قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه الان | قیمت طلا و سکه امروز

روز گذشته قیمت طلا و سکه روند پرنوسانی داشت. سکه امامی به کانال ۲۷ میلیونی برگشت اما بار دیگر به کف کانال ۲۸ میلیون تومانی ورود کرد.کاهش قیمت، تمام قطعات سکه را در آستانه برگشت به کانال پایین‌تر قرار داده است.

سایت شماره یک:

برای بیشتر شدن در مورد عوامل افزایش قیمت طلا و سکه، لازم است که به چندین عامل توجه کنیم. یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت طلا و سکه، تقاضای بالا و عرضه محدود است. با توجه به اینکه طلا و سکه نوعی سرمایه‌گذاری دارای ارزش ثابت هستند، معمولاً در زمان‌هایی که افراد به دنبال سرمایه‌گذاری استثماری هستند، قیمت آنها افزایش می‌یابد.عامل دیگری که می‌تواند باعث افزایش قیمت طلا و سکه شود، ناتوانی نظام‌های بانکی و مالی در کنترل شرایط بازار است. از آنجا که طلا و سکه به عنوان یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری پایدار و ارزشمند در نظر گرفته می‌شوند، افراد معمولاً در زمان‌هایی که بازار فعالیت ندارد، این دو سرمایه‌گذاری را به عنوان یکی از راه‌های حفظ ارزش پول خود می‌بینند. در نتیجه، هنگامی که شرایط بازار نامطلوب است و درصد سود سرمایه‌گذاری در بورس افت کرده، طلا و سکه به عنوان جایگزین به شمار می‌آیند و قیمت طلا و سکه  افزایش می‌یابد.همچنین، نگرانی‌های مردم درباره وضعیت اقتصادی و پولی کشور نیز می‌تواند باعث افزایش قیمت طلا و سکه شود. 

دیروز نخستین روز از هفته چهارم تیر، قیمت طلا و سکه با ثبات نرخ، آغاز به کار کرد اما بعد از ظهر، روند نزولی بر بازار حاکم شد. این کاهش قیمت تمام قطعات سکه را در آستانه ورود به کانال‌های پایین‌تر قرار داده است.

دیروز معامله‌گران بازار ارز جو حاکم بر بازار را رکودی عنوان کردند. در هفته‌های گذشته خرید و فروش به حداقل خود رسیده است و فعالان این بازار منتظر روند مشخص بازار ارز هستند.

روز گذشته دلار با قیمت ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان بسته شد و قیمت طلای جهانی نیز به جهت تعطیلی پایان هفته بازارهای جهانی در محدوده ۱۹۵۸ دلاری ثابت بود. بازیگران بازار فلز زرد ثبات فاکتورهای تعیین‌کننده قیمت طلا و سکه را عامل سکون نسبی در بازار عنوان کردند.

کارشناسان اقتصادی معتقدند، جوی در بازار ارز ایجاد شده که خود طلافروش‌ها هم از خرید فاصله گرفته‌اند. آنها می‌گویند روند طلای جهانی صعودی است و این موضوع بر روند قیمت طلا و سکه در بازار داخلی تاثیر می‌گذارد.

از بازار چه خبر؟

دیروز قیمت سکه امامی نوسان بالایی داشت و برای ساعاتی در محدوده ۲۷ میلیون تومانی نوسان داشت. این قطعه در نهایت با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی در کانال بالاتر و با قیمت ۲۸ میلیون تومان به کار خود پایان داد.

سکه بهار با رقم ۲۵ میلیون و ۱۹۲ هزار تومان مبادله شد و کاهش ۹ هزار تومانی داشت. نیم‌سکه ۲۰۰ هزار تومان ارزان شد و با رقم ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته ربع‌ سکه ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد و با رقم ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به کار خود پایان داد. سکه با کاهش ۶۵ هزار تومانی به رقم ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید.

۳ روند بازار طلل در یک روز

دیروز قیمت طلا میان افزایش و ثبات قیمت سرگردان بود اما در نهایت بعد از ظهر روند برگشت و با کاهش به کار خود پایان داد. هر مثقال طلا با ۷۳ هزار تومان کاهش با قیمت ۱۰ میلیون و ۱۰۱ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلا نیز ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان کاهش داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۳۲ هزار تومان معامله شد. روز گذشته طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

حباب سکه روند نامتوازنی داشت و سکه‌های سنگین رشد حباب داشتند. بیشترین مقدار افت حباب مربوط به سکه امامی با ۲۱۵ هزار تومان کاهش بود. سکه بهار ۱۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۶۳ هزار تومان، ربع سکه ۵۶ هزار تومان و سکه گرمی ۴۸ هزار تومان سایر قطعات سکه نیز افت حباب داشتند.

سیگنال‌های صعودی بازار را نشانه گرفته است

در همین راستا علی صادقین کارشناس بازارهای مالی با تاکید بر تاثیر رفتار دلار بر قیمت طلا و سکه در بازار داخلی به تجارت‌نیوز گفت: «در صورت رشد قیمت دلار، طلای داخلی نیز متناسب با آن رشد می‌کند. این در حالی است که فعلا انس جهانی طلا تاثیر قابل توجهی بر قیمت بازار فلز زرد در داخل کشور ندارد.»

وی با اشاره به اعلام آمار تورم در روز گذشته خاطر نشان کرد: «تاثیر تورم بر اقتصاد و بازارهای مالی را در میان‌مدت و بلندمدت باید در نظر داشت و می‌تواند منجر به افزایش انتظارات تورمی و رشد قیمت انواع طلا شود. این در حالی است که اگر در توافقات برجام پیشرفتی حاصل شود می‌تواند روند صعودی قیمت‌ها را تعدیل نماید.»

صادقین هم با اشاره به تاثیر ۷۰ درصدی قیمت دلار بر بازار طلا و سکه گفت: «در حال حاضر انس جهانی طلا بازیگر فعالی در تعیین قیمت طلا و سکه نیست و پیش از این نیز قیمت‌ها تنها ۳۰ درصد، تحت تاثیر بازار اونس جهانی قرار داشت.»

ربع سکه و سکه گرمی کانال عوض کردند

امروز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ سکه امامی با ۶۳۴ هزار تومان افزایش با قیمت ۳۲ میلیون و ۸۸۵ هزار تومان معامله شد. سکه بهار نیز ۲۱۰ هزار تومان گران شد. این قطعه با قیمت ۲۸ میلیون و ۹۰۱ تومان به فروش رسید. نیم سکه امروز ۵۰ هزار تومان افزایش داشت و به قیمت ۱۸ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان رسید.

امروز قیمت ربع‌ سکه و سکه گرمی کاهش داشت و برخلاف روند قیمت سایر قطعات سکه معامله شدند. ربع سکه با کاهش ۵۰ هزار تومانی به کانال ۱۱ میلیون تومانی برگشت و با قیمت ۱۱ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان معامله شد.

سکه گرمی امروز ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. قیمت این قطعه از سکه ۶ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت طلا امروز افزایشی بود و در لحظه نگارش این گزارش قیمت هر مثقال طلا  افزایش ۱۱۲ هزار تومانی داشت و به قیمت ۱۱ میلیون و ۵۲۹ هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز ۲۵ هزار تومان گران شد و با قیمت دو میلیون و ۶۶۰ هزار تومان معامله شد.

امروز طلای دست دوم نزدیک به ۲۶ هزار تومان رشد داشت و با قیمت دو میلیون و ۶۲۴ هزار تومان معامله شد.

در لحظه تنظیم این گزارش روند قیمت حباب سکه نیز مانند قیمت آن نامتوازن بود. حباب سکه امامی افزایشی بود و سایر قطعات سکه نیز کاهش قیمت داشت. امروز حباب سکه گرمی با کاهش ۱۳۴ هزار تومانی بیشترین مقدار کاهش حباب را در قطعات سکه داشت.

تگ های مرتبط
ارسال نظر