قیمت دلار| قیمت دلار الان| قیمت دلار امروز

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد همچنان کاهشی است.

سایت شماره یک:

 قیمت دلار در بازار آزاد با تغییراتی مواجه بود، قیمت دلار توافقی به 33,270 تومان رسید، قیمت در بازار هرات به 34,370 تومان و در بازار سلیمانیه 35,020 تومان قیمت گذاری شد، دلار در سامانه نیما 27,729 تومان و در سامانه سنا نیز به قیمت 27,522 تومان رسید. قیمت یورو نیز در بازار آزاد به 36,107 تومان رسید.

قیمت واقعی دلار چند؟

در حالی با اقدامات صورت گرفته توسط بانک مرکزی روند افزایش نرخ دلار در بازار آزاد متوقف شده است که رصد برخی از کانالهای تلگرامی نشان می‌دهد ظاهراً جریاناتی تمایل به کاهش نرخ دلار در بازار ندارند.

این کانال‌های تلگرامی عمدتاً قیمت‌های ارز را به طور میانگین بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان بالاتر از قیمت‌های بازار نشان می‌دهند تا بتوانند بر روی نرخ‌های دلار در بازار اثر گذار باشند.

بررسی‌های صورت گرفته خبرنگار مهر حاکی است در حال حاضر قیمت دلار در بازار آزاد از کانال ۳۶ هزار تومان عقب نشینی کرده و به کانال ۳۵ هزار تومان وارد شده است به طوری که هم اکنون در لحظه تنظیم این گزارش قیمت دلار در بازار آزاد به مبلغ ۳۵ هزار ۸۰۰ تومان رسیده است.

اما در این کانال‌ها همچنان قیمت دلار در بازار آزاد را با مبالغ ۳۶ هزار و ۲۰۰ تا ۳۶ هزار ۳۰۰ تومان نشان می‌دهند.

بررسی نرخ دلار توافقی نیز حاکی از آن است که هر دلار در بازار توافقی هم اکنون به مبلغ ۳۴ هزار و ۱۶۲ تومان معامله می‌شود که نسبت به قیمت روز گذشته حدود ۴۰۰ تومان کاهش داشته است. هم چنین قیمت هر یورو نیز در بازار توافقی به مبلغ ۳۴ هزار و ۷۰۰ تومان معامله می‌شود.

همچنین قیمت دلار هرات به مبلغ ۳۴ هزار و ۹۴۰ تومان و دلار سلیمانیه نیز ۳۵ هزار و۷۴۰ تومان است.

اما برخی از کانال‌های تلگرامی جعلی به دنبال افزایش قیمت بوده و قیمت‌های پرتی را در بازار ارائه می‌کنند، به عنوان مثال یک کانال تلگرامی قیمت دلار فردایی را ۳۷ هزار تومان معرفی کرده در صورتی که قیمت دلار فردایی هم اکنون ۳۶,۰۲۰ تومان معامله می‌شود.

منبع: مهر

قیمت دلار کنترل می شود

غلامرضا مرحبا درباره نوسانات قیمت ارز در روزهای اخیر گفت: موضوع نرخ ارز مستقیما به تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری‌های بانک مرکزی باز می‌گردد؛ پول پاشی و عرضه ارز روش خوبی نیست نباید برای کنترل قیمت ارز صرفا به سمت پول‌پاشی در بازار حرکت کرد و بخشی از ذخائر خود را وارد بازار کرد.

وی توضیح داد: افزایش عرضه ارز تنها یک روش است و الزاما در هر شرایطی درست نیست شاید یک جا لازم باشد تقاضا را کاهش دهیم و در یک جای دیگر بار روانی ایجاد شده را مدیریت کنیم؛ پس باید از روش‌های مختلف استفاده کرد؛ بحث ارز خیلی پیچیده است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره این‌که آیا افزایش نرخ دلار ارتباطی به ناآرامی‌های اخیر دارد اظهار کرد: من ارتباطی در این موضوع نمی‌بینم؛ البته ارتباطی با افزایش نقدینگی داشته و می‌تواند بار روانی ایجاد شده توسط دشمنان و اعلام تحریم‌های جدید تاثیرگذار باشد، همه اینها ممکن است، اما ربطی به ناآرامی‌ها ندارد.

مرحبا درباره این‌که آیا ممکن است که شاهد افزایش قیمت ارز در آینده نزدیک باشیم ادامه داد: نه الزاما، نرخ ارز کنترل می‌شود؛ هر بار تکانه‌هایی در قیمت ارز داشتیم که بعد از سالی دو بار رخ می‌داد این‌که الان تکانه ارزی است یا صرفا تغییر در قیمت ارز رخ داده را نمی‌دانم؛ البته که معمولا تکانه‌ها به سمت بالاست مگر این‌که بتوان مسیر را اصلاح کرد.

وی توضیح داد: در مدیریت بحثی به نام آنتروپی منفی وجود دارد؛ بدین معنا که اگر مراقبتی انجام نشود همه چیز به سمت خرابی حرکت می‌کند. اگر وضعیت یک ساختمان مورد رسیدگی قرار نگیرد آن ساختمان به سمت خرابی رفته یا این‌که اگر به یک گل رسیدگی نشود آن گل پژمرده خواهد شد؛ نباید انتظار داشت با سیاست‌های غلط یا عدم اقدام، همه چیز درست شود که نتیجه آن حرکت به سمت خرابی است.

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر