قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه الان | قیمت طلا و سکه امروز

طی نخستین هفته تیرماه قیمت طلا و سکه روزهای آرام با سرازیری قیمت را پشت سر گذاشت. معامله‌گران بازار طلا و سکه چشم‌‌انتظار تحرک بازار دلار هستند؛ آنها از ترس رکب بازارساز دست از معامله شسته‌اند.

سایت شماره یک:

برای بیشتر شدن در مورد عوامل افزایش قیمت طلا و سکه، لازم است که به چندین عامل توجه کنیم. یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت طلا و سکه، تقاضای بالا و عرضه محدود است. با توجه به اینکه طلا و سکه نوعی سرمایه‌گذاری دارای ارزش ثابت هستند، معمولاً در زمان‌هایی که افراد به دنبال سرمایه‌گذاری استثماری هستند، قیمت آنها افزایش می‌یابد.عامل دیگری که می‌تواند باعث افزایش قیمت طلا و سکه شود، ناتوانی نظام‌های بانکی و مالی در کنترل شرایط بازار است. از آنجا که طلا و سکه به عنوان یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری پایدار و ارزشمند در نظر گرفته می‌شوند، افراد معمولاً در زمان‌هایی که بازار فعالیت ندارد، این دو سرمایه‌گذاری را به عنوان یکی از راه‌های حفظ ارزش پول خود می‌بینند. در نتیجه، هنگامی که شرایط بازار نامطلوب است و درصد سود سرمایه‌گذاری در بورس افت کرده، طلا و سکه به عنوان جایگزین به شمار می‌آیند و قیمت طلا و سکه  افزایش می‌یابد.همچنین، نگرانی‌های مردم درباره وضعیت اقتصادی و پولی کشور نیز می‌تواند باعث افزایش قیمت طلا و سکه شود. 

در هفته نخست تیرماه قیمت طلا و سکه متاثر از قیمت دلار بازار آرامی را پشت سر گذاشت.

با وجودی که دیروز عید قربان بود و بازار طلا و سکه به رسم سال‌های گذشته باید با افزایش تقاضا همراه می‌شد، این هفته اما قیمت‌ها همچنان راکد بود و قطعات سبک‌تر کاهش قیمت نیز داشتند.

رونق از طلا رفت

سکه امامی در آخرین معامله‌ هفته اخیر در روز چهارشنبه رشد محدودی داشت. فعالان بازار فلز زرد همچنان تمایلی به معامله ندارند و ترجیح می‌دهند نظاره‌گر روند قیمت دلار باشند. بازیگران بازارهای مالی در هفته‌های اخیر از ترس رکب بازارساز، اخبار مثبت در حوزه برجام و تحریم‌ها، آزادسازی دلارهای بلوکه شده و حتی آزادی زندانیان سیاسی، معامله نمی‌کنند.

بازار ارز این روزها چشم‌انتظار نتایج مذاکرات دوحه است. اخیرا سی‌ان‌ان در خبری اعلام کرده است که به نظر می‌‌رسد حرکت رو به جلو برای احیای مذاکرات پیرامون برنامه هسته‌ای رو به رشد ایران، ایجاد شده است.

این رسانه گزارش داده است که به نظر می‌رسد گفت‌وگوی دو روزه در دوحه بین انریکه مورا، دیپلمات اتحادیه اروپا و علی باقری کنی، مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران به تحولات مثبت در بسیاری از موضوعات منجر شده است. در این شرایط، هم بر قیمت دلار و هم بر قیمت‌ها در بازار طلا و سکه، نوعی ثبات و حتی رکود حاکم است و روند هم اندکی کاهشی است.

سکه‌های سبک ارزان شد

به دلیل تعطیلی رسمی روز پنجشنبه (عید قربان) آخرین روز کاری این هفته چهارشنبه بود؛ سکه امامی در آخرین معامله این روز با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی قیمت باز شد و  با رقم ۲۸ میلیون و ۵۰۱ هزار تومان معامله شد. سکه بهار نیز با قیمت ۲۵ میلیون و ۵۰۱ هزار تومان به فروش رسید. این قطعه روز چهارشنبه تغییر قیمت نداشت.

قیمت نیم سکه در آخرین معامله این هفته با رقم ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مبادله و ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد. قیمت ربع سکه ۵۰ هزار تومان کاهش داشت و با رقم ۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله شد.

روز چهارشنبه سکه گرمی جزو سکه‌های کاهشی بود و ۱۰ هزار تومان افت قیمت داشت. این قطعه با قیمت ۶ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان معامله شد.

حرکت حباب سکه برخلاف روند قیمت

در پایان هفته نخست تیرماه، قیمت طلا نیز کاهشی بود. قیمت هر مثقال طلا در آخرین روز معاملاتی هفته، ۴۰ هزار تومان ارزان شد و به قیمت ۱۰ میلیون و ۱۷۶هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز نزدیک به پنج هزار تومان افت قیمت داشت و با رقم دو میلیون و ۳۴۸ هزار تومان معامله شد.

روز چهارشنبه طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۳۱۷ هزار تومان معامله شد.

روز چهارشنبه قیمت حباب تمام قطعات سکه به غیر از سکه گرمی افزایش داشت. حباب سکه امامی ۳۳۸ هزار تومان رشد داشت و حباب این قطعه به کانال ۶ میلیون تومانی راه یافت.

حباب سکه بهار ۲۳۶ هزار تومان گران شد.‌ حباب نیم‌سکه نیز ۱۷۰ هزار تومان افزایش داشت و ربع سکه ۱۸۵ هزار تومان افزایش قیمت حباب داشت و حباب این قطعه نیز به کانال پنج میلیونی برگشت. در آخرین معامله هفته، حباب سکه گرمی هم ۲۸ هزار تومان کاهش داشت.

تگ های مرتبط
ارسال نظر