شدند و در طی 10-12 سال با پرداخت ماهی 60 هزار تومان و تسویه وام، سند خانه‌شان را از گرو بانک مسکن آزاد کردند.اما در سال 1399، 6 میلیون تومان فقط هزینه اجاره یک یا دو ماه یک واحد مسکونی است و حتی نمی‌توان با این مبلغ پول پیش یک خانه در تهران و کلانشهرها پرداخت کرد.با وجود اینکه مبلغ وام مسکن به 160 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است، با این حال با توجه به میانگین قیمت مسکن در تهران، با این مبلغ تنها می‌توان 6 متر خانه در کلانشهر تهران خرید.با افزایش تورم و یا بهتر بگوییم با جهش قیمت‌ها، قدرت خرید مردم نیز کاهش یافت. این موضوع بازار مسکن را نیز تحت تاثیر قرار داد. به‌طوری که خانوارهایی که در مناطق بالایی شهرها سکونت داشتند، رفته‌رفته به مناطق پایین شهر نقل مکان کردند و خانوارهایی که در مناطق پایین شهر زندگی می‌کردند، به حومه شهرهای بزرگ و به شهرهای جدید و شهرک‌ها کوچ کردند.دولت برای اینکه کمی از این فشار بر روی مردم کم کند، تصمیم گرفت. «وام ودیعه مسکن» یا به‌عبارت بهتر «وام کمک‌ودیعه مسکن» به اجاره‌نشین‌ها پرداخت کند.اما چه شد که از رویای صاحب خانه شدن به کابوس اجاره‌نشینی و از وام خرید مسکن به وام ودیعه مسکن رسیدیم.وام ودیعه مسکن وامی است که برای تامین تمام یا قسمتی از هزینه ودیعه واحد مسکونی مورد نیاز افراد پرداخت می‌شود و در طول دوره اجاره واحد مسکونی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.وام ودیعه مسکن در جهت کمک به مستاجران کم‌درآمد ارائه می‌شود.

وام ودیعه مسکن، طرحی است که برای کمک به مستاجران در تامین تمام یا قسمتی از هزینه های ودیعه(اجاره) واحد های مسکونی به صورت وام به آن ها پرداخت میشود. این وام در جهت تسهیل تامین هزینه اجاره مسکن اشخاص کم درآمد است. متقاضیان می توانند برای بهره مندی از وام ودیعه به سایت اقدام ملی مسکن که در ادامه به آن اشاره می کنیم مراجعه و ثبت نام نمایند. در این مقاله از دادواره قصد داریم به بررسی جزئیات و مبلغ وام ودیعه مسکن بپردازیم.

طرح تسهیلات کمک ودیعه برای کمک به مستاجرین در پرداخت هزینه های مربوط به اجاره مسکن از طرف وزرارت راه و شهرسازی ایجاد شده است که متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سامانه جامع اقدام ملی مسکن ، برای دریافت آن ثبت نام کنند.

خرید مسکن

نحوه دریافت وام ودیعه مسکن

ثبت‌نام پیامکی وام ودیعه مسکن از ساعت 10 صبح 4 مرداد ماه شروع شد و تا 9 مرداد ادامه یافت. برای دریافت این وام باید کارهای زیر را انجام می‌دادید:با شماره همراهی که به نام خودتان (یعنی سرپرست خانوار) است، کدملی را به شماره 300073640 پیامک می‌کردید.

اطلاعات خواسته‌شده در سامانه طرح اقدام ملی مسکن را کامل می‌کردید.با ثبت‌نام پیامکی، ابتدا شرایط متقاضی مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس با اعلام پیامکی به سرپرست خانوار و معرفی بانک وام‌دهنده، اطلاعات فرد هم در سامانه باید تکمیل شود.برای همه خدمات بانکی به چه مدارکی نیاز دارید؟ همان مدارکی را که برای خدمات بانکی ارائه می‌دهید، باید برای وام ودیعه مسکن همراه داشته باشید.

  • اصل کارت ملی جدید (یا کارت ملی قدیم با برگه ثبت‌نام کارت ملی جدید)

  • اصل شناسنامه

  • متاهل یا سرپرست خانوار بودن

  • حداقل 5 سال سکونت در شهر مورد تقاضا

  • اجاره‌نامه رسمی به تاریخ 4 مرداد 99 به بعد، همراه با کد رهگیری

  • گواهی کسر از حقوق یا سهام عدالت و حساب رایانه فرد متقاضی برای وثیقه وام، در غیر این صورت: سفته

  • دریافت نکردن هیچگونه تسهیلات مسکن از دولت از خانه سازمانی تا زمین و طرح‌های ملی مسکن (یعنی همان سبز بودن فرم ج)

  • صاحب ملک نبودن از سال 84 به بعد

  • واحدهای مسکونی کوچک‌تر از 75 متر در تهران. خانه‌های استیجاری کمتر از 90 متر در بقیه شهرها

برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد، ضمانت توسط این نهادها صورت می‌گیرد و نیازی به مدارک بالا نیست. باید به خود نهاد حمایت‌کننده مراجعه کنند.

نهضت مسکن ملی

نرخ سود وام ودیعه مسکن چقدر شد؟

نرخ سود وام ودیعه مسکن مستاجران با اعلام رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی کاهش یافت. به تعبیری مابه التفاوت نرخ سود این تسهیلات یارانه‌ای را دولت باید به بانک‌ها پرداخت کند.

نرخ سود وام ودیعه مسکن مستاجران با اعلام رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی کاهش یافت. به تعبیری مابه التفاوت نرخ سود این تسهیلات یارانه‌ای را دولت باید به بانک‌ها پرداخت کند.

هر چند که این اظهارت وزیر راه و شهرسازی، در حالی است که در خبر بانک مرکزی، هیچ اشاره‌ای به کاهش نرخ سود تسهیلات ودیعه مسکن نشده است. 

با این فرض، با توجه به اینکه عموما یارانه این تسهیلات، از سوی دولت‌ها به شبکه بانکی پرداخت نمی‌شود، بنابراین این حمایت دولت، در نهایت به رشد پایه پولی، افزایش حجم نقدینگی و تورم منتج می‌شود.

 

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر