بستری زائرین

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با تشریح خدمات درمانی ارائه شده به زائران ایرانی حج تمتع، گفت: از روز ۲۶ خرداد تا پایان روز گذشته، یازدهم تیرماه ۱۰۰ تن از زائران در مکه مکرمه و مدینه منوره بستری شدند.

سایت شماره یک:

دکتر سید علی مرعشی گفت: تیم های پزشکی و درمانی هلال احمر ایران تاکنون حدود ۵۳ هزار مورد خدمات پزشکی و درمانی به زائران ایرانی حج تمتع ارائه داده اند.

وی در تشریح خدمات درمانی ارائه شده به زائران ایرانی حج تمتع در کشور عربستان و توسط مجموعه پزشکی حج و زیارت هلال احمر گفت: از روز ۲۶ خرداد تا پایان روز گذشته، یازدهم تیرماه در مجموع ۱۸ هزار و ۲۴۶ مورد ویزیت زائران در مطب ها و مجموعه ها انجام شده است.

مرعشی افزود: در بازه زمانی یاد شده ۱۰۰ مورد بستری زائران بیمار را در مکه مکرمه و مدینه منوره داشته ایم و ۲۶۴۹ مورد نیز خدمات پاراکلینیکی شامل آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی و ... در مکه و مدینه به زائران ایرانی ارائه شده است. همچنین ۱۰ هزار و ۲۱۶ مورد خدمات پرستاری، ۱۴ هزار و ۸۹۲ مورد نسخ درمانگاه ها، و یکهزار و ۶ مورد نیز نسخ مطب ها بوده است.

وی با تاکید بر اینکه حال عمومی زائران ایرانی خوب و شرایط تا کنون مناسب بوده است، افزود: در مجموع در ۱۷ روز گذشته ۵۲ هزار و ۷۸۸ مورد خدمات پزشکی و درمانی به زائران ایرانی خانه خدا در کشور عربستان ارائه شده است.

منبع: ایرنا

تگ های مرتبط
ارسال نظر