قیمت پراید

قیمت خودرو امروز ۷ مرداد ۱۴۰۲ با آغاز مجدد معاملات، تغییر آنچنانی نداشت. گویا بازار خودرو فعلاً از تعطیلات برنگشته و اکثر محصولات در ثبات کامل قیمتی قرار دارند.

سایت شماره یک:

قیمت پراید این روزها جنجالی شده، شرکت سایپا هم قیمت پراید را هرروز بالاتر می برد، به دلیل پرطرفدار بودن قیمت پراید را بالا می برند، قیمت پراید نسبت به ماشین های دیگر ارزان تر است.

قیمت خودرو امروز ۷ مرداد ۱۴۰۲ با آغاز مجدد معاملات، تغییر آنچنانی نداشت. گویا بازار خودرو فعلاً از تعطیلات برنگشته و اکثر محصولات در ثبات کامل قیمتی قرار دارند.

قیمت خودرو امروز ۷ مرداد ۱۴۰۲ با آغاز مجدد روند معاملات، روز آرام و کم تلاطمی را شروع کرد. اکثر محصولات بازار در ثبات کامل قیمتی خرید و فروش می‌شوند و تغییری نسبت به هفته گذشته نداشتند.

تصویب واردات خودروهای کارکرده از سوی دولت در هفته گذشته و انتشار اخبار مربوط به تجهیز برخی از نمایشگاه‌های مونتاژکاران جهت واردات خودرو، این مسئله را در ذهن مخاطب بر می‌انگیزد که واردات خودروهای نو و کارکرده در هر صورت عملی خواهد شد و به همین دلیل می‌تواند انتظارات کاهش قیمت خودرو را به ذهن خریداران و فروشندگان القا می‌کند. بنابراین حتمالاً در طول هفته جاری نیز شاهد افت قیمتی باشیم.

قیمت خودروهای داخلی امروز هیچ تغییری نسبت به هفته گذشته نداشته و همه محصولات در ثبات کامل قیمتی در حال معامله هستند.

پراید ۱۳۱ و پراید ۱۱۱ فعلاً روند ثبات قیمتی را برگزیدند. این دو خودروی اقتصادی سایپا امروز نیز بدون هیچ‌گونه تغییر و به ترتیب با نرخ‌های ۳۱۰ میلیون و ۳۲۰ میلیون تومان معامله می‌شوند.

کوئیک دنده‌ای S با مدل ۱۴۰۲ پس از ۲ میلیون تومان افزایش در روز پنج‌شنبه هفته گذشته، تغییر دیگری نداشته و با همان قیمت ۳۴۷ میلیون تومانی خرید و فروش می‌شود.

پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پاناروما از هاچ‌بک‌های تازه وارد شرکت ایران خودرو به شمار می‌رود که نسبت به ابتدای هفته گذشته، ۵ میلیون تومان بالاتر معامله می‌شود. به این ترتیب نرخ خرید این هاچ‌بک فرانسوی- ایرانی ۵۲۰ میلیون تومان است.

تارا اتوماتیک که سدان لوکس ایران خودرو در بازار محسوب می‌شود، حدود ۴ میلیون تومان پایین‌تر از نرخ فروش آن در ابتدای هفته گذشته خرید و فروش می‌شود. در نتیجه تارا اتوماتیک به قیمت ۷۷۰ میلیون تومان در حال معامله در بازار است.

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی بازار نیز با تبعیت از بازار داخلی‌ها، تغییری تجربه نکرد. بنابراین در ادامه به تغییرات قیمتی برخی از محصولات مونتاژی بازار نسبت به ابتدای هفته گذشته می‌پردازیم.

جک J۴ کرمان موتور، ارزان‌ترین خودروی مونتاژی بازار بوده که امروز نسبت به ابتدای هفته گذشته ۴۰ میلیون تومان ارزان‌تر است. به این ترتیب J۴ کرمان با نرخ ۷۲۰ میلیون تومان درحال خرید و فروش است.

ام‌وی‌ام X۲۲ PRO مدیران خودرو نیز جزو ارزان‌ترین کراس‌اوورهای مونتاژی دسته بندی می‌شود. این خودرو توانست با ۱۵ میلیون تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته گذشته، به قیمت ۹۴۵ میلیون تومان خرید و فروش شود.

فیدلیتی پرایم ۵ نفره با مدل ۱۴۰۱، یکی از محبوب‌ترین خودروهای مونتاژی بازار است که نسبت به ابتدای هفته گذشته ۴۰ میلیون تومان افت نرخ داشت. این کراس‌اوور فعلاً با نرخ یک میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

لاماری ایما که یکی از پرنوسان‌ترین محصولات مونتاژی حال حاضر بازار شمرده می‌شود، نسبت به ابتدای هفته‌ای که گذشت، ۸۰ میلیون تومان افت قیمتی تجربه کرد. این کراس‌اوور چینی از چند روز گذشته با قیمت یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

عماد جعفری کارشناس بازار خودرو اظهار کرد: بازار خودرو همچنان، تنها برای خریداران جذاب است. زیرا قیمت خودروها طوری شده که مردم ترجیح می‌دهند فعلاً خودرو نخرند. در ماه‌های گذشته بازار خودرو اکثراً به دست دلالان افتاده بود و خریدار واقعی بسیار اندک در بازار به چشم می‌خورد؛ اما اکنون مصرف کننده‌های واقعی و با قدرت چانه‌زنی بالا در بازار حضور دارد.

وی ادامه داد: زمزمه‌های واردات خودروهای صفر کیلومتر و کارکرده از یک سو و واردات برخی از مدل‌های چینی شرکت چانگان از سوی دیگر، توانسته فضای بازار را همچنان آرام نگه دارد و بساط سود و دلالی را از بازار برچیده است. امید داریم که روند فعلی ادامه دار باشد؛ البته فکر می‌کنم قیمت‌ها در بازار حداقل تا یک ماه آینده به این شکل باشد.

تگ های مرتبط

ارسال نظر