قتل

مردی که با وسوسه شوم زن تنهایی را کشته و در جنایتی فجیع جسد خون آلودش را در باغچه همسایه دفن کرده بود به قصاص محکوم شد.

سایت شماره یک:

 رسیدگی به این پرونده با  تماس یک زن جوان با ماموران کلانتری ونک  در دستور کار پلیس قرار گرفت.وی  که صبح 10 بهمن سال 1400 با کلانتری تماس گرفته بود گفت: ما سال هاست در ده ونک ساکن هستیم.

چند روز است از خانه همسایه مان بوی تعفن به مشام می رسد. پیرزن همسایه تنها زندگی می کند و چند روزی است او را ندیده ایم. ما نگران او هستیم.

 

با این تماس ماموران به خانه پیرزن تنها رفتند و پس از گشودن در ،با جسد وی روبه رو شدند که شواهد نشان می داد چند روز از مرگش گذشته است.

در بررسی ها روشن شد زن تنها قربانی جنایت یک آشنا شده است.

جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و ماموران برای افشای راز جنایت به تکاپو افتادند.

 

ماموران در نخستین گام از تحقیقات به پرس و جو از همسایه ها پرداختند.

یکی از آنها گفت: صاحبخانه زنی بازنشسته به نام سوسن بود که 72 سال داشت و به تنهایی زندگی می کرد . فقط  گاهی اوقات مرد جوانی به خانه اش رفت و آمد می کرد و کارهای او را انجام می داد. آخرین بار مرد جوان را دیدیم که با چند وسیله  از این خانه خارج  شد.

یکی دیگر از همسایه ها  گفت: ما هر روز پیرزن  را می دیدیم. اما چند روزی بود که از او  خبری نبود و بوی تعفن از خانه اش  به مشام می رسید. آخرین بار مردی 50ساله  را که  همیشه به خانه پیرزن رفت و  آمد داشت  ،در کوچه دیدیم و حال سوسن را پرسیدیم اما او گفت حال پیرزن خوب است  و در خانه استراحت می کند.

با اطلاعاتی که همسایه ها به پلیس داده بودند این مرد به عنوان مظنون ردیابی  شد.

 

پلیس در بخش دیگری از تحقیقات دریافت پژو 206 قربانی نیز سرقت شده است.

بازداشت مرد افیونی

ماموران با تجمیع اطلاعات، مرد آشنا  به نام  شهرام را که به خانه پیرزن رفت و آمد داشت شناسایی کردند. سرانجام ماموران وی را بازداشت  و خودرو قربانی را که مقابل خانه اش پارک شده بود کشف کردند.

متهم در بازجویی ها لب به اعتراف گشود و گفت: سوسن را از سالها قبل می شناختم .او به من اعتماد داشت. من همیشه کارهایش را انجام می دادم و سوسن هم در مقابلش به من پول می داد. چند روز قبل ماشین او را گرفتم تا تعمیر کنم ، بعد از اینکه ماشین را به او تحویل دادم از من خواست برای گرفتن پول تعمیر و دستمزدم به آپارتمانش بروم. وقتی به آنجا رفتم  دسته های تراول چک  را دیدم و وسوسه  شدم. من در یک لحظه پتویی را روی سر پیرزن انداختم و او را خفه کردم.

سپس به  سراغ تراول ها رفتم اما  وقتی آنها را شمردم متوجه شدم 2 میلیون تومان بیشتر نیست. من از کاری که انجام داده بودم پشیمان شدم.

 

اما از ترسم جسد را به داخل دستشویی برده و مثله کردم و داخل کیسه گذاشتم و بخشی از جسد را در  باغچه ای  در همان محله دفن کردم.

وی ادامه داد: سپس کلید خانه را برداشتم و با پول های  سرقتی مقداری مواد مخدر خریدم و یک هفته مصرف کردم. وقتی پولهایم تمام شد چند باری به خانه سوسن رفتم و لوازم خانه اش  را برداشتم تا  آنها را بفروشم. آخرین باری که  خانه سوسن رفته بودم جسد متعفن شده بود.

سعی کردم با تکه تکه کردن جسد هر بار بخشی از آن را به بیرون از خانه ببرم  و دفن کنم اما چون همسایه ها به من مشکوک شده بودند  دیگر به خانه پیرزن نرفتم . من در این مدت به خانواده ام گفته بودم که ماشین را قسطی خریده ام .

با اعترافات تکان دهنده مرد معتاد ،بقایای سر قربانی نیز در باغچه ای در همان محل  کشف شد.

پرونده جنایت تکان دهنده  با صدور کیفرخواست به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و شهرام از خود دفاع کرد.

در دادگاه مرد افیونی چه گذشت؟

در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست قصاص را مطرح کردند.

سپس شهرام در جایگاه ویژه ایستاد و به تشریح ماجرا پرداخت.

وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود و اشک می ریخت گفت: باور کنید قصد کشتن پیرزن را نداشتم. من آن روز شیشه مصرف کرده بودم و حال طبیعی نداشتم.پیرزن چند روز قبل از من خواسته بود تا ماشینش را به تعمیرگاه ببرم.

 

ما سر مبلغی که بابت تعمیر ماشین پرداخته بودم با هم درگیر شدیم. او شروع به داد و فریاد کرد و من دستانم را دور گلویش گرفتم. باور کنید فقط می خواستم او را ساکت کنم اما یکباره متوجه شدم دیگر نفس نمی کشد.

وی درباره مثله کردن قربانی گفت: برای اینکه جسد شناسایی نشود تصمیم گرفتم جسد را تکه تکه کنم. من می خواستم پیکر پیرزن را هم از خانه بیرون ببرم و دفن کنم. اما چون همسایه ها مشکوک شده بودند پشیمان شدم.من شرمنده اولیای دم هستم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده وی را به قصاص محکوم کردند.

گفت و گو با متهم

چندسال داری؟

 47سال دارم.

سابقه داری؟

یک سابقه سرقت و یک سابقه مواد مخدر در پرونده ام دارم.

شغلت چه بود؟

چون اعتیاد داشتم کار درست و حسابی نداشتم. گاهی اوقات به خانه پیرزن می رفتم و خریدهایش را انجام می دادم. او هم در عوض به من پول می داد .

پیرزن را چه مدت می شناختی؟

او همسایه خانه پدرم بود و من از بچگی او را می شناختم.او به من اعتماد داشت به همین خاطر مرا به خانه اش راه می داد.

اهل کجایی؟

ساکن کرج هستم. هربار به تهران می آمدم به خانه پیرزن می رفتم و به او سر می زدم.

چرا او را کشتی؟

آخرین بار پژو206او را به تعمیرگاه بردم اما وقتی برای گرفتن دستمزدم به خانه پیرزن رفته بودم با هم درگیر شدیم.

او شروع به داد و فریاد زد. اگراو  داد و فریاد نمی کرد من آنجا را ترک کرده بودم و چنین ماجرایی هم رخ نمی داد.

پشیمان هستی؟

من واقعا قصد کشتن او را نداشتم. گلویش را گرفتم تا ساکت شود. اما وقتی به خودم آمدم او مرده بود.

چه وسایلی سرقت کردی؟

 من فکر می کردم او در خانه اش پول زیادی دارد. اما فقط 2میلیون تومان پول نقد پیدا کردم.

من چندبار بعد هم به خانه اش رفتم و وسایل مانند جاروبرقی، فرش، تلویزیون و قابلمه هایش را  دزدیم.

وسایل سرقتی را چقدر فروختی؟

چون اعتیاد داشتم کسی آنها را از من نمی خرید .به همین خاطر به ناچار وسایل را به خانه پدرم بردم و در نهایت کل وسایل را به مبلغ  3 میلیون تومان به یک ضایعاتی فروختم.  

چطور دستگیر شدی؟

وقتی فهمیدم همسایه ها به ناپدید شدن پیرزن مشکوک شده اند و سراغش را از من میگیرند دیگر به آنجا نرفتم.من در خانه ام در کرج بودم که از سوی پلیس دستگیر شدم.

چرا پژو206پیرزن را با خودت به کرج برده بودی؟

می خواستم در فرصتی مناسب آن را قولنامه ای بفروشم.

می دانی چه حکمی در انتظارت است؟

فرزندان پیرزن برایم قصاص خواسته اند، آنها حق دارند.

پیرزن و فرزندانش به من اعتماد داشتند اما من به آنها خیانت کردم.

تگ های مرتبط
ارسال نظر