تعطیلی عید فطر

جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت گفت: «حتما تا سال آینده افزایش تعطیلات عید فطر به مدت یک هفته قانون می‌شود تا سطح رضایت عمومی رشد کند.»

سایت شماره یک:

 به گفته عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در حال حاضر دولت عملا یک روز را برای عید فطر تعطیل کرده است.

یک روز خود عید تعطیل است و دولت هم یک روز بعد از عید را تعطیل کرده است. اگر بتوانیم تعطیلات را به یک هفته برسانیم شاید رضایت عمومی مردم بیشتر جلب شود و تعطیلات توزیع می‌شود.

به گفته این نماینده کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، پیش‌نویس «‌طرح افزایش تعطیلات عید فطر به مدت ۵ روز» به کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی تقدیم شده و قرار است به زودی درصحن علنی بررسی شود.

کوچکی‌نژاد معتقد است که مجلس به این طرح رای موافق خواهد داد و با تصویب این طرح تعطیلات تجمیع نمی‌شود.

به گفته وی تا عید فطر سال آینده حتما این طرح را تبدیل به قانون می‌کنیم. پیش‌نویس این طرح آماده شده و باید۵۰ امضا بگیریم تا به عنوان طرح اولویت‌دار در مجلس مطرح شود.

 طرح‌های مختلف برای تعطیلات

البته ممکن است که مجلس به فوریت آن رای ندهد و به صورت عادی در مجلس بررسی شود.

سیدکریم حسینی، نماینده اهواز و کمیسیون اجتماعی مجلس نیز از بررسی طرح دیگری در کمیسیون متبوعش خبر داد که تعطیلات عید فطر را سه روزه می‌کند.

۱۰ روز پیش هیات رئیسه مجلس از اعلام وصول طرح اصلاح تعطیلات عید فطر خبر داد که برای بررسی بیشتر به کمیسیون اجتماعی ارجاع شده است.

کمیسیون اجتماعی هم پیشنهاد کرده تا حداقل ۳ روز برای عید فطر تعطیل باشد. براساس این گزارش جعفر قادری طراح این طرح، پیشنهاد داده است تا روز آخر ماه مبارک رمضان و فردای آن روز تعطیل باشد.

در این میان کریم حسینی، ‌نماینده اهواز با «رد» طرح جعفر قادری، نماینده شیراز گفت: طرح افزایش تعطیلات عید فطر طرح خوبی نیست، زیرا ما خوزستان را در بحث تعطیلات عید فطر صاحب‌نظر و مقدم می‌دانیم.

به گفته حسینی، طرح آقای قادری مبنی بر این بود که دو روز تعطیلی ثابت باشد حالا اینکه یک روزش روز آخر ماه رمضان باشد یا اینکه روز اول ماه شوال باشد درحالی که مخالفت ما با این طرح این است که اگر قرار باشد تثبیت شود تعطیل بودن روز آخرماه رمضان به درد این هدف نمی‌خورد.

تگ های مرتبط
ارسال نظر