قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه الان | قیمت طلا و سکه امروز

قیمت طلا و سکه در سه ماهه نخست سال جاری به تبعیت از فریز ارزی ۱۱ درصد بازدهی منفی داشت. این بازار همراه دلار با سیگنال‌های سیاسی مسیر خود را تعیین می‌کند. حال شروع تابستان هم با خبری نامساعد در حوزه تحریم‌ها مصادف شد. آیا یخ بازار فلز زرد با شروع تابستان می‌شکند؟

سایت شماره یک:

قیمت طلا و سکه همچنان کاهشی است. قیمت طلا و سکه در نوسان است. قیمت طلا و سکه با قیمت دلار بالا و پایین می شود. قیمت طلا و سکه بالا و پایین می رود. قیمت طلا و سکه را در زیر بخوانید.

روز گذشته قیمت طلا و سکه با همگرایی بازار ارز توانست در نوسان افزایشی قرار گیرد. سکه‌ بهار آزادی و مثقال که روز چهارشنبه به کانال‌های قیمتی پایین‌تر ورود کرده بودند، مسیر رفته را برگشتند.

این در حالی است که بازار ارز به واسطه سیگنال‌های نامساعد سیاسی رشد قیمت داشت و بازار طلا و سکه نیز به تبعیت از دلار افزایش قیمت داشت.

بررسی سه‌ماهه‌ ابتدایی سال‌جاری نشان از کاهش ۱۱ درصدی قیمت طلا و سکه دارد.این افت قیمت باعث شد مردم حتی با سرمایه‌های اندک، به فکر خرید از بازار فلز گران‌بها باشند.

روند کاهشی قیمت طلا و سکه در بهار

روند کلی بازارهای مالی در سه ماهه ابتدای سال جاری با وجود فراز و فرودهای زیاد، منفی بود. بررسی قیمت سکه نشان‌دهنده افت ۱۱.۱۰ درصدی و کاهش قیمت ۳.۵ میلیون تومانی است.

قیمت هر گرم طلا نیز پس از تعطیلات نوروز تا آخرین روز خرداد ماه کاهش نزدیک به ۱۱درصدی و افت قیمت ۲۷۷ هزار تومانی را تجربه کرد.

دلیل اصلی افت و خیز بازار فلز زرد در بهار ۱۴۰۲ ناشی از سیگنال‌های سیاسی در حوزه روابط خارجی کشورمان بود. هرچند مراودات سیاسی با کشورهای همسایه و عربی بیشتر بود، اما توانست همچون اهرمی بازارهای مالی را در مقابل تورم کنترل کند.

مطالعه بیشتر:سیگنال جدید قیمت طلا و سکه برای بازار/ چه کسی پشت پرده تعیین قیمت‌هاست؟

اما در نخستین روز تابستان سیگنالی از سوی طرف آمریکایی بازارهای مالی را با تلاطم افزایشی همراه کرد.

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا لایحه دو حزبی را برای دائمی‌کردن تحریم‌های سال ۱۹۹۶ علیه ایران به تصویب رساند.

این طرح به اتفاق آرا از کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا خارج و برای رأی‌گیری نهایی به صحن علنی مجلس فرستاده خواهد شد. این موضوع بازارهای مالی را در روند صعودی قرار داد.

IFrame

کارشناسان اقتصادی تاثیر نوش‌داروی سیاست منطقه‌ای را خبردرمانی‌های موقتی می‌دانند و معتقدند تنها برجام و رفع تحریم‌ها می‌تواند به بهبود شرایط اقتصادی کشور کمک کند؛ حال به نظر می‌رسد دستیابی به چنین اهدافی از افق مناسبات سیاسی کشور مدام دورتر می‌شود.

پرچم‌داری سکه‌ بهار در رشد قیمت

دیروز، پنج‌شنبه، ۱ تیرماه ۱۴۰۲، قیمت سکه امامی با ۴۰۰ هزار تومان افزایش قیمت با رقم ۲۸ میلیون و ۵۸۱ هزار تومان مبادله شد.

همچنین سکه بهار آزادی بیشترین افزایش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه ۷۰۹ هزار تومان گران شد. این افزایش قیمت باعث شد سکه بهار یک کانال صعود کند. این قطعه دیروز با قیمت ۲۵ میلیون و ۴۹۳ هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته نیم سکه و ربع سکه هر کدام افزایش ۲۰۰ هزار تومانی داشتند. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان مبادله شدند.

مطالعه بیشتر:قیمت دلار توقف کرد/ منتظر کاهش قیمت دلار باشیم؟

سکه گرمی نیز افزایش ۲۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت شش میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بسته شد.

رفت و برگشت مثقال میان دو کانال

دیروز قیمت حباب تمام قطعات سکه افزایش داشت. تنها قطعه‌ای که با نرخ حباب ثابت معامله شد، سکه امامی بود.

حباب سکه بهار ۲۹۴ هزار تومان رشد کرد و بیشترین مقدار افزایش قیمت حباب سکه را در خانواده سکه‌ها داشت. نیم‌سکه ۶۰۰۰ تومان، ربع‌سکه ۱۰۳ هزار تومان و سکه گرمی ۱۵۲ هزار تومان افزایش حباب داشتند.

روز گذشته قیمت طلا افزایش داشت. هر مثقال طلا که در روز چهارشنبه، ۳۱ خردادماه، با کاهش ۱۲۵ هزار تومانی به کانال ۹ میلیون تومانی برگشته بود، دیروز با افزایش ۱۵۵ هزار تومانی به کانال بالاتر برگشت.

این مقدار طلا روز گذشتهپ با رقم ۱۰ میلیون و ۱۲۱ هزار تومان مبادله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۳۴ هزار و ۴۰۰ تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۳۵ هزار تومان مبادله شد. روز قبل طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۳۰۴ هزار تومان معامله شد.

تگ های مرتبط

ارسال نظر