قیمت خودرو

با آغاز روند معاملات از ابتدای هفته، قیمت خودرو با شیب ملایمی افزایش داشت. به‌طوری که اغلب خودروهای تولید داخلی، نسبت به روز گذشته افزایش محسوسی تجربه کردند.

سایت شماره یک:

قیمت خودرو در نوسان است. هفته پیش قیمت خودرو کاهشی بود. قیمت خودرو این هفته افزایشی شده. قیمت خودرو بالا و پایین زیاد می رود.  ممکن است قیمت خودرو دوباره ارزان شود.

قیمت خودرو امروز ۴ تیر ماه ۱۴۰۲، باتوجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، با افزایش محسوسی نسبت به روز گذشته همراه بود.

بازار خودرو تقریباً از ابتدای هفته گذشته، روند نزولی خود را متوقف کرده و با شیب بسیار ملایمی رو به بالا گذاشت. اغلب خودروها در بیشترین حالت ممکن، ۳ الی ۴ درصد افزایش قیمت داشتند و برخی دیگر، یا افزایشی نداشته و یا این افزایش، در حد بسیار اندک بود.

به‌دلیل افزایش قیمت درب کارخانه و از سوی دیگر کاهش قیمت بازار، باوجود نبود تقاضا و عرضه شدید، بازهم توان کاهش قیمت در بازار به‌چشم نمی‌خورد. از سوی دیگر همان‌طور که اشاره شد، یکی از دلایل افزایش قیمت که تقاضای خودرو باشد، در بازار بسیار اندک بوده و بنابراین، افزایش چشم‌گیری در بازار به‌چشم نمی‌خورد.

حتی احتمال می‌رود که این افزایش قیمت نسبی که از روز گذشته بر بازار حاکم است، به‌دلیل نوسانات رو به بالای نرخ ارز از روز گذشته باشد.

قیمت خودروهای داخلی

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به شرح زیر ثبت شده است.

پراید ۱۱۱ و پراید ۱۳۱ که از اقتصادی‌ترین خودروهای توقف تولید خورده ایرانی محسوب می‌شوند، روند ثابت خود را از چند روز گذشته حفظ کرده‌اند. این دو خودرو به‌ترتیب باهمان قیمت‌های ۳۶۰ میلیون و ۳۴۵ میلیون تومان معامله شد.

کوئیک دنده‌ای S اما توانست با افزایش ۴ میلیونی، خود را به کانال ۳۶۱۱ میلیون تومان برساند.

پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پاناروما که رکورد دار افزایش قیمت بین داخلی‌های بازار بود، با افزایش ۲۴ میلیون تومانی، به نرخ ۵۹۰ میلیون تومان معامله شده و توانست یک قدم دیگر به کانال ۶۰۰ میلیونی نزدیک شود.

پژو 207i دنده اتوماتیک نیز با حدود ۱۰ میلیون تومان افزایش نسبت به روز گذشته، به قیمت ۷۶۵ میلیون تومان خرید و فروش شد.

تگ های مرتبط
ارسال نظر