قیمت طلا| قیمت طلا امروز

دیروزقیمت اونس طلا در بازارهای جهانی کمترین حد خود در پنج هفته گذشته را لمس کرد. قیمت اونس نقره نیز به کف دوساله رسید.

سایت شماره یک:

قیمت طلا مدام در حال نوسان است قیمت طلا رو به کاهش است ولی قیمت طلا هنوز کاهش چشمگیر پیدا نکرده است ولی انتظار می رود قیمت طلا در روز های آینده کاهشی شود ولی اگر قیمت طلا کاهش پیدا کند تقاضا برای خرید زیاد می شود ولی طلا فروشان ضرر بسیاری می کنند.​

 

قیمت های طلا و نقره در اواسط دیروز وارد روند کاهشی شدند.دیروزقیمت اونس طلا  در بازارهای جهانی  کمترین حد خود در پنج هفته گذشته را لمس کرد. قیمت اونس نقره نیز به کف دوساله رسید.

قیمت طلا در ماه اکتبر با افت 4.10 دلاری به 1722.70 دلار رسید. معاملات آتی نقره نیز با 0.307 دلار کاهش به 17.985 دلار در هر اونس رسید.

 

بازگشت طلا و سکه به کانال پیشین

اما شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز،  قیمت هر گرم طلا را در لحظه تنظیم این گزارش، افزایشی و یک میلیون و ۳۰۴ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرده است. حدود چهار هزار تومان بیشتر از روز گذشته. این منبع روز گذشته برای ساعاتی نرخ طلا را در کانال ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی اعلام کرد.

 

همچنین، این منبع قیمت تک‌فروشی سکه طرح جدید (امامی) را در لحظه تنظیم این خبر صعودی و ۱۴ میلیون و ۱۱۹ هزار تومان اعلام کرده است. این رقم نسبت به روز گذشته حدود ۵۵ هزار تومان بیشتر است. این منبع روز گذشته برای ساعاتی نرخ سکه امامی را در کانال ۱۳ میلیون تومانی اعلام کرد.

 

به گزارش این سایت، سکه طرح قدیم (بهار آزادی) نیز در لحظه تنظیم این خبر افزایشی است و ۱۲ میلیون و ۹۷۴ هزار تومان معامله می‌شود. این رقم ۵۷ هزار تومان از روز گذشته بیشتر است. به گزارش این منبع، سکه بهار آزادی از دیروز وارد کانال ۱۲ میلیون تومانی شده است.

نرخ اونس جهانی نیز در لحظه تنظیم این خبر، کاهشی و ۱,۷۷۵ دلار اعلام شده است.

 

سیگنال‌های موثر بر قیمت طلا و سکه

در مدت اخیر بازارهای مالی از جمله طلا و سکه، تحت تاثیر مذاکرات وین و اخبار سیاسی قرار داشتند. در این روزها نیز سیگنال‌هایی از مذاکرات هسته ای برای بازارها ارسال شده است.

دلار در بازار آزاد بر اساس گزارش بعضی کانال‌های تلگرامی، بر خلاف روز گذشته روند افزایشی دارد و به کانال ۳۰ هزار تومان بازگشته است. از روهای پایانی هفته گذشته تا دیروز،، نرخ دلار کاهشی بود. روز گذشته نیز روند نزولی قیمت دلار ادامه داشت و دلار پس از مدت‌‌ها به کانال ۲۹ هزار تومان بازگشت. اما به نظر می‌رسد پاسخ مشروط ایران به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا و عدم واکنش صریح طرف اروپایی به این پاسخ، ابهامات بازار را نسبت به آینده افزایش داده. در نتیجه روند نرخ ارز معکوس شده. ارز آمریکایی در لحظه تنظیم این گزارش به حدود ۳۰,۱۸۰ تومان رسیده است. معاملات غیرقانونی دلار فردایی نیز روند افزایشی دارد.

آخرین تحولات برجامی

شب گذشته ایران پاسخ خود را به مذاکرات برجام برای اتحادیه اروپا ارسال کرد. اتحادیه اروپا نیز ساعاتی بعد تایید کرد که پاسخ ایران را دریافت کرده است.

 

مشاور هیات مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی در مذاکرات وین، به شبکه خبری الجزیره گفت:«مسائل باقی‌مانده در مورد بازگشت به توافق هسته‌ای حل شده است.»

واکنش‌ها به پاسخ ایران

یک دیپلمات غربی به نقل از هیات مذاکره‌کننده فرانسوی گفت: جمهوری اسلامی ایران متن پیشنهادی اتحادیه اروپا در مورد مذاکرات هسته‌‌ای را به صورت مشروط می‌پذیرد. به این معنی که سیاست گام به گام لغو تحریم‌ها را در قبال بازگشت به تعهدات برجامى پیش خواهد گرفت.

اما «لورا روزن» خبرنگار آمریکایی به نقل از یک مقام اروپایی در توئیتر نوشت که پاسخ ایران عمدتا در حوزه مسائل تحریمی است. آنها درخواست‌های سختی در مورد تحریم‌ها دارند (اصلاحات پرس).

نشریه پولیتیکو با استناد به اظهارات یک مقام غربی ادعا کرده است که پاسخ ایران خواسته‌های بیشتری در زمینه تحقیقات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره منشا ذرات مواد هسته‌ای که پیش‌تر کشف‌شده توسط بازرسان آژانس طی سال‌های گذشته در محل‌های مختلف، مطرح نمی‌کند.

تهران با این تحقیقات مخالفت کرده و اصرار دارد توافق هسته‌ای تنها در صورتی می‌تواند احیا شود که این تحقیق توسط آژانس، برای همیشه مختومه اعلام شود.

اما میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات وین، پاسخ ایران را سازنده دانست. او گفت: ایران طی روند اصلاح طرح احیای توافق هسته‌ای پیشنهاد تقویت ضمانت‌های مربوط به حفظ توافق در آینده را مطرح کرد. بعید نیست که به زودی دیداری در سطح وزرا در خصوص توافق هسته‌ای برگزار شود. پاسخ ایران به پیشنهادهای اتحادیه اروپا سازنده است و توپ اکنون در زمین واشنگتن است (ایسنا).

 

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر